2022.12.02. 10:28

Öt nap alatt két meccset játszott a SZoESE, legyűrte ellenfelét a CVSE

A férfi NB II.-es kosárlabda-bajnokságban öt nap alatt két meccset játszott a SZoESE, amely egyszer nyert, egyszer pedig kikapott, míg a CVSE hazai pályán gyűrte le a jó erőkből álló Kanizsát.

Grebenárék eddig hibátlanok a bajnokságban

Fotó: © Unger Tamás

NEOsport-Kozármisleny–Szombathelyi Egyetemi SE 120-54 (37-13, 35-12, 26-19, 22-10). Kozármisleny, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Dr. Danka P., Nagy B. L.

SZoESE: Gyánó 11, Brindza 15/3, Tájmel –, Frisnyák 14, Várkony 10/6. Csere: Matucza 4. Edző: Kéri Péter.

Sérültjei és betegséggel küszködő játékosai hiányában nem lehetett más a SZoESE célja Kozármislenyben, mint a tisztes helytállás. Az erősen tartalékos szombathelyiek hiába próbálták elnapolni a találkozót, a házigazda ebbe nem ment bele, így a vasiak kénytelenek voltak lejátszani a meccset, amelynek sportértéke a nulla irányába konvergált.

Szombathelyi Egyetemi SE–Kanizsa KK 102-81 (20-13, 16-27, 30-21, 36-20). Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth B., Hernicz B.

SZoESE: Kiss 22/6, Mészáros 31/12, Horváth Cs. 23/3, Perák 13, Baruta 8. Csere: Gyánó 3, Németh B. 2, Gundinger –, Tájmel –, Gosztom –, Várkony –, Novák. Edző: Kéri Péter.

Pár nappal a mislenyi összecsapás után máris javíthatott a SZoESE, amely ezúttal teljes kerettel várta a Kanizsát. A jó erőkből álló, NB I.-es rutinnal is rendelkező zalai vendégek és a vasiak első félidei játéka kiegyenlített, szoros csatát eredményezett. A második félidő utolsó harmadában sikerült jelentősebb előnyt kialakítania a SZoESÉ-nek, amellyel eldöntötte a találkozót.

Celldömölki VSE Vulkán Fürdő–MOGAAC 84-71 (28-15, 20-20, 16-19, 20-17). Celldömölk, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kiss M. B., Fülöp A.

CVSE: Nagy 8, Szabó 22/12, Horváth 15, Rozmán 14,  Sömenek 12. Csere: Orbán 6, Biró 3/3, Csói 4, Ruppert –, Juranits –, Kovács B. –, Kovács E. Edző: Grebenár Péter.

Grebenár Péter legnagyobb örömére ismét 12-es kerettel vágott neki a CVSE legutóbbi mérkőzésének, amelyen nagyon jó periódusai voltak a vasi házigazdának. A rotálásnál azonban megbomlott a celliek egységes játéka, és egy-két játékos kissé lazára vette a figurát, aminek következtében visszakapaszkodott a MOGAAC. Grebenárék a hajrában megrázták magukat és végül sikerült behúzniuk a meccset.