2023.01.28. 21:10

Megszakadt a DEAC ellen a Falco sikersorozata

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában hazai pályán bukott a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely együttese a DEAC ellen.

SD

Fotó: © Unger Tamás

Tapssal és a neve skandálásával fogadta a szombathelyi publikum Govenst, aki anno bajnoki címhez segítette a vasiakat, most már azonban a DEAC sikereiért küzd. A mérkőzést Keller és Tóth pontjai nyitották, aztán hosszú percekre félbeszakadt a játék technikai probléma miatt. Visszatérve a pályára Brown duplájára és Pot büntetőire Govens két triplával válaszolt (6-8). Megrázta magát a címvédő és ötpontos előnyre tett szert a hetedik percben a többet hibázó DEAC-cal szemben (15-10). A hajdúságiak feljavult védekezésüknek köszönhetően visszajöttek és Taylor közelijével egyenlítettek (15-15). A negyed végén Kovács Benedek büntetőivel és Perl 2+1-es akciójával 20-15-re vezetett a bajnoki címvédő. A rövidke szünet után alaposan bekezdett a DEAC – egy 10-ás roham után 25-20-ra már a hajdúságiak jártak előrébb. Konakov mester időt kért, rendezni kellett a sorokat. Barac közelije törte meg a többperces hazai kosárcsendet a 14. minutumban. Ugyan pillanatok alatt visszazárkózott a szombathelyi alakulat, de átvennie a vezetést nem sikerült, amit csak saját magának köszönhetett. Szokatlanul sok hibát vétett a Falco, amely meglehetősen dekoncentrált volt a meccs ezen szakaszában. A 17. percben Perl duplájával ugyan megfordult az állás (29-28), de rögtön jött Scott válasza a túloldalon. A meglepően szoros első félidő 35-37-es vendég vezetéssel zárult.

Térfélcsere után ott folytatta remeklését a vendég gárda, ahol korábban abbahagyta. A 24. percben az exkörmendi Mócsán büntetőivel már kétszámjegyűre nőtt a különbség, csakhogy a megszokottól eltérően nem a Falco javára (36-47). A harmadik negyed végefelé kezdett éledezni a sárga-fekete alakulat, de öt ponttal még mindig a DEAC vezetett (53-58). Hiába a remek hazai lepattanózás, jobban célzott közelről és távolról is az ellenfél, így a 33. percben ismét 10 volt közte (57-67). Perl vezérletével nagy rohamba kezdett a Falco, amely a 35. percben már csak két pontra volt a DEAC-tól (65-67). Ennél közelebb azonban nem jutott, a szívós debreceniek nagyot küzdve meglepetésre legyőzték a bajnoki címvédőt.

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 75-81 (20-15, 15-22, 18-21, 22-23)
Szombathely, 3010 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T. P., Györfy R., Sörlei A.
Falco: Pot 10/3 Z. Brown 7/3, Kovács B. 8, Tiby 11/3, Keller Á. 6. Csere: Perl 22, Barac 11, Sövegjártó –, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.
DEAC: Govens 23/12, Balázsi –, Mócsán 5, Drenovac 13, Tóth Á. 13/3. Csere: Taylor 12, Scott 8, Kovács A. 2, Polyák 5/3, Neuwirth –. Edző: Andjelko Mandics.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4-2. 7. perc: 15-11. 10. perc: 20-15. 13. perc: 20-25. 16. perc: 26-28. 20. perc: 35-37. 22. perc: 36-45. 26. perc: 40-53. 30. perc: 53-58. 32. perc: 57-64. 36. perc: 65-72. 39. perc: 70-77.
Kipontozódott: –.

Edzői nyilatkozatok

Milos Konakov: – Gratulálok a DEAC-nak! Sokáig vezettek a vendégek, saját játékukat tudták játszani. Küzdöttünk, hajtottunk becsülettel, de játékosaim nem robotok, ők is hibázhatnak. Hiába jöttünk vissza többször is pár pontra, valahogy az energia a Debrecennél volt.

Andjelko Mandics: – A szolnoki után ez a második legnagyobb győzelmünk. A meccs elejétől kezdve jól játszottunk, talán csak a harmadik negyedben volt tompább a védekezésünk. 75 ponton tartani a Falcót saját pályáján óriási fegyvertény.