Kézilabda

2023.01.22. 19:23

Két meccset nyert a magyar válogatott - Folytatódott a kézilabda-világbajnokság

A férfi kézilabda-világbajnokság II. középdöntős csoportjának 2. fordulójában a magyar válogatott izgalmas mecscsen verte Brazíliát, míg vasárnap könnyedén győzte le a Zöld-foki-szigeteket.

Sütő Dániel, Tóth Gábor

Rosta Miklós (balról) és Sipos Adrián ünnepel felszabadultan

Forrás: MTI/Kovács Tamás

Magyarország–Brazília 28- 25 (14-14). Göteborg, 7317 néző, világbajnoki kézilabda-mérkőzés, vezette: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak). Magyarország: Mikler – P. Rodríguez 1, Ancsin G. 6, Lékai 7, Bánhidi 2, Bodó 5, Bóka 5. Csere: Székely M. – Sipos A., Ilic Z. 1, Hanusz, Szita, Rosta M. 1, Ligetvári. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez. Brazília: Da Rosa – Hackbarth, Rodrigues 4, Petrus 1, Moraes, P. Silva 1, Dupoux 5. Csere: Tercairol – Nantes 2, Abrahao Silveria 1, Chiuffa 4, Monta 6, Torriani, Ponciano 1, M. Silva. Szövetségi kapitány: Marcus de Oliveira. Az eredmény alakulása. 7. perc: 6-2. 19. p.: 9-6. 23. p.: 13-9. 29. p.: 13-13. 37. p.: 18-16. 46. p.: 24-19. 53. p.: 25-24. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2. Bár Mikler ujjsérülést szenvedett a svédek elleni mecscsen, mégis vállalta a játékot. Jól kezdett nemzeti együttesünk, az ötödik perc kezdetén már 4-1-re vezettek a magyarok. Aztán Mikler percei következtek, majd 7-3-nál a brazil kapitány rászánta magát az időkérésre.

Az ellenfél előtt a 14. percben adódott hatalmas lehetőség a felzárkózásra, amikor egy védekezésen belül Lékait és Bánhidit is leküldték két percre. A dupla kiállítás nem törte meg a magyarokat. Az első félidő hajrája az ellenfélé volt, egyenlített Brazília (14-14). A második félidőt nem kezdte annyira meggyőzően a magyar válogatott, mint az elsőt, de szépen lassan megint átvette a kezdeményezést – Bóka és Bodó Richárd góljaival újra két góllal vezettek a mieink. Sipos összeszedte harmadik kiállítását, ami automatikus piros lappal járt. Ancsin és Bodó átlövésgóljaival távolodtak a magyarok, majd Bóka parádés találatával már öttel mentek a mieink (19-24). A hajrában kis híján ismét egyenlített Brazília, Mikler azonban óriási bravúrral védte Raul Nantes ziccerét, ami döntőnek bizonyult – végül három góllal győzött nemzeti együttesünk. Izland svédek elleni vereségével (30-35) eldőlt, ha Magyarország megnyeri utolsó középdöntős csoportmeccsét és Svédország legyőzi Portugáliát, válogatottunk a legjobb 8 között folytatja a világbajnokságon.

Zöld-foki-szigetek–Magyarország 30-42 (15-22). Göteborg, 3899 néző, világbajnoki kézilabda-mérkőzés, vezette: Szekulics, Jovandics (szerbek). Zöld-foki-szigetek: Goncalves – Fortes, B. Landim 8, Santos, L. Semedo 3, Mreno 6, Correia, E. Furtado 1. Csere: Almeida (kapus), E. Semedo 1, Andrade 2, Araujo 6, F. Landim, N. Pina, E. Furtado, D. Pina 3. Szövetségi kapitány: Ljubomir Obradovics. Magyarország: Mikler R. – P. Rodríguez 3, Ancsin G. 4, Hanusz 6, Bánhidi 5, Bodó 7, Bóka 7. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A. 1, Rosta M. 7, Ilic Z. 1, Szita 1, Ligetvári, Bujdosó. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez. Az eredmény alakulása. 8. perc: 5-7. 15. p.: 5-11. 19. p.: 7-14. 25. p.: 13-19. 42. p.: 22- 29. 49. p.: 25-34. 56. p.: 29-38. Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2. Nagy lendülettel kezdett a magyar együttes, gyorsan meglépett, és a folytatásban is kézben tartotta az irányítást – végig biztos előny birtokában kézilabdázott. Végül sima, a vártnál talán könnyebb győzelmet aratott. Vasárnap lapzártánk után rendezték a Svédország–Portugália derbit – amennyiben a Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes Svédország legyőzte Portugáliát, úgy a magyar válogatott továbbjutott a szerdai stockholmi negyeddöntőbe.