Megyei II. osztály: ikszelt Bozsokon az Újperint, hatot rúgott a Rum, ötöt a Csákány és a Gencs

Boba–Schott Lukácsháza 0-3 (0-1). Boba, vezette: Héra Cs.

Boba: László – Pityer, Binder, Fodor, Bugyi (Farkis), Balogh Ma. (Magyar), Szabó J., Szigeti (Dénes), Kozári, Prépost (Balogh Mi.), Porkoláb (Kóbor).

Lukácsháza: Bán (Gácsi) – Bolfán, Szentkúti, Toldi, Gombás, Pungor (Horváth Sz.), Horváth M. (Németh N.), Döbör, Krancz, Rozmán (Tóth D.), Bősze.

Gólszerzők: Döbör (2), Rozmán.

Kiállítva: Balogh Mi. (89., Boba).

Korrekt játékvezetés mellett megérdemelt vendégsiker született. A motiválatlan hazai csapatban néhány játékosnak fel kellene már nőni a feladathoz és ráébredni arra, hogy szövegeléssel nem lehet eredményt elérni, azzal csak ártani lehet mind a csapatnak és a lelkes szurkolótáborának. Ideje lenne már csapatként dolgozni és gondolkodni!

Kemenesalja–Gérce-Vásárosmiske 1-2 (1-0). Vönöck, vezette: Pintér B.

Kemenesalja: Hujbert – Szakál, Kolompár, Őri (Bodor), Szücs, Czöndör, Horváth B. (Németh R.), Fülöp (Géczi), Erdélyi, Varga R., Ölbei.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – László, Lőrincz, Pethő (Komáromi A.), Lerik, Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács T., Kövesdi, Sebestyén.

Gólszerzők: Horváth B., ill. Lerik, Pethő.

Kiállítva: Bodor (71., Kemenesalja), Szakál (81., Kemenesalja).

Szeleste-Pósfa–Elektromol Spari 1-2 (0-1). Szeleste, 100 néző, vezette: Szendrődi B.

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Nardai, Maráczi, Horváth D. (Kovács T.), Fülöp, Riba, Molnár G., Fehér (Pethő), Kovács R. (Horváth E.), Horváth R., Horváth L.

Spari: Pungor – Dienes, Tóth A., Varsányi (Kovács An.), Kovács Ar. (Sipos), Pulai, Jónás, Boldizsár, Majtényi, Láda, Schmidt.

Gólszerzők: Horváth R., ill. Varsányi, Pulai.

A hazai csapat támadott, de a vendégek lőtték a gólokat.

Uraiújfalu–Conoil Mersevát 2-1 (1-1). Uraiújfalu, vezette: Talabér N.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Gáspár, Szabó B., Németh Z., Pungor Sz., Csete (Burka), Simon, Kovács G., Keszei, Németh B. (Gönczöl).

Mersevát: Patyi – Gönye, Dénes (Szalai-Golda), Pethő, Horváth Zs., Orbán, Takács M. (Czupor), Nagy Á., Homlok, Takács B., Döbröntei.

Gólszerzők: Kovács G. (2), ill. Horváth Zs.

Kiállítva: Szabó B. (85., Uraiújfalu).

Rögtön nagy nyomást helyezett ellenfelére a házigazda, mégis egy kontrából a vendég szerzett vezetést – de még a szünet előtt egalizált az Urai. Fordulás után is rohamozott a győzelemért a házigazda, az erőfeszítéseit pedig a hajrában siker koronázta – és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Pecöl–Gencsapáti 1-5 (1-2). Pecöl, vezette: Szabó III. Z.

Pecöl: Kollarics – Kiss B., Szabó P., Gyürü, Oszkó, Farkas E. (Pálfi), Orsós, Boncz (Svób), Seper (Horváth B.), Joó, Németh Z. (Szemes B.).

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Sulyok (Skrapits), Soldatenko (Tóth B.), Dancs (Jónás), Fülöp, Bokor, Egyed, Roshko, Janek (Lőrincz), Pochernin (Varga R.).

Gólszerzők: Szabó P., ill. Sulyok (3), Dancs, Soldatenko.

A hazai csapat már a 3. percben megszerezte a vezetést – amire gyorsan válaszoltak a vendégek. Az első félidőben kiegyenlített játék zajlott. Ám a szünet után következett egy hazai rövidzárlat, ami eldöntötte a mérkőzést a vendégek javára. A szervezett Gencsapáti megérdemelten vitte el a három pontot a sok hibával játszó Pecöl otthonában.

Bozsok–Újperint 2-2 (0-1). Bozsok, vezette: Imre B.

Bozsok: FARKAS G. – BIGNER, Kratochwill, NÉMETH O., Pál (Páter), Dévényi, Dobány Patrick, Kovács P., Szalai (Hankó), Kaposi, Kiss M.

Újperint: Szlámer – Fliegler, Kovács Zs., Viszket, Varga G. (Tóth M.), Egyed, Tamás (Baranyai), Czingráber, Sásdi (Hazafi), Nyári (Kiss Á.), Szalay (Kovács G.).

Gólszerzők: Kratochwill, Szlámer (öngól), ill. Kovács Zs., Szalay.

A tabella éllovasa hamar magához ragadta a kezdeményezést, mezőnyfölénye már a 13. percben góllá érett. A játék képe ezt követően sem változott, a hazaiak védekezésre kényszerültek. A szünetig az eredmény nem változott. A második félidőben egy bátrabb, támadóbb szellemű Bozsok jött ki az öltözőből, gólt mégis az újperintiek szereztek. Nem kellett sokat várni a hazai szépítésre, amely szerencsés körülmények között született, a vendégek kapusának asszisztálása mellett. Az események pörögtek, a bozsoki kapus kivédte a játékvezető által megítélt büntetőt. A sok energiát mozgósító hazaiak erőfeszítéseit végül a 84. percben siker koronázta, egy szögletrúgást követően egyenlítettek. Szalai Milánnak mielőbbi felépülést kíván a Bozsoki Sportegyesület

Alsóújlak–Kemenesmagasi 2-2 (0-0). Alsóújlak, vezette: Elek T.

Alsóújlak: Gábor – Kaposi, Tóth Á. (Káldi I.), Kántor (Rónafalvi), Toldi (Vasas), Varga Á., Varga N. (Nagy Z.), Káldi M., Ódor, Hancz (Papp A.), Varga R.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Fülöp, Molnár Zs., Horváth T., Kerekes (Viszked), Solymos (Király), Molnár T., Palotai Á., Csemer, Poós, Peresznyei.

Gólszerzők: Varga R. (2), ill. Király, Csemer.

A következő, 22. forduló menetrendje, szombat, 16.30: Lukácsháza–Kemenesalja. Vasárnap, 16.30: Gérce–Pecöl, Mersevát–Boba, Spari–Uraiújfalu, Sé–Szeleste-Pósfa, Újperint–Alsóújlak, Gencsapáti–Bozsok.

Dél

Bajánsenye–Csákánydoroszló 0-5 (0-2). Bajánsenye, 50 néző, vezette: Pázsi M.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Varga D., Koltai, Horváth M. (Hodács), Kosár, Kovács V., Fábián (Bagó), Propszt, Horváth Z. (Horváth A.), Horváth B.

Csákánydoroszló: Tóth B. – Sáfár, Török, Pandur, Őr (Takács Á.), Dudás, Sárközi, Könye Balla, Takács Sz., Urbán (Biczó), Németh M.

Gólszerzők: Könye Balla (2), Takács Á., Németh M., Urbán.

Jó iramú mérkőzésen a vendég már az első percben vezetést szerzett – ez meghatározta a mérkőzés alakulását. A hazaiak a szerencsével is hadilábon álltak. A bajnokesélyes jó játékkal aratott biztos győzelmet. A játékvezetői hármas a hazaiakat sújtó ítéletekkel borzolta a szurkolói kedélyeket.

Tutitextil-Körmend VSE–Szentpéterfa 0-0. Körmend-Horvátnádalja, vezette: Szabó B.

Körmend: Bérdi – Kocsis (Frühvirth), Papp P., Horváth Á., Simon, Meixner, Szatmáry, Petrovics, Jóna, Berta, Szabó P.

Szentpéterfa: Páll Sz. – Török (Udvardi), Wágner K., Pataki, Gaál, Skrapits D., Wágner R. (Nagy M.), Homor, Major, Hoós, Skrapits I. (Jurasits).

Kiállítva: Horváth Á. (56.), Berta (56.), ill. Udvardi (56.), Skrapits D. (65.).

Az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak játszottak jobban – a döntetlen igazságos. A játékvezető nem nőtt fel a feladathoz, tönkretette a két baráti viszonyt ápoló csapat meccsét...

Fotós: © Szendi Péter

Egyházasrádóc–Gyöngyöshermán-Szentkirály 2-4 (0-3). Egyházasrádóc, 100 néző, vezette: Marácz Z.

Egyházasrádóc: Bali – Kertes, Merőtei T. (Szijj), Németh Martin, Krajczár, Fejes, Németh G. (Bányik), Németh Marcell, Mészáros, Merőtei G., Zimonyi (Varga Z.).

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz – Möslinger (Németh P.), Kopácsi, Tóth M., Jantos, Bakos (Illés), Bazsó, Kis (Fülöp), Bihun, Kovács D. (Hegedűs), Séfer.

Gólszerzők: Németh Martin, Krajczár, ill. Kopácsi (2), Séfer (2).

Az enervált hazaiak ellen a jól játszó vendégek biztos előny szereztek az első félidőben. A második félidőben 15 perc alatt szoros lett a mérkőzés, de a hajrában a vendégek eldöntötték a találkozót – viszont a hermániak a cserékkel hadilábon álltak, és három játék megszakítás helyett négyszer változtattak...

Rum–Telekes Medosz 6-0 (1-0). Rum, vezette: Szabó C.

Rum: Miklós – Székely, Pupp (Molnár M.), Bíró, Kámán, Varga M., Kovács B., Tárkányi (Gyurkó A.), Rosta, Kovács Z. (Gyurkó B.), Horváth Á.

Telekes: Blaskovics – Dézsi, Orsós, Görcsi (Szakter), Czövek (Osbáth), Osvald, Kónya M., Vincze (Németh M.), Kónya Sz., Valkóczi, Nyári.

Gólszerzők: Bíró (4), Kámán, Horváth Á.

Az első perctől a hazaiak irányították a meccset, de az első félidőben még kimaradtak a helyzetek – a másodikban viszont már a helyzetkihasználással sem volt gond. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a Rum kapura teljesen veszélytelen riválisa ellen.

Őriszentpéter–Pinkavölgye-Felsőcsatár 2-0 (0-0). Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Busi L.

Őriszentpéter: Szemán – Kaszás, Kósa, Sály, Szalai, Horváth L., Szabó D., Szabó S., Mihály (Kulcsár), Szép, Németh A. (Tamaskó).

Felsőcsatár: Sásdi – Szabó B., Podlaviczki, Horváth L., Csák, Pehr, Kopácsi, Schmalzl (Vajda, Krajczár), Cseri, Hábetler, Virág (Bugnits).

Gólszerző: Kósa (2).

Hajtós, jó mérkőzést játszottak a csapatok. A hazai gárda most jobban sáfárkodott a helyzeteivel, mint az előző hetekben, megérdemelt győzelmet aratott – pedig kihagyott egy 11-est, és rúgott egy kapufát is.

Horváth Ranch Kft. Nádasd–Tanakajd 3-1 (2-0). Nádasd, vezette: Horváth R.

Nádasd: Rejtli – Pálmai (Szabó Á.), Lónai (Németh J.), Zsoldos (Balogh B.), Varga M., Meskó M., Németh B., Mesics, Neubauer, Meskó E., Burka.

Tanakajd: Marcz L. – Gombkötő, Kölkedi, Marcz G., Orsós, Róka, Hittaller, Varga M., Marcz M., Preiczer, Nagy K.

Gólszerzők: Meskó M., Burka, Lónai, ill. Marcz M.

Végig magabiztosan játszva, megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot a hazai együttes.

Vasszécseny–Rábatótfalu 2-2 (1-0). Vasszécseny, vezette: Monostori I.

Vasszécseny: ASZTALOS – Szakács, Dankó, Virág, Viszked, Kiss K., Zsolnai, NÉMETH ZS., Székely, VADÁSZ, Karai.

Rábatótfalu: Szukics – Lovenyák (Akl), Bánfi-Nagy, Domján D., Falb, Szakács, Anderkó, Bouti, Kovács Á., Domján B., Náricza.

Gólszerzők: Székely, Virág, ill. Anderkó, Domján B.

Kiállítva: Székely (87., Vasszécseny).

Alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét gárda a maga javára fordíthatta volna a mérkőzést, de ez egyiknek sem sikerült így maradt az igazságosnak mondható pontosztozkodás.

A következő, 18. forduló menetrendje, szombat, 14.30: Bajánsenye–Rum. 16.30: Gyöngyöshermám–Nádasd. Vasárnap, 16.30: Felsőcsatár–Egyházasrádóc, Szentpéterfa–Őriszentpéter, Telekes–Körmend, Tanakajd–Vasszécseny, Rábatótfalu–Csákánydoroszló.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.