2022.11.23. 22:55

Vállalható BL-vereség: a spanyol Murcia gyűrte le Falcót

A kosárlabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a spanyol Murcia vendégeként maradt alul nagy csatában, a hajrában 7 ponttal.

Tóth Gábot

A Falco októberben hazai pályán 104-94-re elverte a spanyol sztárcsapatot - a szombathelyiek újabb bravúrra, a hazaiak visszavágásra készültek. A vasiaktól sérülés miatt Verasztó Péter hiányzott. Egyébként a Murcia mindkét hazai meccsét megnyerte a BL-ben, a Tofast (75-72) és Strasbourgot (80-78) js megverte, a Falcónak is hasonló sorsot szánt.

UCAM Murcia - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-74 (13-19, 25-16, 20-22, 23-17)

Murcia, kosárlabda Bajnokok Ligája-mérkőzés, vezette: Horozov (bolgár), Zapolski (lengyel), Jurcevic (horvát).

Murcia: Bellas 6/6, Anderson 17/12, McFadden 5, Pustovyi 17, Rojas 7/3. Csere: Diop 8, Radovic 6, Jelinek 1, Radovic, Klavzar 14/6, Sakho -. Edző: Sito Alonso.

Falco: Pot 17/9, Cowels 3/3, Brown 2, Tiby 8/6, Keller 19/6. Csere: Perl 19, Barac 4, Kovács 2, Krivacevic -. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása.4. perc: 9-1. 7. perc: 9-12. 14. perc: 20-25. 18. perc: 30-30. 20. perc: 38-35. 23. perc: 43-40. 26. perc: 47-50. 30. perc: 58-57. 33. perc: 61-64. 36. perc: 66-64. 39. perc: 75-72.

Kipontozódott: Rojas (39.), ill.Pot (40.), Tiby (40.).

Erős tempóban kezdett a házigazda, és 5-0-val nyitott. Pot bedobott egy büntetőt, a spanyolok viszont robogtak tovább (4. perc: 9-1). Palánk alatt tűnt erősnek a Murcia, jól lepattanózott, ponterős volt centerből. De a Falco sem játszott rosszul, a védekezése rendben volt, jól küzdött, csak a dobóforma akadozott. Ettől függetlenül Keller triplájával egy pontra zárkózott a szombathelyi csapat, majd ugyancsak Keller büntetőivel fordított, sőt, Perl is betalált (7. perc: 9-12). Falco-vezetéssel közelített etap hajrája. Végül 6 ponttal megnyerte az első negyedet a szívós, összeszedett sárga-fekete gárda (13-19).

Nagy rohamokkal, és 7-0-ás rohanással kezdte a második játékrészt a Murcia - és fordított (20-19). De csak egy pillanatra. Mert jött Cowels triplája. Majd Keller faulttal együtt zsákolt, és a büntetőt is bedobta (14. perc: 20-25). Pot második tripláját szerezte közben. Jól küzdött, jól játszott a Falco, őrizte hol kisebb, hol nagyobb előnyét. Egyedül lettanózásban volt erősebb a házigazda. A 16. percben időt kért a szombathelyi kispad (26-28). Többször is egyenlített a házigazda, de a Falco mindig megrázta magát, a kritikus pillanatokban Pot és Keller szállította a pontokat. A negyed vége azonban már a remekül triplázó hazaiaké volt, akik végül 3 pontos előnnyel vonulhattak nagyszünetre (20. perc: 38-35).

Fordulás után próbálta fokozni a tempót a Murcia, de a Falco tartotta a lépést (23. perc: 43-40). Annak ellenére is, hogy azért nem volt a legpontosabb a szombathelyiek támadójátéka. Mégis váltott vezetést mutatott az eredményjelző (25. perc: 45-46). Komoly fizikális csata zajlott a pályán - Keller pedig ihletett formában kosarazott! De Perl sem marad adós a jó játékkal, így kisebb előnyre tett szert a Falco (47-50). Kőkeményen játszott a Murcia, mégis rengeteg büntetőt dobhatott... Az etap hajrájában kihagyott néhány ziccert a Falco, de Perl dudaszós duplát dobott, így a harmadik negyed végén 58-57-es eredményt mutatott a tábla - nagyon is meccsben tartotta magát a szombathelyi gárda!

Teljesen nyílt állásról kezdődött tehát a záró játékrész. A harmadik negyedet ugye Perl kettese zárta, a negyediket pedig Perlé nyitotta - és a folytatásban is szórta a pontokat. Időt is kért a spanyolok szakmai stábja. Nehezen bírta idegekkel a hazaiak trénere, egy technikait harcolt ki magának. Lassan fogyott az idő, lassan csorogtak a pontok (33. perc: 61-64). Hosszú szombathelyi gólcsendet szakított meg Milos Konakov időkérése ( 36. perc: 66-64). De továbbra sem javult fel a szombathelyiek dobóformája - mintha fáradt volna a Falco. Egyre jobban ellépett a Murcia.

Bő másfél perccel a vége előtt, 75-67-es állásnál kért időt Konakov mester. Most már nem a győzelemért, hanem azért küzdött a Falco, hogy 10 pont alatti vereséggel lehozza a meccset - vagyis jobb legyen az egymás elleni mérlege. Tiby dobott két fontos triplát. Perl büntetői után 75-72-es állásról kezdődött az utolsó perc. A meccs végén alaposan megszórhatta magát büntetőkből a Murcia, amit ki is használt, végül 7 ponttal nyert  - ami azért nem rossz eredmény a Falco szempontjából, ugyanis életben tartotta továbbjutási esélyeit a csoportból.