Kézilabda

2023.03.01. 13:12

Feléledt a Kinizsi - A Bük és a Sárvár nyerte a vasi rangadókat

Az NB II.-es kézilabda-bajnokságok 13. fordulójában a nőknél két rangadót is rendeztek hétvégén, míg a férfiaknál idegenben aratott fontos sikert a Szentgotthárd.

Büki TK–Celldömölki VSE 41-26 (19-14). Bük, 100 néző, NB II-.es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Buchesz D. M., Czenki M.

Bük: Büki – Megyeri 6, Varga Zs. 3, Tamási 10, Tar-Pukler 11, Marton 4, Gősi 5. Csere: Szücs – Varga V., Szabó D., Tóth V., Schimmer-Szabó 1, Vígh 1, Szekér P. Edző: Baranyai Enikő.

CVSE: Balogh, Tömő (kapusok), Gyurák, Pup R. 1, Pup S. 3, Erdélyi 3, Freiberger 4, Deé, Szomorkovits 5, Szecsődi 8, Győrvári 2, Imreh. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Az első 20 percben a vendégek jártak előrébb (7-10). Aztán a bükiek feléledtek, majd az irányítást is átvették. A második játékrészben fokozta a tempót a BTK, egyre nőtt a különbség, így biztosan nyertek a hazaiak.

Baranyai Enikő: – Az eleje döcögős volt, de számítottam rá, mert a hét nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna.Ki kell emelnem a két kapusunk teljesítményét, sokat tettek hozzá a győzelmünkhöz.

Salamonné Csótár Adrienn: – Az első félidőben jól játszottunk, később sok helyzetet kihagytunk és ez megbosszulta magát. Ebből merítkezve az ellenfél ellépett, amit már nem sikerült behoznunk.

Répcelaki SE–Sárvárfürdő Kinizsi SE 22-33 (7-12). Répcelak, 150 néző, NB II-.es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Antal Á., Antalné Renner I.

Répcelak: Szalai N. – Lengyel, 1 Pődör P. 4, Király J. 6, Szár, Molnár Zs. 3, Major 1. Csere: Zsiray, Sipos, Pap B. 1, Málovics 1, Szabó K. 1, Falussy 4. Edző: Remete Róbert.

Sárvár: Jurik, Varga Á. (kapusok), Horváth D. 1, Soós R. 2, Burghardt 7, Barcza 4, Szemes 1, Cser, Gerencsér 2, Horváth A., Horváth I. 7, Oláh 1, Virág N. 7. Edző: Pupp Adél.

Az első félidő utolsó perceit leszámítva kiegyenlített játék zajlott a pályán. A házigazdát technikai hibái kibillentették a ritmusából. Ráadásul Pődör Petra térdsérülés miatt kiesett a Répcelakból, így a Kinizsi folyamatosan növelni tudta előnyét és elvitte a két pontot.

Remete Róbert: – Bizonytalanok voltunk, amit kihasználta ellenfelünk. A következő mérkőzéseken megpróbálunk minél több pontot szerezni.

Pupp Adél: – Örülök, hogy sikerült végrehajtani, amit elterveztünk. Mindenki hozzátette a magáét a győzelemhez.

Lébényi KSZSE–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U22 20-26 (11-11). Lipót, 40 néző, NB II-.es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Ihász B. L., Pápai P. B.

SZKKA U22: Pados, Németh E. (kapusok), Török 5, Rieger 1, Ihász 4, Krilov, Szabó N., Tóth B. 6, Káli 1, Lékai 2, Pál, Horváth Al. 3, Rákos, Vincze, Halász T. 4. Edző: Huszár Benjámin.

Szoros első félidőt követően a második játékrész derekán eldöntötte a meccset az SZKKA korosztályos csapata.

VKL SE Győr–Szentgotthárdi VSE 17-21 (8-10). Ikrény, 50 néző, NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth K., Krupánszki K.

SZVSE: Surányi – Molnár P. 3, Weidl 5, Katona 4, Luthár, Németh D. 2, Háklár. Csere: Dancsecs, Kanics (kapusok), Hegyi 6, Horváth N., Miklós 1, Bauer, Benke, Fekete. Edző: Bölöni Roland.

Bár a találkozót szinte végig a gotthárdiak irányították, a kiesési rangadó csak az utolsó öt percben dőlt el. Remek kapusteljesítményeinek köszönhetően nagy lépést tettek Bölöni Rolandék a bennmaradás felé.