Helyi sport

2025.06.16. 12:37

Szijjártó Péter a fiáért szorított a szombathelyi futballtornán - Fotó

A Sturm Graz nyerte meg az U11-es csapatok számára rendezett Kulcsár Ferenc nemzetközi utánpótlás labdarúgó-emléktornát. A viadalon nézőként és díjátadóként részt vett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is.

Az U11-es korosztály számára - tíz csapat részvételével - rendezte meg a Kulcsár Ferenc Emléktornát az Illés Akadémia. Az A csoportban játszottak a zöld-fehérek, Joó Bálint az alábbi keretet szerepeltette: Polgár Soma, Giliczó Balázs, Magyar Zalán, Szabó-Pintér Zsombor, Németh Barnabás, Farkas Dominik, Komp Alex, Mándli Marcell, Bencs Máté, Bonchis Damián, Komondi Noel, Németh Botond, Molnár Benjámin, Pluska Witold. Egy-egy mérkőzés játékideje 20 perc volt. Kezdésként a Főnix-Gold FC ellen 3-1-re nyertek a vasiak, ám az Újpesttől és a pozsonyi Slovantól 4-0-ra, a Fußballschule Raffltól 2-0-ra kaptak ki, így csak ötödikek lettek a csoportban. A helyosztón, a 9. helyért lejátszott meccsen a szombathelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek a Zalaegerszegtől. A döntőben a Sturm Graz és az Újpest 1-1-es döntetlenre végzett, a büntetőrúgásoknál a fekete-fehér osztrákok voltak pontosabbak, így ők végeztek az első helyen. A B csoportban szereplő Budapest Honvéd sikeréért szorított Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter
Illés Béla mellett Szijjártó Péter (középen): a miniszter a fiát jött el megnézni Szombathelyre, a díjátadón is résztvett
Fotó: VN/Illés Akadémia

Szijjártó Péter a szombathelyi tornán

A szombathelyi tornán magánemberként részt vett Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter a Honvédban futballozó fiát jött el megnézni - a kispestiek végül a hetedik helyen zártak a viadalon.

Kulcsár Ferenc testvére, Kulcsár Mária; lánya, Söptei-Kulcsár Márta; korábbi Haladásos csapattársa, az NB I-ben 192 találkozón szereplő Horváth Imre; Magyarország külgazdasági és külügyminisztere, Szijjártó Péter; az Illés Sport Alapítvány kuratóriumi elnöke, Halmai Gábor és az Illés Akadémia alapító igazgatója, Illés Béla adták át az okleveleket, serlegeket és érmeket.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában