2023.05.23. 20:05

Szoros Falco-siker - Nagy csatában maradt alul a vendég Alba - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság döntőjének harmadik felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy csatában verte az Albát.

Forrás: Unger Tamás

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár 84-78 (23-24, 15-18, 27-20, 19-16 ) Szombathely, 3070 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, döntő, 3. összecsapás, vezette: Földházi, Nagy, Frányó.

Falco: Pot 17/3, Cowels 12/9, Kovács B. 5/3, Tiby 13, Keller 9. Csere: Perl 16/3, Barac 12, Sövegjártó –. Edző: Milos Konakov.

Alba: Pongó 18/12, Somogyi 6, DeCosey 9/3, Ford 6, Philmore 13/3. Csere: Vojvoda 14, Diong 10, Takács Mi. –, Szabó Zs. 2. Edző: Alejandro Zubillaga Jimenez.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-7. 7. perc: 15-20. 13. perc: 27-26. 16. perc: 29-35. 20. perc: 38-42. 23. perc: 48-46. 26. perc: 51-55. 30. perc: 65-62. 34. perc: 75-71. 39. perc:  82-77. Kipontozódott: Philmore (37.).

A párharc első, szombathelyi meccsét úgy nyerte meg 12 ponttal a Falco, hogy az Alba már 18 ponttal is előrébb járt (82-70). Majd a fehérvári összecsapáson a szünetben 22 ponttal vezetett a Falco, de végül az Alba nyert egy ponttal (81-80).

Nehezen lendült játékba a Falco, idegesnek tűnt – az Alba 5-0-val nyitott. De aztán belelendült, Kovács triplájával egyenlített (7-7). Rohantak a csapatok, potyogtak a pontok – váltott vezetést mutatott a tábla. Aztán a remekül támadó vendég némi lépéselőnybe került (7. perc: 15-20). A Falco gyengén dobott távolról. Nagy rohanással ért véget az első negyed, és egy pontos Alba-vezetéssel. Kihagyott dobások vezették fel a második etapot. De visszavette a vezetést az Falco (13. perc: 27-26). Egy pillanatra. Jobban ügyeltek a védekezésre a felek, szerényebben csorogtak a pontok. Aztán 29-29 után csinált egy 6-0-s sorozatot az Alba – időt kért Konakov mester (16. perc: 29-35). Használt az időkérés, Pot pontjaival zárkózott a Falco, és Tiby 2+1-es akciójával másfél perccel az első félidő vége előtt fordított (38-37). De a félidőt négy ponttal az Alba nyerte (20. perc: 38-42). A Falco 13-szor próbálkozott távolról, egy tripla ért célba.

Fordulás után Pot megszerezte a második, Cowels a harmadik hazai triplát – fordított a Falco (23. perc: 48-46). Jól, lendületesen tért vissza a pályára a házigazda! Időkéréssel próbálta megtörni a vasiak lendületét az Alba – sikerrel, 7-0-át repesztett. 51-55-ös állásnál Konakov mester is időt kért. És a Falco pechjére Pot térdsérülést szenvedett, az öltözőbe kényszerült – már nem is tért vissza a pályára... De nehézségei ellenére rendezte sorait a házigazda, ismét fordított (59-57). Keményedett a csata, fokozódott a feszültség. A záró játékrész 65-62-es állásról kezdődött. Fej, fej mellett haladtak a csapatok, váltott vezetéssel, nem bírtak egymással. Vojvoda húzta a fehérváriak szekerét, hazai oldalon Tiby  szorgoskodott. Fogyott az idő, fokozódott az izgalom. Kőkeményen védekezett a Falco, és Perl vezérletével némi előnyt épített ki magának  (38. perc. 80-76). Az utolsó bő egy perc 82-77-ről kezdődött. Vojvoda triplát rontott, majd Keller duplát vétett. Pongó faultolt, Perl pedig mindkét büntetőjét bedobta (84-77). Maradt 13 másodperc. Diong egy büntetője már nem számított (84-78). Nagy csatát nyert meg a Falco!

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc állása: 2-1 a Falco javára. A felek pénteken (18.15) Fehérváron folytatják.

MESTERMÉRLEG

Milos Konakov: - Egy Falco-Alba meccs mindig nagy csatát hoz, most sem történt másként. Jól kezdtünk, de az első félidőben vétettünk hibákat, eladott labdákból például több pontot kaptunk. A második félidőben már jobban védekeztünk, így okosabban is tudtunk támadni. A vége egylabdás meccs lett - örülök, hogy nyertünk! A győzelemhez most is nagyon kellett a szurkolóink támogatása. Már csak egy meccsre vagyunk a bajnoki címtől - de tudjuk, hogy pénteken kegyetlenül nehéz mérkőzés vár ránk Székesfehérváron!

Alejandro Zubillaga Jimenez: - A mérkőzés méltó volt egy bajnoki döntőhöz - jár a dicséret a játékosoknak, a szurkolóknak. Végig jól harcoltunk, végig meccsben voltunk, talán az zavart meg minket, hogy a magas embereink faultproblémákba kerültek. Hiszek a csapatomban, tudom, hogy erősek vagyunk, és nagyon bízom benne, hogy visszatérünk még Szombathelyre!