Kézilabda

2023.03.23. 15:55

Újabb Büki siker - A szezon elejétől verhetetlen a BTK gárdája

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 15. fordulójában csak a listavezető hibátlan bükiek tudtak nyerni a vasiak közül, míg a férfiaknál a gotthárdiak papírforma vereséget szenvedtek Veszprémben.

Forrás: Pixabay

Büki TK– SZESE Győr 37-25 (19-14). Bük, 100 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Jáger T. G., Poller Z.

Bük: Szücs – Varga Zs. 2, Schimmer-Szabó 3, Tóth V. 3, Tar-Pukler 8, Marton D. 7, Gősi 4. Csere: Büki – Varga V., Szabó D., Tamási 7, Szekér P. 1, Megyeri 2. Edző: Baranyai Enikő.

A kezdéssel ezúttal sem lehetett elégedett Baranyai Enikő. Sok büki helyzet kimaradt a találkozó elején, amit az első 20 perc eredménye is tükröz. A fürdővárosiak a félidő végére ötgólos előnyre tett szert, amit a második játékrészben fokozatosan növelni tudtak.

VKL SE Győr–Celldömölki VSE 38-31 (21-13). Ikrény, 100 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Benya-Hantos D., Kovács K.

Celldömölk: Tömő – Freiberger I. 4, Szecsődi V. 13, Füzfa, Szomorkovits L. 6, Győrvári G. 2, Erdélyi 2. Csere: Balogh V. – Geiger, Pup R. 1, Imreh 3. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A mérkőzést a hazaiak kezdték találatokkal, 4-5 gólos előnyüket a félidő végére tovább növelték. A hiányosan kiálló celliek játéka a második játékrészben feljavult ugyan, de ez sem volt elegendő a VKL SE Győr ellen a pontszerzéshez.

Lébényi KSZSE–Répcelaki SE 25-24 (12-11). Lipót, 60 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Marosi Z., Pap E. M.

Répcelak: Szalai – Lengyel K. 2, Pődör P. 3, Sipos P., Major 2, Falussy, Király J. 12, Pap B., Málovics, Menyhárt, Szabó K., Szár, Molnár Zs. 5. Edző: Remete Róbert.

Kiesési rangadóhoz illő rendkívül kiélezett csatát hozott a Lébény és a Répcelak összecsapásának első félideje, amit egyetlen góllal a házigazda nyert meg. A 45. percre 5 gólnyi távolságra nyúlt el a hazai csapat, ám ezt ledolgozva az 58. percben ismét egál volt a meccs. Az utolsó 30 másodpercben Kokas találatával tudott győzni a Lébény.

Sárvárfürdő Kinizsi SE–Győri Audi ETO U22 24-29 (12-17), Sárvár, 350 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gilitsch G., Molnár-Szabó T.

Sárvár: Jurik – Horváth I. 3,  Cser 3, Soós 1, Barcza 5, Virág 10, Szemes. Csere: Varga – Burghardt, Kiss, Gerencsér, Horváth D. 1, Horváth A., Oláh 1, Németh H. Edző: Pupp Adél.

Jól kezdett a Győr, de aztán magára talált a Sárvár, amely rengeteg ziccert hagyott ki. A második félidőben sem tudott újítani a Sárvár, így megérdemelten nyertek a vendégek.

Veszprém Pannon SE–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U22 34-17 (20-7). Veszprém, 50 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bánfi, Bazsó.

SZKKA U22: Németh E., Papp R. (kapusok), Bősze 1, Csizmazia 6, Konecsni, Kovács R. 2, Lang 1, Lepsényi 6, Papp J. 1, Pintér, Simon, Tóth F., Vígh. Edző: Huszár Benjámin.

Nem fért kétség a hazaiak győzelméhez a felforgatott vasi gárdával szemben.

Veszprémi KKFT U23–Szentgotthárdi VSE 43-30 (20-13). Veszprém, 50 néző, NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Dr. Bercza, Dr. Kis.

SZVSE: Surányi – Fekete 3, Katona 1, Kozma 3, Weidl 9, Hegyi 5, Háklár 8. Csere: Kanics – Benke, Horváth N., Miklós 1, Molnár G. Edző: Bölöni Roland.

Amíg bírták erővel, meccsben voltak a veszprémiekkel a Németh Dávidot, Molnár Patrikot, Luthár Zsombort nélkülöző gotthárdiak.