Kosrálabda

2023.05.24. 14:12

NB II.-es kosár: a Cell bebiztosította ezüstjét

Az NB II.-es férfi kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában a Celldömölk és a SZoESE alakulata is hazai pályán tudott diadalmaskodni.

Forrás: CVSE Vulkán Fürdő

Celldömölki VSE Vulkán Fürdő–Soproni Tigrisek 83-77 (18-17, 19-14, 33-19, 13-27). Celldömölk, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Dr. Popgyákunik, Antoni.

CVSE: Nagy 22/9, Tömböly 21/3, Kovács Balázs –, Orbán 2, Sömenek 16/3. Csere: Rozmán 13, Biró 3/3, Juranits –, Ruppert 4, Bakonyi –, Kovács Bálint 2, Kovács Erik –. Edző: Grebenár Péter.

A sereghajtót fogadta Grebenár Péter ezüstéremre hajtó együttese, amely győzelem esetén be is biztosíthatta második helyét a bajnoki tabellán.  Az első félidő még szorosan alakult, a harmadik negyedben azonban lelépte ellenfelét a CVSE. A küzdelmes, sok hibával tűzdelt találkozón 20 pontos vezetést adtak le a vasiak, de a végén még maradt 6 pont a hazai előnyből, így a cellieknek zsebben az ezüst!

Szombathelyi Egyetemi SE-SZOVA–MOGAAC 69-67 (10-20, 23-16, 17-16, 19-15). Szombathely, Dr. Gál László Egyetemi Sportcsarnok, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Hernicz, Rokob.

SZoESE-SZOVA: Kiss M. 6, Frisnyák 11/3, Vicze 6, Perák 10, Gundinger –. Csere: Baruta 17/3, Németh M. 7/3, Gyánó 8, Sinkovits 2, Matucza 2, Várkony –. Edző: Kéri Péter.

Az első etapot gyengén kezdő SZoESE a folytatásban magára talált, és félidőre ledolgozta hátrányát. Szünet után sem tudta leszakítani magáról ellenfelét a házigazda, amely végül szűk 2 ponttal nyert.