2023.02.01. 19:43

Gálázott a Falco: kiütötte a vendég Paksot a vasi gárda - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 21. fordulójából előrehozott meccsen a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely elgázolta, 25 ponttal verte a Paksot.

Forrás: Cseh Gábor

A címvédő, listavezető Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 15 győztes bajnoki után szombaton hazai pályán kapott ki 75-81-re a Debrecentől – nagy meglepetésre. A sárga-fekete gárda játékosai sokan nem pihenhettek, sokat nem rágódhattak a vereség miatt, szerdán ugyanis a remek szezont futó, jó formában lévő, komoly erőt képviselő Paksot fogadták. És a Falco azzal a szándékkal lépett pályára, hogy visszatérjen a helyes, a győztes útra. A szombathelyi csapatban visszatért a triplagyáros Cowels, Krivacsevics azonban még nem volt hadra fogható.

Lassan lendültek játékba a felek, szerényen csorogtak a pontok. Mindkét oldalon maradt ki helyzet, de inkább az ASE járt előrébb (4. perc: 4-8). Keményen védekezett a vendég, és támadásban is pontosabbnak tűnt. A hazai cserék kicsit azért felpörgették a tempót, de továbbra is inkább a szervezett, motivált Paks akarata érvényesült (7. perc: 10-15). Ráadásul a triplákat is jobban dobta a vendég. Hét ponttal meg is nyerte az elő negyedet (18-25). A második etapban viszont Perl vezérletével villámrajtot vett a Falco, zsinórban nyolc pontot dobott, fordított (12. perc: 26-25) – a paksi kispad rögtön időt kért. Rendezte is a sorait a sokat büntetőző vendég, váltott vezetéssel folytatódott a meccs (16. perc: 30-32). Közben Kovács megszerezte a Falco első tripláját, a hatodik távoli hazai kísérlet ért célba. Hiába védekezett jó a házigazda, támadásban ugyanis sokat hibázott. Így meccsben is tartotta ellenfelét. De a félidő hajráját ismét megnyomta a Falco – Perl és Tiby is betalált távolról – így végül hat pontos előnye birtokában vonulhatott nagyszünetre (20. perc: 43-37).

Cowels triplája nyitotta a második félidőt, majd nem sokkal később ismét betalált távolról – egy pillanatra 10 pontra nőtt a hazai fór (23. perc: 51-41). De a becsülettel küzdő ASE nem hagyta, hogy a házigazda korán eldöntse a meccset, ott loholt a nyomában. Ettől függetlenül állandósult egy stabil hazai előny (27. perc: 60-48). Érezhetően jobb volt ellenfelénél a szombathelyi gárda, csak idő kérdése volt, hogy mikor tesz pontot a meccs végére. És a harmadik negyed végére szinte be is darálta ellenfelét (30. perc: 64-48). A záró játékrész elején rögtön 20 pont lett a különbség (68-48) – és a folytatásban is 20 pont körül mozfott a Falco fórja. Az ASE mintha megtört volna. Egyetlen taktikai elemet erőltetett: kétségbeesetten dobált távolról – mérsékelt sikerrel. Megnyugtató előnye birtokában a Falco higgadtan kosárlabdázott – a szurkolóknak pedig tetszett, amit láttak (36. perc: 82-60). A Paks pechjére a Falco nem lassított, végül kiütéses, 25 pontos vereséget mért ellenfelére.

Imponáló teljesítménnyel aratott sima győzelmet a Falco – egy amúgy erős csapat ellen. Ezzel bizonyította – egyben üzenetet küldött a mezőnynek –, hogy a DEAC elleni vereség, csak kisiklás volt.

Milos Konakov: - Kapkodó, talán görcsös játékkal kezdtünk, ezért is hibáztunk sokat az első negyedben. A folytatásban aztán megnyugodtunk jobban, sokkal fizikálisabban játszottunk, jöttek a jó megoldások, a pontok, és a végére lassan kinyílt az olló. Fontos győzelmet arattunk, mert a DEAC elleni vereség után nagyon akartunk bizonyítani. Köszönöm a szurkolóink támogatását!

Csirke Ferenc: – Gratulálok a Falcónak megérdemelten nyert. Elég, ha annyit mondok, hogy a hiányzóinkból egy komplett kezdő ötöst ki tudtam volna állítani. Ettől függetlenül úgy 20-25 percig tartottuk a lépést – ezért büszke vagyok a fiúkra. Szombaton nagyon fontos meccs vár ránk, bízom benne, hogy addig néhányan azért visszatérnek a sérültek, betegek közül.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 92-67 (18-25, 25-12, 21-11, 28-19)

Szombathely, 2890 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Goda L., Minár L.

Falco: Pot 4, Kovács B. 5/3, Brown 7/3, Tiby 12/6, Keller 4. Csere: Perl 21/3, Cowels 10/6, Barac 14, Sövegjártó –, Verasztó 13/9, Takács Z. 2, Horváth A. –. Edző: Milos Konakov.

ASE: Edwin 20, Pajor 7/3, Buckingham 5/3, Eilingsfeld 10, Atkinson 14/3. Csere: Kékesi 9/9, Csizmadia –, Karosi 2, Géringer –. Edző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-8. 7. perc: 10-15. 12. perc: 26-25. 16. perc: 30-32. 20. perc: 43-37. 23. perc: 51-41. 27. perc: 60-48. 30. perc: 64-48. 33. perc: 72-52. 36. perc: 82-60. Kipontozódott: –.

Rendeztek még egy hétközi mérkőzést. A 18. forduló zárómeccsén a Kecskemét 70-64-re nyert Szolnokon – komoly meglepetést okozva.