2023.04.06. 10:00

Kupahétvége a Falcóval! - Első feladatként a Kecskemétet kell legyőzni

Bejutott a kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjébe a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – szombaton 20 órakor a Kecskemét ellen vívja az elődöntőt Budapesten a Tüskecsarnokban (M4 Sport).

Forrás: Unger Tamás

A Falco a szerdai negyeddöntőben a vendég Alba Fehérvárt gyűrte le 79-75-ra – és kvalifikálta magát a Magyar Kupa négyes döntőjébe. A többi negyeddöntős meccsen is szorosan alakultak az eredmények: Paks–Kecskemét 85-87, Szolnok–ZTE 89-88, Sopron–Oroszlány 86-78.

Az alapszakaszgyőztes Falco szombaton a Kecskemét ellen vívja az elődöntőt. A Kecskemét a hatodik helyen zárta az alapszakaszat – a Falcótól pedig hazai pályán (85-95) és Szombathelyen (98-61) is kikapott. És ezúttal is a bajnoki címvédő sárga-fekete gárda lép pályára esélyesként. A négyszeres bajnok Falco eddig egyszer, 2021-ben nyerte meg a Magyar Kupát, nem titkoltan a második kupatrófeájára hajt a budapesti hétvégén!

Magyar Kupa, menetrend, Budapest, Tüskecsarnok, elődöntők, szombat: Sopron–Szolnok (címvédő) 17.00, Falco–Kecskemét 20.00. Vasárnap: bronzmérkőzés 17.00, döntő 20.00.