2023.05.06. 20:54

Nem volt esély - Körmenden is győzni tudott a Fehérvár - fotók

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének második mérkőzésén Körmenden is diadalmaskodott az Alba Fehérvár együttese.

A találkozó előtt tette közzé a körmendi klub közösségi oldalán, hogy milyen büntetést szabott ki a vasiakra a Fegyelmi Bizottság (FB) a március 18-i Szolnok elleni meccsen történtek miatt. E szerint 2 millió forintos büntetést kapott a Rába-parti alakulat, plusz két főt 1-1 éves kitiltással sújtottak. Az április 21-i Körmend-Szolnok találkozón történteket a FB május 25-én tárgyalja.

A vasi piros-feketék és az Alba elődöntős párharcának második felvonása rendkívül felfokozott hangulatban vette kezdetét. Kocsis Tamás egy meglehetősen felforgatott kezdő ötöst küldött pályára, amelyből hiányzott az egyik kulcsember, Chambers. A szokatlan felállás ellenére jól nyitott a házigazda (9-6), de aztán a folyamatos labdaeladásokkal saját magát hozta nehéz helyzetbe Kocsis Tamás együttese. Nagyon könnyű kosarakkal nyúlt el a Fehérvár, így az első negyed végére nem meglepő módon közel 10 pontos hátrányt szedett össze a Körmend (16-25). A második negyed első fele is az Albáról szólt, a 14. percben Vojvoda triplájával már 14 ponttal jártak előrébb a vendégek. Kocsis Tamás érthető módon rögtön időt kért. A következő percekben a bírók vonták magukra a figyelmet, kiváltva ezzel a hazai publikum totális haragját. Kocsis Tamás sem bírta cérnával a látottakat, így kiosztottak neki egy technikait. Nem jöttek a hazai kinti dobások és palánk alól sem sikerült mindig belehúzni a gyűrűbe a labdát, ennélfogva 29-47-tel ért véget az első félidő. Hiába büntetőzött rosszul az Alba (3/11), tripláival (6/15) és lepattanóival (28) kompenzált. Ugyanez hazai oldalon a következőképpen nézett ki: 1/3, 2/12, 16.

Szünet után egy 8-0-ás szériával igyekeztek közelíteni Ferenczék, tűzbe hozva ezzel a csarnokot (37-49). Zubillaga időkérése hatott, egy ugyanolyan 8-0-ás szériával válaszolt az Alba (37-57). A különbség állandósulni látszott, noha Mitchell egy-egy triplája révén benézett 20 alá a házigazda, de számottevően nem tudott komoly veszélyt jelenteni a nagyon magabiztosan játszó fehérváriak ellen. Kocsis Tamás ugyan igyekezett folyamatosan frissíteni csapatát, de ezen az estén nagyon úgy tűnt, nincs gyenge pontja a vendégeknek. A harmadik negyedet lezáró, végletekig kijátszott Alba-támadás végén Ford távolijával ismét megvolt közte a 20 (48-68). Az utolsó 10 percben ritkán látott körmendi feltámadásra lett volna szükség, ez azonban elmaradt. Akárcsak Székesfehérváron, Körmenden is jobb volt az Alba, megérdemelten nyert.

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc állása: 2-0 az Alba Fehérvár javára.

jegyzőkönyv

Egis Körmend–Arconic-Alba Fehérvár 66-90 (16-25, 13-22, 19-21, 18-22)

Körmend, 2000 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, elődöntő, 2. összecsapás vezette: Földházi T. P., Cziffra Cs. Zs., Farkas G.

Körmend: Mitchell 12/6, Takács K. –, Edwards 10/3, Adams 12/6, Cakarun 4. Csere: Omenaka 12, Ferencz 4, Doktor 7, Durázi 2, Kiss M. 3/3, Herczeg –. Edző: Kocsis Tamás.

Fehérvár: Pongó Mar. 5/3, Somogyi 15/9, De Cosey 6, Ford 5/3, Philmore 19/6. Csere: Vojvoda 22/9, Mbacke Diong 15, Takács Mil. 3/3, Szabó Zs. –, Góbi –, Takács Mar. –. Edző: Alejandro Zubillaga.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-6. 7. p.:12-17. 10. p.: 16-25. 13. p.: 21-29. 16. p.: 27-38. 20. p.: 29-47. 23. p.: 37-49. 27. p.: 40-61. 30. p.: 48-68. 34. p.: 52-77. 38. p.: 63-83.

Kipontozódott: –.

MESTERMÉRLEG

Kocsis Tamás: - Sajnos ma nem találtuk a Fehérvár rendkívül agresszív védekezésének az ellenszerét. A következő mérkőzésig az lesz a feladatunk, hogy kitaláljunk egy olyan harcmodort, ami eredményes lehet. Nem adjuk fel a párharcot, mindent megteszünk annak érdekében, hogy kedden, győztesen hagyjuk el a pályát.

Alejandro Zubillaga: - Nagyon kemény, küzdelmes mérkőzésen sikerült legyőznünk a Körmendet a hazai pályáján, ami bármely csapatnak nagy siker. Remek hangulatú találkozó volt, kiválóan védekeztünk, a döntő szituációkban jobban koncentráltunk, és a kispadunk is hosszabb volt - ennek tudható be a győzelmünk.