Kézilabda

2022.12.02. 11:07

A Bük és a Celldömölk nyerte a vasi rangadókat

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 8. fordulójában a Sárvár sem tudta útját állni a Büknek, kikapott a Répcelak és Szombathelyen nyert a CVSE. A férfiaknál a 9. fordulót rendezték, komoly vereségbe szaladt a Szentgotthárd a listavezető otthonában.

Szomorkovits Lilla 10 gólt dobott a szombathelyieknek

Forrás: VN-archív

Büki TK–Sárvárfürdő Kinizsi SE 33-30 (17-14). Bük, 100 néző, NB II-.es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Buchesz D. M., Czenki M.

Bük: Büki – Kelemen 7, Tóth V., Tamási 13, Tar-Pukler 3, Marton D. 2, Gősi 7. Csere: Szakály – Megyeri 1, Varga Zs., Schimmer-Szabó, Szekér P., Szabó D. Edző: Baranyai Enikő.

Rajt-cél győzelmet aratott a Bük a Kinizsi elleni rangadón, amelyet a BTK az elejétől fogva kézben tartott mind védekezésben, mind támadásban. Az elég sok kétes bírói ítélet nem tudta megzavarni a házigazdát annak ellenére sem, hogy elmaradt egy piros lap egy komoly szabálytalanság során, amelynek következtében Tóth Viviennek eltörött a lábközépcsontja.

Répcelaki SE–KK Ajka 19-28 (7-11). Répcelak, 150 néző, NB II-.es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Borsóné Nagy T., Gyalog E.

Répcelak: Szalai – Király Zs., Lengyel 1, Zsiray, Pődör P. 4, Major, Király J. 4, Pap B., 3, Szabó K., Szár 1, Molnár Zs. 5, Varga E. 1. Edző: Kronekkerné Maráczi Anita.

A középmezőny elején állomásozó bakonyiak az első perctől kezdve meggyőző teljesítménnyel uralták a találkozót és végül teljesen megérdemelten vitték el a két pontot.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U22–Celldömölki VSE 23-28 (10-18). Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, 80 néző, NB II-.es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gilitsch G., Molnár-Szabó T.

SZKKA U22: Fritz, Pados (kapusok), Kozma, Kasper, Török 5, Krilov, Szabó N. 7, Tóth B. 4, Káli 1, Németh J., Pál 1, Horváth A. 3, Rákos, Szlámer, Szákovics 1, Temesvári 1. Edző: Vujovic Mirko.

CVSE: Tömő A. – Horváth H. 3, Szomorkovits L. 10, Szuhogyi L. 4, Szecsődi V. 4, Málovics D. 2, Doncsecz D. 2. Csere: Balogh V. – Füzfa A., Győrvári G., Freiberger I. 3, Nyári L., Pup S., Erdélyi E. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A vasi rangadó első 20 perce kiegyenlített játékot eredményezett, de alapvetően a celliek irányítottak, akiknek a félidő végére nagyon komoly előnyt sikerült kialakítaniuk (10-18). A második etapban nagy energiákat mozgósítva, 10 gólos hátrányból felállva háromra csökkentette hátrányát az SZKKA, ám a végjáték a Celldömölké volt, amelynek ezúttal jól működött a védekezése, támadásban pedig tudatosan használta erősségeit .

Komárom VSE–Szentgotthárdi VSE 45-14 (23-3). Komárom, 50 néző, NB II-.es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Kincses D., Szecsődi D.

Szentgotthárd: Szoták, Dancsecs, Kanics (kapusok), Katona 1, Fekete, Háklár 3, Molnár P. 4, Hegyi, Szalai, Luthár, Weidl 5, Vincze 1, Farkas. Edző: Bölöni Roland.

Nagyon hamar került komoly hátrányba a Gotthárd, amely az első félidő 11. percét követően képtelen volt betalálni a hazaiak kapujába, így nem meglepő módon szünetben már 20-at számolt a Komárom a vasi vendégekre. A bajnoki címre törő házigazda nem kegyelmezett és végül fölényes diadalt aratott a Szentgotthárd ellen.