2022.12.21. 20:16

Kikapott Pakson az Egis Körmend

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság hétközi 13. fordulójában elvérzett Pakson az Egis Körmend alakulata.

Fotó: © Unger Tamás

Az Egis Körmendnek létfontosságú volt a Paks elleni találkozója, hiszen a Magyar Kupában való indulás volt a tét. Csirke Ferenc tanítványai eddig kiegyensúlyozottan szerepelnek a bajnokságban, legutóbbi meccseiken (Oroszlány, ZTE, Szeged) zsinórban három győzelmet arattak.

Eilingsfeld közelije nyitotta a meccset. Felváltva potyogtak a kosarak. Taiwo büntetőivel és Grubor duplájával először vezetett négy ponttal a házigazda, de hamar ledolgozta hátrányát a vendég gárda és tapadt a Paksra. Az utolsó két percben az ASE 7-0-ás szériával 25-18-re lépett el Kocsis Tamás együttesétől. A folytatásban sem igazán a vasiak akarata érvényesült. A 13. percben Eilingsfeld újabb kettesével már 11 ponttal vezetett az Atomerőmű (31-20). Most nem a lepattanók jelentették a legnagyobb gondot a Rába-partiaknál, hanem az eladott labdák. A 15. percben Parrish második triplájával csökkentette 10 alá hátrányát a Körmend (36-28). A vendégek zárkózása ezen a ponton megakadt, 42-30-nál időt kellett kérnie Kocsis Tamásnak. A félidő végéig azonban nem történt számottevő változás, biztosan tartotta előnyét a Paks (46-35).

Jól jött ki az öltözőből a vasi piros-fekete gárda, amely Cakarun középtávolijával és Chambers triplájával lopta a távot (46-40). Visszajött a meccsbe a Körmend, Eilingsfeld vezérletével igyekezett tisztes távolban tartani a vendégeket az ASE. Hosszú percekre beállt a 6-8 pontos differencia a felek között, nem tudta hullámvölgybe kergetni a Körmend a házigazdát. A nagy áttörést Moore hármasa jelentette a 30. percben, már csak három pontnyira volt a Paks (63-60). A negyed végén már ekkora különbség sem volt a csapatok között (65-63). Az utolsó játékrész igazi ki-ki meccset hozott. Lendületben maradt a Rába-parti együttes, amely Moore és Ferencz hármasaival egalizált, sőt, a csapatkapitány büntetőivel a vezetést is átvette (74-76). Megtartani viszont nem tudta, a házigazda koncentrált játékkal hamar fordított és a 39. percben 84-78-ra ment el. Cakarun hármasával (84-81) ismét teljesen nyílttá tette a csatát, ám az utolsó másodpercekben technikait kapott a vasi kispad, Buckingham pedig eldöntötte a meccset. SD

jegyzőkönyv

Atomerőmű SE–Egis Körmend 88-84 (25-18, 21-17, 19-28, 23-21)

Paks, 800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Praksch P. Á., Farkas G., Györfy R.

Paks: Kovács Á. 11/3, Edwin 18/3, Pajor 5/3, Grubor 16, Eilingsfeld 16. Csere: Taiwo 8, Buckingham 14/6, Gulyás –. Edző: Csirke Ferenc.

Körmend: Chambers 16/9, Parrish 16/6, Takács K. –, Moore 16/12, Cakarun 19/3. Csere: Durázi 2, Kiss M. –, Omenaka 1, Ferencz 14/12. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-6. 7. perc: 16-13. 10. perc: 25-18. 13. perc: 31-20. 15. perc: 36-28. 20. perc: 46-35. 22. perc: 46-40. 26. perc: 59-51. 30. perc: 65-63. 32. perc: 70-65. 35. perc: 74-74. 39. perc: 84-78.