Kézilabda

2023.03.29. 12:43

Szentgotthárdi vereség a gólfesztivált hozó kiesési rangadón

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 16. fordulójában 22 góllal verte a Bük a Répcelakot, a Cellnek, a Sárvárnak és az SZKKA U22-nek nem termett babér. A férfiaknál kiesési rangadót bukott a Szentgotthárd.

Közvetlen riválisa győzte le a fehér mezes SZKKA U22-t

Fotó: © Szendi Péter

KK Ajka–Celldömölki VSE 37-29 (19-14). Ajka, 100 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bánfi I., Bazsó G.

CVSE: Tömő – Gyurák 4, Németh V. 2, Szecsődi 11, Szomorkovits L. 5, Győrvári G. 1, Erdélyi 3. Csere: Füzfa, Szomorkovits A., Pup R. 2, Imreh, Deé. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A hazaiak az első játékrészben 4-5 gólos előnyt szereztek, amit a szünet után tovább növeltek. A CVSE csapata a 44. percre feljavult támadójátékával négy gólra felzárkózott, de közelebb már nem került ellenfeléhez.

Répcelaki SE–Büki TK 20-42 (8-22). Répcelak, 130 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Buchesz D. M., Czenki M.

Répcelak: Szalai N. – Lengyel 1, Major 2, Király J. 6, Molnár Zs. 5, Szár, Szabó K. 1. Csere: Sipos, Falussy 1, Pap B. 2, Málovics 2, Menyhárt, Zsiray. Edző: Remete Róbert.

Bük: Büki – Varga Zs. 7, Schimmer-Szabó 5, Tóth V. 9, Tar-Pukler 7, Marton D. 6, Gősi 3. Csere: Szücs – Varga V., Szabó D., Tamási 3, Szekér P. 1, Megyeri 1. Edző: Baranyai Enikő.

A bükiek elsöprő lendülettel kézilabdáztak, míg a Répcelak ugyan igyekezett mozgósítani erőit és küzdött becsülettel, ám sajnos ez kevésnek bizonyult.

Remete Róbert: – Osztálykülönbség van a két csapat között. A játék egyetlen elemében sem tudtuk felvenni velük a versenyt. Sajnos ez a szomorú valóság.

Baranyai Enikő: – A védelmünk és a kapusteljesítményünk ezen a meccsen kiváló összhangban működött, amit tükröz a kapott gólok száma és kapusaink kiváló, 50%-os védőszázaléka is. Fontos volt nekünk ez a mérkőzés, a következő hetekben kemény meccsek várnak ránk.

Mosonmagyaróvári KC U22–Sárvárfürdő Kinizsi SE 30-20 (16-12). Mosonmagyaróvár, 40 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Jáger T. G., Poller Z.

Sárvár: Jurik – Horváth I. 4, Soós, Barcza 8, Kiss V., Szemes 4, Cser. Csere: Varga – Burghardt 2, Gerencsér, Horváth D 2., Oláh 1. Edző: Pupp Adél.

A 10. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor azonban dinamikusabbá vált a hazaiak játéka, aminek következtében négy góllal elhúztak. A második játékrészben ugyan volt egy jó periódusa a Sárvárfürdőnek, ekkor felcsillant az egyenlítés reménye, ám a végjáték már a hazaiaké volt, akik végül magabiztosan győztek.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U22–VKL SE Győr 27-34 (16-18). Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, 50 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bán-Farkas L., Székely Z.

SZKKA U22: Pados B., Papp R. (kapusok), Simon I., Ihász 5, Krilov 1, Szabó N. 4, Tóth B. 3, Lékai 1, Pál 2, Horváth A. 5, Szákovics, Kovács R. 2, Rákos 1, Rieger 3. Edző: Huszár Benjámin.

Szoros első félidőt követően a második derekán 6-7 góllal húztak el a vendégek, és nem tudott visszakapaszkodni az SZKKA.

Szentgotthárdi VSE–Agrofeed ETO UNI Győr U23 39-47 (21-22). Szentgotthárd, 100 néző, NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Tóbiás R. T., Végh A.

SZVSE: Surányi – Molnár P. 1, Weidl 11, Kozma 11, Háklár 4, Katona 2, Fekete 1. Csere: Kanics – Hegyi 6, Luthár, Miklós, Németh D. 3, Horváth N. Edző: Bölöni Roland.

A várakozásoknak nagy csatát hozott a kiesési rangadó első félórája. Szünet után több eladott labda és technikai hiba okozta a hazaiak végzetét, mivel ezeket kihasználva gond nélkül elhúzott az ETO és végül biztosan nyert. Gyengén védekezett jelentős kapusteljesítmény nélkül a Gotthárd, amelynek kispadján Bölöni Roland helyett Ernst Attila veszi át a csapat irányítását.