DOHA

2018.03.23. 22:20

Dévai Bogi negyedik lett a világkupán

A Szombathelyi Sportiskola Európa-bajnoki bronzérmes tornásza, Dévai Boglárka negyedik lett a dohai világkupaverseny ugrásdöntőjében.

Dévai Boglárkának Párizsban még jobban sikerültek az ugrásai, mint a szombathelyi versenyen. De a leérkezéseken még van mit csiszolni Fotó: Unger Tamás

A korántsem ideális felkészülése ellenére nagyszerűen kezdte idei versenyszezonját Dévai Boglárka; már az is nagy fegyvertény volt, hogy a dohai világkupaversenyen az ötödik helyen sikerült a nyolcas döntőbe jutnia kedvenc szerén, ugrásban. A fináléban még jobban teljesített, magasabb pontszámokat kapott ugrásaira, és 13,883 ponttal a negyedik helyet szerezte meg. A győzelmet nem engedte ki a kezéből a sportág nagyasszonya, a 42 (!) éves olimpiai, világ-, Európa- és Ázsia-bajnok üzbég Oksana Chusovitina. Vizer Erzsébet és Rácz Gábor tanítványát rajta kívül még egy észak-koreai lány, Pyon Rye Yong, valamint a szer tavalyi Európa-bajnoka, a francia Coline Devillard tudta megelőzni. Dévai Bogi csütörtökön 12,033 pontot kapott talajgyakorlatára, ez a 28. helyre volt elegendő.

Ugrás: 1. Oksana Chusovitina (üzbég) 14,433, 2. Pyon Rye Yong (észak-koreai) 14,383, 3. Coline Devillard (francia) 13,949, 4. Dévai Boglárka 13,883, 5. Liu Jinru 13,833, 6. Kim Su Jong (észak-koreai) 13,816, 7. Eleonora Afanaseva (orosz) 13,649, 8. Teja Belak (szlovén) 13,433.