2023.05.17. 20:19

Vereséget szenvedett a Körmend: a második félidőben vitte dűlőre a ZTE

Az NB I.-es férfi kosárlabda-bajnokság bronzcsatájának első mérkőzésén fodulatos meccsen kapott ki az Egis Körmend a ZTE-től.

Forrás: zaol.hu/Pe

Emlékezetes rangadókat játszott egymással a két csapat az alapszakaszban. Előbb Körmenden csaptak össze a felek, ahol aztán a hazaiak örülhettek a hosszabbításban kiharcolt győzelmüknek (93-91). Január elején alaposan visszavágott a ZTE, a kék-fehérek több mint 30 ponttal verték a vasiakat (109-77). Mindkét alakulat nyert meccs nélkül maradt alul elődöntős párharcában: a Körmendnek az Alba, a zalaiaknak pedig a Falco bizonyult túl nagy falatnak.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően továbbra is hiányzott a vendégeknél irányítója, Chambers, míg hazai oldalán újra játékra jelentkezett O’Reilly. Smith kezdte a pontgyártást, aztán a Körmend vette kezébe a meccs irányítását. A negyed nagy részében rendkívül precízen céloztak a vasiak, míg a ZTE büntetőkből igyekezett tartani a lépést a piros-feketékkel. A Rába-partiak védekezését dicsérte, hogy a házigazda nagyon kevés közeli és középtávoli lehetőséget tudott teremteni.

Fél perccel az etap vége előtt Cakarun duplájával 19-27-re távolodott a Körmend, a negyedet azonban Ostojic dudaszós kettese zárta (21-27). A 13. perc végéig változatlanul zajlott a találkozó, ekkor Trice hármasával 30-32-re zárkózott a ZTE, amely ekkor már 14 büntetőnél járt, és mind a 14-et beszórta. Ostojic révén egy minutummal később egál volt az állás (32-32), majd Trice büntetőjével már a hazaiaknál volt az előny (33-32). Kiss távolijával fordított ismét a Rába-parti alakulat (34-35). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, amikor 38-38-nál Kocsis Tamás időt kért. Hatottak a körmendi mester szavai, a félidő hajrája a vasiaké volt, így szűk, hárompontos vendég előnynél jöhetett a szünet (41-44).

A harmadik negyedet a ZTE kezdte jobban, Trice távolival egyenlített, Keller pedig két duplát szórt egymás után (48-44). Feljavultak támadásban a zalaiak, egyre több tripla akadt be, így a 26. percben 62-53-ra nyúlt el a vendéglátó. Hiába célzott jól távolról a Körmend is és szedte becsülettel a lepattanókat, sok volt az eladott labda, amit kihasznált a ZTE. 73-65 következhetett a végjáték. A 35. percben kezdett eldőlni a meccs, Németh büntetőivel ugyanis már 16 ponttal járt előrébb az Egerszeg (81-67) és végül biztosan nyert. Az első félidő alapján több volt ebben a meccsben a Körmendnek.

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc állása: 1-0 a ZTE javára.

jegyzőkönyv

Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 91-78 (21-27, 20-17, 32-21, 18-13)

Zalaegerszeg, 2200 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, bronzcsata, első összecsapás, vezette: Földházi T. P., dr. Mészáros B., Farkas G.

ZTE: Trice 21/6, O’Reilly 15/3, Polster –, Smith 13/6, Ostojic 14. Csere: Rakicevic 15/3, Keller I. 5, Csuti, Németh A. 2, Szalay D. 1, Zsíros 5/3, Csuti –. Edző: Sebastian Krasovec.

Körmend: Doktor 5/3, Mitchell 15/9,  Ferencz 8/6,   Adams 11,    Omenaka 9. Csere:   Edwards 8/3, Takács K. –, Cakarun 10, Kiss M. 6/6, Durázi 6/3. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-7. 7. p.: 11-15. 14. p.: 34-32. 18. p.: 38-38. 23. p.: 51-51. 26. p.: 62-53. 34. p.: 81-67. 38. p.: 86-71.