2023.01.07. 20:05

Súlyos vereséget szenvedett el a Körmend a ZTE vendégeként

Az NB I.-es férfi kosárlabda-bajnokság 15. fordulójában nem volt esélye a győzelemre az Egis Körmendnek a Zalaegerszeg otthonában.

Forrás: ZH - Szekeres Péter

Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 109-77 (27-16, 30-20, 20-26, 32-15). Zalaegerszeg, 2100 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs. Zs., Nagy V., Söjtöry T.

ZTE: Trice 12, O'Reilly 12/6, Polster 8/6, Osztojics 15, M. Smith 18. Csere: Rakicevic 14/6, Keller I. 13/9, Csuti 4, Zsíros 13/9, Simó –, Szalay D –. Edző: Sebastjan Krasovec.

Körmend: Chambers 17/3, Mitchell 13/3, Kiss M. –, Moore 5/3, Cakarun 11. Csere: Ferencz 5/3, Omenaka 10, Durázi 14/3, Doktor –, Takács K. 2, Herczeg –, Geröly –. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-4. 7. perc: 21-14. 10. perc: 27-16. 13. perc: 35-23. 17. perc: 46-33. 20. perc: 57-36. 24. perc: 64-43. 30. perc: 77-62. 34. perc: 85-67. 38. perc: 105-77.

Kipontozódott: –.

Tavaly októberben a Körmend–ZTE presztízsmeccs hatalmas csatában, hosszabbításban dőlt el a vasiak javára, akik egyetlen ponttal 93-92-re verték meg szomszédvári riválisukat. A zalaiak nagyon magabiztosan nyerték legutóbbi meccseiket az Oroszlány (82-60), a Kecskemét (77-94) és Szeged (76-92) ellen is – utóbbi kettő esetében idegenben diadalmaskodtak Krasovecék.

A várakozásoknak megfelelően gyors pontváltásokkal kezdődött a nyugati derbi, majd a negyed közepétől fokozatosan növelte előnyét a ZTE. A hetedik percben O'Reilly triplájával 21-14 állt a táblán, Kocsis Tamás pedig kikérte első idejét. Smith duplájával már a 10-et súrolta a különbség, a vendégek nem igazán találták a játékukat. A csereként beállt Csuti középtávolijával pedig már kétszámjegyűvé duzzadt a különbség a kilencedik perc legvégén (25-14). Ferencz kettesével ugyan az utolsó percben benézett 10 alá a Körmend, de Keller gyorsan korrigált, így az első etap 27-16-tal zárult. A második negyedben tovább erősítette dominanciáját a Zalaegerszeg, amely állandósítani tudta 12-14 pontos előnyét. A 16. percben Zsíros második triplájával először vezetett 17-tel a ZTE, a Körmend pedig azért küzdött, hogy ne kerüljön már az első félidőben 20 pontos hátrányba. Kocsis Tamás együttese szűk rotációs lehetőségei miatt csak futott az eredmény után. A 20. percben Mitchell eladott labdájával Rakicevic lódult meg, Smith-hez passzolt, aki behúzta a gyűrűbe a labdát – 57-36. A vasiak a duplákat 54, míg a hármasokat 15 százalékban tudták értékesíteni, szemben a ZTE 85, illetve 43 százalékos dobóhatékonyságával, illetve ismét gyatra volt a Körmend lepattanózásban is (26-12).

A nagyszünet után Durázi és Mitchell révén is 20 alá tudta csökkenteni hátrányát a vasi piros-fekete alakulat, ám előbb O'Reilly, majd kicsivel később Keller állította vissza a 20 pontos differenciát. A harmadik negyed második felében éledezni kezdett a Körmend, Ferenczék 15 pontra közelítették meg a zalaiakat (70-55). Chambers triplakísérlete kimaradt, majd labdát veszített a vendégek irányítója, Smith zsákolásával pedig megtörte a ZTE gólcsendjét. Chambers újabb triplakísérlete sikeresnek bizonyult, majd Omenaka egy támadólepattanót húzott a gyűrűbe – a 29. percben 72-60 állt az eredményjelzőn, egy nem várt fordulattal élesedni látszott a meccs. Rakicevic kettese zárta a negyedet (77-62). Ennél közelebb már nem tudott férkőzni a Rába-parti alakulat ellenfeléhez, ismét visszaállt a 20 pontos különbség az utolsó 10 percben, a 37. minutum legvégén pedig Trice büntetőivel elérte a 100 pontot a ZTE. A vége csúnya lett: 32 ponttal maradt alul a Körmend Zalaegerszegen.

Sebastjan Krasovec: – Boldog új évet kívánok valamennyi szurkolónknak, különösen azoknak, akik nagyon sokat segítettek buzdításukkal ezen a találkozón! Az első húsz percben majdnem tökéletes játékot produkáltunk, a harmadik negyedben egy kicsit hullámzó volt a teljesítmény, a végén újra magunkra találtunk és magabiztosan nyertünk egy helyenként jól játszó csapat ellen.
Kocsis Tamás: – A találkozó már az első félidőben eldőlt. Egy ilyen jó csapat ellen, mint a ZTE, nem lehet kommunikáció és fegyelmezettség nélkül kosárlabdázni, főleg nem úgy, hogy nem azt játsszuk, amit megbeszéltünk. Körmend-mezben ilyen hozzáállással nem lehet pályára lépni. Aki nem gondolja komolyan, hogy azt játsszuk, ami az elvárás, annak el kell gondolkodnia.