Kosárlabda

2025.01.29. 20:14

TOP 16: Falco-vereség - A cseh Nyburk gárdája aratott magabiztos győzelmet Szombathelyen - fotók, videó

A kosárlabda Bajnokok Ligája (BL) második csoportkörének (TOP 16) első fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a cseh ERA Nymburk gárdájától szenvedett verséget hazai pályán.

Szezonbeli 10. BL-meccsére készült a Falco – és a klub története során másodszor szerepelhetett a BL legjobb 16 csapata között! És bizony minőségi rivális ellen indult csatába, a Nymburk ugyanis egyeduralkodónak számít Csehországban, 20-szoros bajnok, az idei szezonnak (is) címvédőként vágott neki – és biztosan vezeti cseh pontvadászatot. A hazai csapatban a térdsérüléssel bajlódó Diggs természetesen még nem volt bevethető (civilben szurkolt). De ott volt a keretben az a Matthew Tiby, aki az előző bajnokit kihagyta – szintén térdsérülés miatt. A csapatok kiváló hangulatban, szinte telt ház előtt léptek pályára – ahogyan ez az Arena Savariában megszokott! A lelátón ott ült Báder Márton, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének az elnöke is.

Falco
A vastaps jelezte, a közönség nagyon is értékelte a Falco teljesítményét.
Fotó: Unger Tamás

Az ellenfél 4-0-van nyitott, amire Váradi triplával válaszolt. Erős tempóban kezdtek a csapatok, futottak és tüzeltek – és kemény párharcokkal volt megfűszerezve a csata, rögtön az elején. Popovic remekül mozgott a palánk alatt, az ő pontjaira épített a meccs ezen szakaszában a Falco. De közben csendesen magához ragadta z irányítást a Nymburk – főleg azért, mert sorozatban dobálta a triplákat (5. perc: 11-17). Sőt, a 7. percben Tiby a térdéhez kapott, a földön maradt – majd Tanai Zoltán gyúró támogatásval az öltözőbe sántikált... Nem sokkal később,  a hatodik (!) cseh tripla után, 10 pontos különbségnél Konakov mester időt kért (16-26). De lendületben maradt a vendég, és 11 ponttal megnyerte a negyedet – nyolc triplát dobva az első játékrészben... A második etapot 4-0-val nyitotta a Falco – rögtön időt kért a vendég (12. perc: 29-36). Majd triplával tért vissza a pályára. Ám a Falco érezhetően lendületbe jött, egyre szűkített a hátrányán, sőt, egyenlített (14. perc: 40-40)! De még kis sem ünnepelhették magukat a hazai szurkolók, máris jött két távoli a vendégektől – és jött egy hazai időkérés (40-46). Nehéz pillanatokat élt át a Falco, nehezen bírt ellenfele kőkemény védekezésével (és hát Tiby is nagyon hiányzott). De aztán nagy küzdelemben ismét felzárkózott (18. 0perc: 47-50). Azonban a Nymburk minden felzárkózási kísérletet visszavert. Az első félidőt „természetesen” cseh dudaszós tripla zárta, szám szerint a 13. távoli hullot be a hazai gyűrűbe – 62-53-ra nyerte meg az első 20 percet a vendég.

 

Fordulás után pedig Váradi jelentkezett dudaszós triplával. Ismét nekidurálta magát  a Falco, ismét kezdett zárkózni (24. perc: 63-67)  – Tiby ekkor már civilben ült a padon, jéggel a térdén. Kőkeményen védekezett a vendég, helyzetbe is nehezen került a Falco – de küzdött becsülettel. Keller korán,  27. percben begyűjtötte a negyedik hibáját. Ha nehezen is, de egyre közelített ellenfeléhez a szombatelyi gárda (28. perc: 72-73). Sőt, bő egy perccel az etap vége előtt Novakovic büntetőből egalizált (73-73)! A harmadik játékrészt cseh hármas zárta, 76-80-as állásról kezdődött a negyedik negyed. És ekkor már érezhetően a vendégek akarata szerint alakult a meccs – Konakov mester időkéréssel próbálta felrázni övéit. Mintha fáradt volna a házigazda. Tíz pont fölé hízott a Nymburk fórja (34. perc: 78-91). A Falco ekkor azért küzdött, hogy szorossá tegye a hajrát – nem sok sikerrel (80-96). És már nem igazán tudott ritmust váltani a Falco, gyengén is dobott – míg  vendég szinte minden támadását ponttal zárta. Így a végére nem maradt izgalom. Végül 20 ponttal győzött a roppant harcos, kiválóan dobó Nymburk.

Falco-Vulcano Energia KC–ERA Nymburk (cseh) 86-106 (25-36, 28-26, 23-18, 10-26).

Szombathely, 2940 néző, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Gedvalis (litván), Chueca (spanyol), Vulic (horvát.

  • Falco: Váradi 12/9, Pongó 4, Clark 12/6, Tiby 4, Popovic 15/3. Csere: Perl 26/9, Keller 8, Bognár 2, Novakovic 3, Kovács B. –, Sövegjátó –. Edző: Milos Konakov.
  • Nymburk: Brown 18/6, Birts 10/6, Bohacik 25/15, Bishop 12, Kriz 11/6. Csere: Rylich 3/3, Hruban 10/6, Ceaser 6, Shumate 3/3, Sehnal 3/3, Tuma 5/3. Edző: Francesco Tabellini.
  • Az eredmény alakulása, 3. perc: 7-7. 5. perc: 11-17. 8. perc: 18-26. 12. perc: 29-36. 14. perc: 40-40. 18. perc: 47-50. 20. perc: 53-62. 24. perc: 63-67. 28. perc: 72-73. 30. perc: 76-80. 34. perc: 78-91. 36. perc: 80-96. 38. per: 86-102.

Kipontozódott: Keller (40.).

De a vastaps jelezte, a közönség nagyon is értékelte a Falco teljesítményét.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában