2023.03.21. 12:52

Méretes zakót kapott a CVSE

Az NB II.-es férfi kosárlabda-bajnokság 12. fordulójában több mint 40 ponttal kapott ki a Celldömölk a listavezető Pécstől, míg a SZoESE hazai pályán győzte le a Dombóvári Kosársulit.

Forrás: CVSE Vulkán Fürdő

PTE-PEAC–Celldömölki VSE Vulkán Fürdő 108-66 (34-12, 28-27, 15-20, 31-7). Pécs, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Farkas P. G., Fodor S. B.

Celldömölk: Nagy 3/3, Szabó 19/6, Rozmán 3, Orbán 4, Sömenek 35/6. Csere: Csói 2, Ruppert –, Kovács Balázs –, Bakonyi –, Grebenár –. Edző: Grebenár Péter.

Csak két negyedben tudták tartani a lépést ellenfelünkkel a vasi sárga-kékek a rangadón. Az első etapban az öltözőben maradtak a vasiak, amit 12-0-val büntetett a motiváltan kezdő pécsi gárda. A félidő végére 62 pontot kapott a CVSE. A harmadik negyedben Grebenárék lassítani tudták a játékot, csökkentve ezzel a különbséget. Az utolsó játékrészben a Pécs a celliek fáradtságát kihasználva felőrölte agresszív játékával vasi riválisát. Védekezésben nem tudtak ellenállást tanúsítani a vendégek, a PEAC teljesen megérdemelten győzött.

Szombathelyi Egyetemi SE–Dombóvári Kosársuli KE 91-85 (23-30,20-13,19-12,29-30). Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Csák M. K., Németh S.

SZoESE: Kiss M. 17/3, Mészáros 13/3, Vicze 20/3, Németh B. 8, Baruta 25/15. Csere: Németh M. 5/3, Frisnyák 3, Gundinger –, Gyánó –, Várkony –, Brindza –, Tájmel –. Edző: Kéri Péter.

Nem kezdte jól a meccset a Szombathely, az első negyedben még az ellenfél akarata érvényesült a pályán. A második etapban főként védekezésben sikerült ritmust váltania a SZoESE-nek, ez meghozta támadásban is az eredményességet. Kiélezett mérkőzésen tudott győzedelmeskedni a Kéri-csapat.