2022.12.07. 20:08

Fontos sikert aratott Szegeden a Körmend

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság 3. fordulójából elhalasztott mérkőzésen győzött az Egis Körmend Szegeden.

Forrás: VN-archív

Naturtex-SZTE-Szedeák–Egis Körmend 74-79 (11-21, 28-14, 17-20, 18-24)

Szeged, 800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P. A., Farkas G., Györfy R.

Szeged: Washington 19/6, Polányi –, Starovlah 12, Bognár K. 11, Roberson 19. Csere: Balogh S. 5, Mayer –, Kerpel-Fronius 2, Person 4, Filipovic 2. Edző: Simándi Árpád.

Körmend: Chambers 31/12, Takács K. –, Parrish 12/6, Moore, 11/6 Cakarun 12. Csere: Kiss M. –, Omenaka 6, Ferencz 4, Balogh M. –, Doktor. 3/3. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-12. 8. p.: 11-21. 14. p.: 21-28. 17. p.: 29-33. 22. p.: 41-39. 29. p.: 54-53. 33. p.: 60-63. 38. p.: 69-70.

Kipontozódott: Kiss M. (35. perc).

Antonisz Konsztantinidesz távozását követően ismét egy hazai tréner vette kézbe a stafétát a Rába-parti alakulat kispadján. A Kocsis Tamás-vezette alakulat ismét nyakába véve az országot Szegeden igyekezett feledtetni a múlt hétvégi fiaskót. A vasi piros-feketék új szakmai stábja nem számíthatott két kulcsjátékosa, Durázi Krisztofer és Wendell  Mitchell szolgálataira sem sérülés miatt. Két és fél perccel az első negyed megkezdését követően már 10 ponttal vezetett az Egis Körmend, amelynek minden dobása ponttal zárult (2-12). A hazai időkérés sem sokat segített a Szegeden, amely nagyon sok labdát eladott az első 10 percben. Ezt kihasználva magabiztosan őrizte előnyét Kocsis Tamás együttese (11-21). A második etapban Roberson állt csapata élére és próbálta faragni hátrányukat. A 19. percben Person közelijével 33-33 volt az állás. Lepettanókban (24-13) és a büntetőkben  (13/15-1/4) is magasan a vendégek fölé nőtt a hazai alakulat, amely a nagyszünetre megfordította az állást (39-35).

A második félidőre a Szeged jött ki frissebben, a 25. percben először vezetett hét ponttal (46-39). A vasiak ennél jobban nem engedték elnyúlni a hazaiakat, akiket a játékrész végére egyetlen pontra közelítettek meg (56-55). Az utolsó etapban Chambers harmadik triplájával vette vissza a vezetést a Körmend (60-61). A hajrában pattanásig feszültek az idegek – technikait kaptak a vasiak, sorozatban dobhatta büntetőit a Szeged, majd Washington középtávolijával 69-68 volt oda. Az utolsó perceket azonban uralta a Körmend, és fontos sikert aratott.