Kutak mellett futottak

2018.06.22. 19:39

Az ausztriai Brunnenlauf futóversenyen is jól szerepeltek a vasiak

Az ausztriai Brunnenlauf elnevezésű utcai futóversenyt a férfiaknál a szentgotthárdi Koszár Zsolt, a nőknél a szombathelyi Kálovics Anikó nyerte.

Az abszolút győzelmet nagy fölénnyel megszerző Koszár Zsolt a célban Fotó: Marco Stoica Photography

A Brunnenlauf résztvevői a városközpontban kijelölt 2,5 kilométeres körpályán nyolc történelmi kút, szökőkút mentén futottak a meleg, de még kellemes időben. A 400 induló között 35 volt a vasi. A 10 kilométeres főfutamot imponáló fölénnyel, több mint kétperces előnnyel (30:38,6) nyerte meg Koszár Zsolt, a Synergy Fitness Szentgotthárd versenyzője. A nőknél a korcsoportos elsőség mellett szintén megszerezte az abszolút győzelmet is Kálovics Anikó a Szombathelyi Futóklub képviseletében.

A jobb vasi eredmények. Gyerekfutamok. 1000 m. 8–9 évesek, lány: 1. Czóbel Diana (Gencsapáti). 10–11 év, lány: 2. Kovács Luca Boglárka (Körmend). 12–13 év, lány: 2. Czóbel Barbara (Gencsapáti). 2,5 km. 14-15 év, fi ú: 1. Biacsi Milan (Szombathely). 16–17 év, fi ú: 1. Borbély Attila (Szentgotthárd). Felnőtt, 5 km. Női: 2. Woki Edina (Szentgotthárd). Férfi : 2. Somogyi Gábor (Synergy Fitness Szentgotthárd). 10 km. Abszolút, férfi : 1. Koszár Zsolt (Synergy Fitness Szentgotthárd). Női: 1. Kálovics Anikó (Szombathelyi Futóklub). 20– 29 év, férfi : 1. ifj. Borbély Sándor (Szentgotthárd). 30–39 év, férfi : 1. Koszár Zsolt. Női: 3. Németh Beáta (Szombathelyi Futóklub). 40–49 év, női: 1. Kálovics Anikó. Csapatverseny, férfi : 2. Szentgotthárd (ifj. Borbély Sándor, Kovács Balázs, id. Borbély Sándor). Mix: 3. Szombathelyi Futóklub (Galavits Patrik, Kálovics Anikó, Biacsi Tamás).