Kézilabda

2023.03.19. 19:38

Győztes SZKKA - Nem hibázott a Pődör-gárda a SZISE ellen - fotók

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 21. fordulójában az SZKKA nyolc góllal múlta felül a SZISE együttesét.

Forrás: Cseh Gábor

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Szent István SE 31-23 (16-13). Szombathely, Arena Savaria, 400 néző, NB I/B.-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Barna V. B., Kovács B.

SZKKA: Christe – Balogh P. 3, Pődör B. 3, Pődör R. 4, Szmolek 1, Kulcsár D. 3, Varga N. 2. Csere: Fritz – Horváth A. 7, Győri 6, Szendrei, Tanaskovics, Biró 2. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2-3. 19. p.: 9-8. 27. p.: 14-12. 36. p.: 20-15. 42. p.: 22-17. 56. p.: 29-22.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6/9, ill. 4/6.

A Kozármisleny elleni 25-25-ös döntetlennel alaposan megnehezítette saját dolgát az SZKKA, hiszen mindenképpen győznie kellett volna. A Szent István ellen nem hibázhattak Pődör Rebekáék, mivel a második, már feljutó helyen álló Misleny 28-23-ra megverte a Gárdonyt, öt pontra növelve előnyét az SZKKA-val szemben.

A SZISE nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, amit már az első percekben bizonyított is, ugyanis Pődör Rebeka gólja után zsinórban háromszor köszöntek be Christének Takács Eszterék (1-3). Könnyen lehet, még kicsit ott motoszkált a hazai fejekben a legutóbbi fájó mislenyi iksz, időbe telt, mire ismét magára talált a hazai együttes. A vasiak a 12. percben vették vissza a vezetést Pődör Blanka révén, majd rögtön utána Balogh Petra duplázta meg a Szombathely előnyét (7-5). A 18. percben jelentős veszteség érte a házigazdát: Pődör Blanka lőhetett hetest, ám arcon találta Sasst, így azonnali piros lappal mehetett zuhanyozni. Ez és Pődör Rebeka kétperces kiállítása sem rengette meg a vasiakat, akik a következő percekben 12-8-ra léptek el a vendégektől. Minden a hazaiak kénye-kedve szerint alakulat, mígnem az első félidő hajrájában váratlanul ritmust veszített az SZKKA, a SZISE pedig 14-13-ra zárkózott, időt kellett kérnie Pődör Zoltánnak. Az utolsó három perc a vasiaké volt, akik ismét 3-ra növelték előnyüket (16-13).

Lendületesen és eredményesen jött ki a második félórára az SZKKA, amely érezhetően hamar dűlőre akarta vinni a meccset. Képtelen volt feltörni a házigazda védekezését a SZISE, miközben Győri, Kulcsár és Pődör Rebeka is mattolta Rutka-Győrffyt (19-13). Kisebb megingásoktól eltekintve biztosan tartotta 5-6 gólos előnyét a szombathelyi csapat. Az utolsó 10 percben már a 10-t súrolta a felek közti különbség (29-20). Simán nyert az SZKKA.