2022.12.03. 19:02

Simán nyert a Falco a szomszédvár ZTE ellen - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a ZTE ellen nyert szomszédvári rangadót – roppant magabiztosan.

Fotó: © Cseh Gábor

Két jó formában lévő csapat lépett pályára – de természetesen a címvédő, listavezető Falco futott neki esélyesként az összecsapásnak.

Kihagyott dobásokkal kezdtek a csapatok, közel két percet kellett várni az első kosárra – Keller Ákos törte meg a gólcsendet. Aztán váltott pontokkal folytatódott a rohanós mérkőzés. A Falco pedig csendesen kezdett meglépni (5. perc: 13-8). A szombathelyiek jól védekeztek, jól lepattanóztak, és egyre gördülékenyebben működött   a támadójátékuk. A frissen pályára lépő Cowels triplája után a ZTE szakmai stábja kénytelen volt időt kérni (7. perc: 18-9). De nem igazán változott meg a játék képe, maradt az irányítás a házigazdánál. Végül 6 ponttal nyerte meg az első negyedet a Falco.

A második negyedet azonban jól, 4-0-val kezdte a ZTE. A nagy kedvvel játszó Perl pontjaival próbált ismét ellépni a Falco – el is érte a 10 pontot a különbség (14. perc: 31-21). Következett egy újabb zalai időkérés, amire Brown zsinórban dobott két triplával válaszolt, majd Keller is betalált távolról. Nem engedte a Falco, hogy ellenfele visszajöjjön a meccsbe (16. perc: 40-25). A Falco megérezte a vérszagot, űzte, hajtotta ellenfelét. De a ZTE nagy küzdelemben azért látótávolságban tartotta érezhetően frissebb, gyorsabb, pontosabb ellenfelét. A szünetben 45-33-as eredményt mutatott a tábla.

Nagy lendülettel, többek között két triplával kezdte a harmadik negyedet a Falco. A ZTE is egyre jobban belőtte magát – de így biztosan vezetett a házigazda (24. perc: 54-40). A játék minden elemében jobb volt a Falco, fokozatosan őrölte fel az ellenfelét (28. perc: 63-47). A záró játékrész 67-53-as állásról kezdődött. A folytatásban minden mindegy alapon nagy rohanásba kezdtek a ZTE-játékosok, sokszor beleálltak a triplákba. De minden felzárkózási kísérletet visszavert a Falco (34. perc: 76-61). A végére kicsit talán kiengedtek a hazaiak, így az eredmény ugyan szorosabb lett, de a hazai győzelmet egy pillanatig nem fenyegette veszély.

A Falco végig vezetett, végig kézben tartotta az irányítást, és úgy is roppant magabiztos győzelmet aratott, hogy igazából nem kellett megszakadnia a sikerét.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK    94-80 (23-17, 22-16, 22-20)

Szombathely, 3010 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Balog, Kapusi.

Falco: Pot 13, Kovács B. 4, Brown 15/12, Tiby 14/6, Keller Á. 8/6. Csere: Perl 15/3, Cowels 8/6, Barac 11, Krivacevic 6, Verasztó –, Sövegjártó –, Takács Zs. –. Edző: Milos Konakov.

ZTE: O’reilly 8/3, Smith –, Polster, Rakicevic 15/9, Ostojic 17. Csere: Trice 14/6, Szalay –, Keller I. 6, Csuti 6, Németh Á. –, Zsíros –. Edző: Sebastjan Krasovec.

Eredmény alakulása. 5. perc: 13-8. 7. p.: 18-9. 14. p.: 31-21. 16. p.: 40-25. 20. p.: 45-33. 24. p.: 54-40. 28. p.: 63-47. 30. p.: 67-53. 34. p.: 76-61. 38. p.: 84-74.

Kipontozódott: Keller (40.).