Pályán az U20-as csapatok

2022.12.12. 13:11

A Körmend és a Falco korosztályos gárdái is jó formában vannak

Az Egis Körmend korosztályos csapata két győzelemmel folytatta az U20-as kosárlabda-bajnokságot, míg a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely fiataljai egyszer léptek pályára, szintén nyertek.

Illusztráció

Forrás: VN-archív

Naturtex-SZTE Szedeák–Egis Körmend 70-77 (16-22, 18-17, 8-20, 28-18) Szeged, férfi U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Vadász, Barabás.

Körmend: Tóth-Erdei B. 7, Herczeg 25, Geröly 17/15, Nagy 4, Takács K. 18. Csere: Tóth-Erdei M. –, Mogyorósy 6/3, Pongrácz –. Edző: Németh Levente.

Már az első negyedben magához ragadta a mérkőzés irányítását a Körmend, majd lendületes játékkal a félidőre némi előnyt ki is harcolt (34-39). Sőt, a harmadik negyedben már 20 ponttal is vezetett. A folytatásban a Szeged csak közelíteni tudott, végül megérdemelt körmendi győzelem született.

Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 63-67 (21-21, 20-11, 8-22, 14-13). Szolnok, férfi U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Szőcs, Fenyvesi.

Körmend: Herczeg 23/9, Takács K. 23/6, Nagy 11/3, Geröly 6/6, Tóth-Erdei M. 4/3. Csere: Mogyorósy –, Szalai –. Edző: Németh Levente, Kocsis Tamás.

Hatalmas küzdelem zajlott a pályán, végül a második félidőben remekül védekező körmendiek megfordították az állást, és értékes győzelmet arattak.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–SZEDEÁK 104-66 (21-16, 29-16, 26-14, 28-20). Szombathely, férfi U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Schneider, Perák.

Falco: Kovács L. 12, Horváth Á. 18/6, Németh B. 12/3, Sövegjártó 12/3. Takács Zs. 21/6. Csere: Hansen 10/3, Büki 5/3, Kapui 6, Nárai 3, Várkony 5. Edző: Svajda Gábor, Kálmán László.

A vendég az első negyedben még valamelyest tartotta magát, a folytatásban azonban felőrölte ellenfelét a Falco, és fölényes győzelmet aratott.

A Falco (9 győzelem/2 vereség) 2. helyen áll a tabellán, míg a Körmend (7 győzelem/3 vereség) 6. a rangsorban.