2022.12.30. 12:31

Rangadót nyert az U20-as Falco, a Körmend korosztályos csapata is győzött az esztendő utolsó bajnokiján

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely és az Egis Körmend korosztályos csapata is győzelemmel zárta az évet az U20-as kosárbajnokságban.

Illusztráció

Forrás: VN-archív

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Budapesti Honvéd SE 85-71 (24-23, 23-13, 20-18, 18-17). Szombathely, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., Csák M.

Falco: Kovács L. 9, Horváth Á. 18/9, Németh B. 8/6, Sövegjártó 22/3, Takács Zs. 18/3. Csere: Büki 8/6, Kapui –, Hansen –, Nárai –, Várkony 2. Edző: Váradi Attila.

Rangadót játszott a két jó erőt képviselő csapat, hiszen a második fogadta az elsőt - az első fordulóban 80-74-re kapott ki a Falco Budapesten. Nagy bizonyítási vággyal, motiváltan léptek pályára a szombathelyi fiatalok. És a Falco remek játékkal, az irányítást végig magánál tartva, a végére jelentős előnyt kialakítva nyerte meg a fontos meccset. Így a két csapat helyet cserélt a tabellán.

Egis Körmend–MVM-OSE Lions   67-51 (11-15, 20-19, 17-11, 19-6). Körmend, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Magyari, dr. Popgyákunik.

Körmend: Tóth-Erdei M. 11/9, Herczeg 10, Takács 14/3, Geröly 6/3, Nagy 15/3. Csere: Tóth-Erdei B. 4, Mogyorósy -, Pongrácz 2, Vargovics 3. Edző: Németh Levente, Kocsis Tamás.

Enerváltan, pontatlanul kezdtek a hazaiak, amit a vendég oroszlányiak ügyesen ki is használtak. Így csak a negyedik negyedben dőlt el végleg a kiélezett mérkőzés – az esélyesebb körmendi együttes javára.

A Falco KC (13 győzelem/1 vereség) korosztályos kosárlabdacsapata a tabella élén áll, míg a Körmend U20 (7 győzelem/7 vereség) nyolcadik a rangsorban.