2023.02.09. 17:31

U20: rangadót nyert a Falco KC gárdája, szoros csatát bukott el a Körmend

A 18. fordulóból elmaradt mérkőzéseket pótoltak az U20-as NB I.-es kosárlabda-bajnokságban: a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely korosztályos csapata hazai pályán nyert rangadót, míg az Egis Körmendé idegenben bukott szoros csatát.

Fotó: © Unger Tamás

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 91-78 (22-21, 20-18, 26-20, 23-19). Szombathely, Arena Savaria, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Csák M., dr. Popgyákunik P.

Falco: Kovács L. 14, Horváth Á. 6, Németh B. 12/9, Sövegjártó 20/9, Takács Zs. 18. Csere: Büki 12/12, Hansen 4, Arnóczi 3/3, Várkony 2, Kapui –, Nárai –, Pallag –. Edző: Svajda Gábor.

A második Falco a harmadik Debrecent fogadta – rangadót játszott a két jó erőt képviselő csapat. Érdekesség, hogy idegenben egyetlen ponttal, 63-62-re verte riválisát a szombathelyi gárda. Harcos, fizikális, jó iramú meccset vívtak a felek. Az első félidőben szorosan alakult az eredmény (20. perc: 42-39). Fordulás után a Falco némi előnyre tett szert, de tartotta a lépést a szívós vendég. A kiélezett csata végül az utolsó percekben dőlt el. Győzelmével a Falco (17 győzelem/2 vereség) fellépett a tabella élére.

© Unger Tamás
Fotós: © Unger Tamás

Alba Fehérvár–Egis Körmend 73-70 (22-9, 14-27, 17-14, 20-20). Székesfehérvár, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Molnár T., Horváth A.

Körmend: Tóth-Erdei M. 2, Herczeg 16/2, Takács 25/3, Geröly 12/6, Nagy 4. Csere: Mészáros 11, Tóth-Erdei B. –, Szalai –, Pongrácz –. Edző: Palánk Bálint.

Jól harcoltak, fájó vereséget szenvedtek el a körmendiek, ugyanis az utolsó másodpercben dobott triplával csikarta ki a győzelmet az Alba. A Körmend (11 győzelem/8 vereség) a 14 csapatot felvonultató tabella hatodik helyéről várja a bajnokság folytatását.