2023.03.19. 18:49

Megyei I.: Hatot rúgott a Körmend, hetet a Sárvár

A 19. fordulót rendezték meg a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban. Az éllovasok közül a listavezető Haladás Vasváron aratott győzelmet, a Király gólgazdag meccsen nyert a CVSE ellen, a Répcelak Csepregről vitt haza pontokat. A Körmend hazai pályán ütötte ki a Büköt, a Sárvár a Szarvaskend kapuját vette be hétszer sikerrel. A Söpte, a Jánosháza és a Rábapaty is nyert hazai pályán a fordulóban.

Tóth Judit

Forrás: Szendi Péter

Söpte SE–Vasi Bádogos Kft Táplán SE 2–1 (0–0). Söpte, 150 néző, vezette: Ódor Á.
Söpte: Kovács N. – Horváth B. (Fogl), Biró (Koszokovits), Kovács E., Rómer (Plajszer), Marton, Mester (Düh), Hujber, Koronczai, Vámos, Varga A. Edző: Simon Attila
Táplán: Gyécsek – Varga D. (Török), Varga Gy. (Mercs), Huszár, Gyurcsányi, Polgár, Rosner, Markó (Neudl), Manganelli, Szakasics, Polyák. Edző: Borbás János
Gólszerzők: Düh, Hujber, ill. Szakasics.
Kiállítva: Gyécsek (67., Vasi Bádogos Kft Táplán SE).

Az első félidőben a Söpte akarata érvényesült, de emberhátrányban a Táplán szerzett először gólt. Ezután mindent egy lapra tett fel a házigazda, és a hajrában szerzett két találattal megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. A hazai együttesben mindenki dicséretet érdemel.

Körmendi FC-Vasi Sekolo Kft.–Büki TK 6–2 (1–1). Körmend, 150 néző, v.: Árpád A.
Körmend.: Sály – Lakosi, Vilics, BUTI, Karvalics (Balogh A.), Molnár L., Köntés (Belső), László, SZABÓ D., NAGY Zs. (Berning), Németh B. (Sipos). Edző: Kurucz Ádám
Bük: Viczmándi – Fehér, Buti, Lang, Papp E., Bősze, Vamper, Szabó A., Elekes, Kovács Á., Redőcs. Edző: Hegedűs Attila
Gólszerzők: Nagy Zs. (3), Karvalics, Vilics, Sipos, ill. Elekes, Kovács Á.

Nagy mezőnyfölényben játszott a hazai csapat. Ennek ellenére az első félidőben megnehezítette a Körmend dolgát a Bük. Az első félidő után 1:1-es állással fordultak a csapatok, de a házigazda egy fokozattal feljebb kapcsolt a szünet után, és húsz perc alatt lerendezte a meccset. Megérdemelt, magabiztos győzelmet szerzett a Bük ellen a Rába-parti együttes.

Jánosháza VSE–Kiswire Szentgotthárdi VSE 3–1 (0–1). Jánosháza, 100 néző, v.: Mónos J.
Jánosháza: Pethő – Tóth T., Willuhn (Zsoldos), Ambrus (Vágusz A.), Vágusz P. (Pencz), Piri, Szabó T., Büki, Péter, Benkő, Balázsi. Edző: Vágusz Arnold
Szentgotthárd: Gaál – Bedi, Komáromi (Bauer), Osvald (Korpics), Nagy O., Dancsecz, Laczó, Gécsek, Sulics, László (Sipos), Gyécsek. Edző: Heiter László
Gólszerzők: Szabó T., Benkő, Piri, ill. Laczó.

Az első félidőben a vendégek akarata érvényesült. A hazaiak végül második félidei teljesítményüknek köszönhetően arattak győzelmet, megérdemelten.

CVSE-Vulkánfürdő–Király SE 2–3 (1–3). Celldömölk, 150, v.: Mórocz Gy.
CVSE: Osvald – Marsai (Galovich), Enyingi, Szuh, Dobson, Gorácz, Keszei T., Gábor (Czinder), Czöndör, Keszei R., Németh J. (Göntér). Edző: Takács Gábor
Király: Horváth Al. – Takács (Szabó B.), Reseterits, Németh G. (Rózsás), Kiss K., Horváth An., Halmosi, Csákvári (Velekei), Potyi (Kovács A.), Vigh (Nyári), Schimmer. Edző: Hegyi László
Gólszerzők: Czöndör, Németh J., ill. Csákvári (2), Reseterits.
Kiállítva: Szuh (76., CVSE-Vulkánfürdő).

A bajnoki címre pályázó Király SE látogatott Celldömölkre. Hamar kétgólos előnyre tett szert a vendégcsapat, a félidő végéig még egy-egy gól esett mindkét oldalon. A szünet után szépített a CVSE, de a szombathelyiek kézben tartották a meccset, és begyűjtötték idegenben a három pontot.

Sárvár FC–Szarvaskend SE 7–0 (3–0).  Sárvár, 80 néző, v.: Héra Cs.
Sárvár: Viganó – Németh Á. (Németh B.), Fülöp (Biró), Takács, Tokaji, Vass, Fider, Vajda, Kovács B. (Toldi), Sinka (Glavánovics), Szemes. Edző: Nagy Dániel
Szarvaskend: Esztergályos – Csillag, Jóna, Németh T. (Szakály), Tuboly, Földes, Nagy Á., Tompa, Pásti, Kis-Nemes, Törő (Jobbágyi). Edző: Kovács Kálmán
Gólszerzők: Fider (3), Vajda (2), Tokaji (2).

A Sárvár az első pillanattól kezdve támadólag lépett fel, de a Szarvaskend szervezett védekezése megnehezítette a dolgát. Az első hazai gól a 27. percben született, utána még két találatnak örülhetett a szünetig a házigazda. A második félidőben is lendületben maradtak a sárváriak, több helyzetük volt, ezekből négyet gólra is váltottak. A vendégek is veszélyeztettek, de találat nélkül maradtak, így magabiztosan, nagy gólkülönbséggel, megérdemelten nyert a házigazda.

Vasvár VSE–Szombathelyi Haladás VSE 0–3 (0–0). Vasvár, 80 néző, v.: Sebesi P.
Vasvár: Kántor – Bíró, Varga A. (Sipos), Berta, Vincze (Pálla), Czövek (Németh R.), Réfi, Horváth A., Kónya, Tausz, Schermann. Edző: ifj. Sziffer István
Haladás: Horváth B. – Buzás (Kossuth), Kovács B., Pap (Simon), Szenczi (Sály), Iván (Tóth B.), Péter, Szőts, Varga Cs., Tarján, Ferencz. Edző: Szenczi Imre
Gólszerzők: Péter, Pap, Ferencz.
Kiállítva: Schermann (62., Vasvár Vse).
Az első félidőben tartotta magát a Vasvár, de a második felvonásban emberhátrányba került, amit azonnal kihasznált a Haladás. A kiállításig több volt a hazai együttesben, utána viszont magabiztosan játszott, és begyűjtötte sorozatban tizennyolcadik győzelmét a szombathelyi alakulat.

Csepregi SE–Répcelaki SE 0–1 (0–0). Csepreg, 100 néző, v.: Bíró O.
Csepreg: Takács Kr. – Kótai, Tájmel (Sós), Kossuth, Nika M., Simon, Takács Ke. (Janzsó), Pócza, Lukács, Steiner (Nika Á.), Németh O. Edző: Steiner Zsolt
Répcelak: Pataki – Szücs (Gál, De Paula), Tóth D., Baranyai, Gaál, Ódor, Sipos, Kristóf (Csányi), Rácz, Vargyas, Tarcsay. Edző: De Paula Alex, Tóth Zsolt
Gólszerző: Tarcsay.
A csepregiek megvalósították a pályán azt, amit előzetesen az öltözőben megbeszéltek. Ellenfelük fölé kerekedtek, fegyelmezetten védekeztek. Az első félidő gól nélküli döntetlennel ért véget. A második játékrészben egy kipattanó labdát váltott gólra a répcelaki  együttes. Nem sokkal később tizenegyeshez jutott a Csepreg, ám a büntető kimaradt. Végig támadásban volt, de gólt nem tudott szerezni a házigazda, így le kellett mondania a három pontról. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A  bajnoki tabella 12. helyén álló Csepreg méltó ellenfele volt a jelenlegi harmadik helyezett Répcelaknak.

Rábapatyi KSK–Vép VSE 2–0 (0–0). Rábapaty, 120 néző, v.: Szabó I. Z.
Rábapaty: László – Csonka, Piros D. (Őri), Dugovics, Manganelli (Varga L.), Tóth M., Csupor, Kovács T., Bakonyi, Piros P., Németh G. Edző: Marton Róbert
Vép: Bezdi B. – Kiss A. (Auer), Németh Á., Czeglédi, Bezdi Sz. (Szijártó), Niksz, Beke (Illés), Szalai, Szendrődi, Takács, Balikó D. Edző: Simon Miklós
Gólszerző: Manganelli (2).
A hazai csapat több meghatározó játékos nélkül kezdte a mérkőzést. Jó iramú első félidőben mindkét oldalon akadt lehetőség, de gólt egyik csapat sem ért el. A második félidőt a vendégcsapat kezdte jobban, de a hazai védelem a helyén volt. A mérkőzés 68. percében egy vépi játékos röviden passzolta haza a labdát, amire Manganelli csapott le, és ziccerben nem hibázott. Rá egy percre a hazai együttes megduplázta előnyét: egy szép támadást követően ismét Manganelli volt eredményes. Az utolsó húsz percben a vépiek mindent elkövettek, de több gól már nem született. A Rábapatynál mindenki jó teljesítményt nyújtott.