2018.10.16. 21:12

Elverte a Söpte a Sparit, a Szeleste a Bozsokot – meglepte a Táplán a Nádasdot

A kilencedik fordulóval folytatódtak a megyei II. osztály északi és déli csoportjainak küzdelmei.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

A Szeleste-Pósfa–Bozsok találkozó hazai sikerrel zárult. Szabó Bálint (18) és Varga Márk (21) sokat hozzátett a győzelemhez Fotó: Unger Tamás

Északi csoport

Honvéd Sé–Kemenesalja 3-1 (1-0). – Sé, 120 néző, vezette: Maráczi Z.

Sé: Földi Á., Szalay D. M. (Séfer P.), Haraszti P. (Al Hersh Á.), Werderits B., Muzsai K. (Uri T.), Farkas P., Bogyai T. (Romsics A.), Fichtacher A. K., Soós M., Vándori Á., Sümegi L. (Deutsch-Szalai B.).

Kemenesalja: Hujbert L., Ölbei Zs. (Horváth X. A.), Belegrai R., Szakál E., Őri Á. (Fülöp M.), Veszprémi Á., Lőrincz G. P., Németh P., Kolompár A. M., Smidéliusz S., Dobson K.

Gólszerzők: Werderits B., Sümegi L., Al Hersh Á., ill. Belegrai R.

A kezdeti percek csapkodó játéka után a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, ennek eredményeként az első negyedóra végén egy átlövésből meg is szerezte a vezetést. A félidő hátralévő részében mezőnyben folyt a játék, egy-két helyzet akadt mindkét oldalon. A második félidőt aktívan, eredményesen kezdték a csapatok. Vérszemet kaptak a vönöckiek, ám mire elhihették volna, hogy van keresnivalójuk, jött az újabb hazai gól. Kitűnő játékvezetés mellett, egy végig nyílt, helyenként színvonalas, sportszerű mérkőzést vívtak a felek. A hazai győzelem teljesen megérdemelt.

Söpte–Elektromol Spari 3-0 (1-0). – Söpte, 100 néző, vezette: Bíró O.

Söpte: Káldi Sz., Nyul J., Kovács E. (Farkas M. D.), Pungor P., Orbán G., Komláti Zs., Nagy K., Varga A., Németh G. Cs., Szakály D., Szép Á. (Légler B.)

Spari: Pungor A., Neubauer Ch., Dienes A., Halász T. D., Pulai A., Barbalits J. G. (Sipos D.), Németh V., Horváth Gy. R., Tóth A. (Foki R. I.), Szabó P., Németh R.

Gólszerzők: Szakály D., Szép Á., Varga A.

Két focizni akaró, remekül játszó, sportszerű csapat durvaságoktól mentes mérkőzésén a hazaiak Szakály vezérletével fontos három pontot szereztek.

Szeleste-Pósfa–Bozsok 2-1 (0-1). – Szeleste, 120 néző, vezette: Horváth Á.

Szeleste: Kovács M., FÜLÖP M., FÖLDI M., Riba R., Kovács A., BURKON Á. (Németh T.), Enzsöl G., Szabó B. (Könczöl Z.), Szele A., VARGAM., Trittremmel Zs. (Mersich Cs.)

Bozsok: Molnár K., Bigner D., Nemes B., Pál S., Dévényi Z., Horváth P., Kovács P., Rapi M., Könye M. (Tóth Á.), Kiss M. Cs., Horváth Á.

Gólszerzők: Varga M., Burkon Á., ill. Horváth P.

Előbb a hazaiak előtt adódott gólszerzési lehetőség, de egy egyéni hiba után a Bozsok szerzett vezetést. Egyenlíthetett volna a Szeleste, de kimaradtak a helyzetek. A második félidő elején viszont két gyors találattal megfordította az állást. Megérdemelt hazai győzelem született, a mezőnyben jól játszó, de kapura veszélytelen vendéggel szemben!

Gérce-Vásárosmiske–Uraiújfalu 1-4 (0-1). – Gérce, 110 néző, vezette: Tóth R.

Gérce: Komáromi Z,., Komáromi A. Szalai Cs., Németh T., Máthé M., Nunkovics R., Horváth B. (Csonka Á. J.), Mórocz Á., Hompok B. (Németh M.), Nunkovics Cs. (Sali G.), Németh A.

Uraiújfalu: Harcsár N., Szabó M., Gallen A., Varga P., Meicz E. M. (Varga Zs.), Farkas A. (Pap Z.), Gallen I., Csete I. (Nagyobb E. Sz.), Lónai Á., Németh Z., Németh I. (Kollárits M.).

Gólszerzők: Hompok B., ill. Farkas A. (2), Varga Zs., Németh I.

A Gérce több meghatározó játékosa is hiányzott. Gyatrán, sok hibával játszottak, egy valamire való helyzetet sem tudtak összehozni a hazaiak. A második félidő elejét ugyan megnyomták, gólt is szereztek, de az Urai nem kegyelmezett, gyors góllal válaszolt. Ezzel el is dőlt a mérkőzés, megérdemelt a vendéggyőzelem.

Mersevát–Pecöl 1-5 (0-2). – Mersevát, 80 néző, vezette: Vass I.

Mersevát: Tóth Á., Nagy Á., Dénes M., Czupor A., Gönye B. (Németh G.), Kocsis K., Gáncs P., Kelemen Á., Marton B., Horváth A., Csite D.

Pecöl: Szemes Z. G., Pálfi M., Bakonyi B., Varsányi N., Németh I., Farkas A. O., Oszkó M., Stoica O., Janek D., Takács K.

Gólszerzők: Németh G., ill. Varsányi N. (2), Farkas A. O. (3).

A szezon leggyengébb játékát produkálta a hazai csapat, mely mélyen tudása alatt teljesített. Megérdemelt győzelmet arathatott a 10 fővel érkező vendég pecöli együttes, mely végig motiváltan futballozott. Merseváton a csapat mellett kitartók bíznak benne, hogy ez volt a mélypont, és innen a szekér már csak felfelé mehet.

Gencsapáti–Ölbő 1-2 (1-1). – Gencsapáti, 80 néző, vezette: Hérincs Cs.

Gencsapáti: Lőrincz D., Tar M., Varga A., Hóbor M., Molnár D. (Németh T.), Németh P. (Szijártó R.), Lőrincz T., Szigetvári B., Horváth D., Molnár B. (Markó L. B.), Tar B.

Ölbő: Varga D., Nardai M., Tóth A., Szele G., Sipos T., Biró M. (Tóth G.), Pekker G. (Sági Kiss B.), Baksay K., Fehér K. (Tóth A.), Weinelt D., Kovács T. (Fehér R.).

Gólszerzők: Tar M., ill. Pekker G., Baksay K.

A hazai csapat az első félidő derekán megszerzett előnyébe belekényelmesedett. Az ölbői gárda a félidő végén egyenlített. A második játékrészben a vendégek uralták a játékot, és egy gólt szerezve teljesen megérdemelten nyertek.

Zanat–Bük 0-4 (0-1). – Zanat, vezette: Farkas G. F.

Zanat: Szalay N., Schmidt A., Németh B. M., Szabó Z., Guttmann T. (Tőke N. I.), Szalay Cs., Pörge P., Tóth Zs. M. (Molnár A.), LAKATOS T., Gyurácz D., Putz B.

Bük: Sári D., Kovács R. (Puskás M.), Plajszer D., Wágner D., KOVÁCS Z., Czirók D. (Kovács R.), TÓTH K., Csonka R., SCHIMMER Z., Nagy I. L. (Kiss R. I.), Taródi D. (Jakab L. Z.).

Gólszerzők: Kovács Z., Schimmer Z., Tóth K. (2).

Az első félidőt egy gyors vendég gól indította. Bük irányított, de a szervezett hazai csapat állta a sarat. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A második félidőben nem bírták a hazaiak a büki tempót, szétesett a védekezésük, tetszés szerint alakította ki a helyzeteket a vendég, amelyekből három gólt berámolt. A Zanatra nézve hízelgő a végeredmény.

Püspökmolnári–Sitke, 0-2 (0-2). – Püspökmolnári, 70 néző, vezette: Monostori I.

Püspökmolnári: Hegedüs Zs. Z., Varga S., Kiss B., Baranyai K., Horváth Sz. I., Horváth Sz. Ii., Sipos R. (Fritz R.), Babos P., Sziffer I., Varga M., Kiss G.

Sitke: VICZMÁNDI E., HORVÁTH G., BAGOLY G. P., PAPP B. (TÖRÖK N.), POÓS T., SZITA J. L., BARKOVICS R. (NÉMETH A.), SULYOK Á., KELEMEN B., IMRE G. T., ESZTERGÁLYOS B. (MOLNÁR Á.)

Gólszerzők: Papp B., Kelemen B.

A gyengén játszó hazaiaknak lett volna bőven lehetőségük a gólszerzésre, ám rendre kihagyták a helyzeteiket. A vendégek viszont betaláltak, és megérdemelten nyertek.

Déli csoport

Nárai–Felsőcsatár 1-1 (1-1). – Nárai, 60 néző, vezette: Sály K.

Nárai: Kovács I. – Bárdics, Máté, Draskovics, Tóth B., Horváth A. (Orbán), Hegedűs (Takács J.), Vajda, Szabó Z. (Németh R.), Hompasz, Takács P.

Felsőcsatár: Szabó C. – Simon, Kiss M., Horváth Sz. (Aizenpreisz), Krancz, Laki, Schmalzl (Veres), Tieber, Böhm, Kulics (Kopácsi), Horváth L.

Gólszerzők: Draskovics, ill. Schmalzl.

Kiállítva: Máté (90.), ill. Horváth L. (90.).

A közepes iramú mérkőzésen a közepes teljesítményt nyújtó csapatok igazságos döntetlenre végeztek – a mutatott játék alapján egyik gárda sem érdemelt volna győzelmet.

Tutitextil-Körmend VSE–Szentpéterfa 2-1 (0-1). – Körmend-Horvátnádalja, 150 néző, vezette: Bazsó F.

Körmend: KECSKÉS– Velekei L., Velekei B., Káptalan, Sárközi (Horváth Á.), Petrovics (Horváth A.), Meixner, Pesti, Horváth Dávid, VILICS, Kis-Nemes.

Szentpéterfa: Kajáry – Teklits, Kovács B., Gaál Á., Wágner R., Garger, Wágner M., Gaál R., Jurasits, Hoós, Mersits.

Gólszerzők: Vilics (2), ill. Mersits.

A hazai csapat a megszokottnál gyengébb játékkal rukkolt elő, így csak nehezen győzte le szervezetten futballozó ellenfelét. A hajrában az akarat, és a jobb erőnlét döntött a vendéglátó javára.

Club Walnut-Nádasd–Tápláni KSK 1-1 (0-1). – Nádasd, 140 néző, vezette: Samu Cs.

Nádasd: REJTLI– Varga K., Pálmai, Urbán, Marton (Horváth R.), Meskó E., Meskó M. (Szabó Z.), Tuboly (Somogyi), Doktor, Horváth A., Esztergályos (Podlaviczki).

Táplán: Farkas G. – Balázs, Stieber, Borbás (Cserkuti), Mikovics, Orsós, Káldi M., Rajzinger, Jantos (Kasza), Horváth E., Káldi I. (Gáspár).

Gólszerzők: Doktor, ill. Orsós.

Az első félidő a gólveszélyesen futballozó vendégeké volt, megérdemelten szerzett vezetést. A második félidőben azonban átvette az irányítást a házigazda, és egyenlített. A játék képe alapján a döntetlen igazságos – igaz, a hazai kapus nagyszerű teljesítménye is kellett a nádasdi pontszerzéshez.

Szarvaskend–Őriszentpéter 6-0 (2-0). – Szarvaskend, 100 néző, vezette: Harcsár R.

Szarvaskend: Esztergályos – Tóth G., Tóth A., Csillag (Lőrincz), Jóna, Németh T. (Vilics), Csenterics (Nagy Á.), Földes, Smolczer, Kunovics, Kopfer (Nagy Á.).

Őriszentpéter: Szukics – Pongrácz, Őr, Horváth Z., Ponácz, Sály, Szép, Gerencsér (Póczak), Kovács R., Embersics, Kis-Nemes.

Gólszerzők: Csenterics (3), Tóth G. (2), Nagy Á.

A hazai csapat – amelyben mindenki jó teljesítményt nyújtott – a mérkőzés elejétől a kapura veszélyesen játszott, ami félidőig két szép gólban mutatkozott meg. A második félidőben is lendületben maradt a Szarvaskend, csak a gólarány volt kérdéses, a vendégek megnehezíteni sem tudták a hazaiak dolgát. Utolsó öt bajnoki mérkőzésén nem kapott gólt a Szarvaskend, viszont rúgott 33-at, ami elismerésre méltó teljesítmény.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Bajánsenye 3-1 (1-0). – Szombathely, 100 néző, vezette: Szabó I. Z.

Gyöngyöshermán: DARABONT – Horváth Á. (Szilvágyi), Somlai, Kis, Hegedűs, Dalmi (Németh R.), Bazsó (Goda), Kopácsi, Simon, Kovács G., Serbán (Sebestyén).

Bajánsenye: Kalamár – Vörös (Takács), Koltai, Császár (Simon), Hodács, Albert, Bakó, Fábián, Mihály, Horváth D., Horváth B.

Gólszerzők: Kopácsi, Németh R., Dalmi, ill. Koltai.

Egy jól futballozó, sportszerű ellenfelet győzött le nagy csatában az utolsó bő negyed órában a házigazda – de a hazai győzelem összességében megérdemelt.

Balogunyom–Rábatótfalu 4-0 (2-0). – Balogunyom, 80 néző, vezette: Polgár T.

Balogunyom: Zámbó – Marsai (Fábián), Hajós, YARISH, Szén, Németh D., Böle (Németh Á.), VARGA L., MOLNÁR T., Farkas M. (Papp I.), Nemes.

Rábatótfalu: Gongola – Keresztúri, NÁRICZA, Anderkó G. (Mikos), BALÁZS, Sütő, GIERLING, Anderkó M. (Kovács B.), Németh D., Domján, Gombás (Szakács).

Gólszerzők: Molnár T. (3), Yarish.

Kiállítva: Mikos (83., Rábatótfalu).

Sportszerű, a passzjátékot erőltető ellenfelet győzött le a jobb napot kifogó Balogunyom.

Viszák–Ják 6-1 (2-0). – Viszák, 100 néző, vezette: Giczi Z.

Viszák: Mihályka – Agg, Jónás (Hegyi), MOÓR, SOMODI, Varga B. (Németh I.), PETHŐ, Szabó I., Barbalics, Németh D., Sütheő.

Ják: Iszak Á. – Iszak B., Máté, Hazafi, Tóta R., Svob, Neubauer, Kovács G., Kiss G., Bauer, Tóta Á.

Gólszerzők: Somodi (3), Moór (2), Pethő, ill. Tóta R.

Ez a mérkőzés a régi, szép viszáki időket idézte.

Tanakajd–Körmendi Téglagyár 5-0 (2-0). –Tanakajd, 100 néző, v.: Gacs P.

Tanakajd: Marcz L. – Könczöl, Rozs, Kölkedi, Marcz G., Orsós (Szalai), Marcz M., Filakovszky (Kmetyó), Tóth J., Komáromi, Vámos.

Téglagyár: Szőke (Gelányi) – Horváth S., Horváth P., Horváth Dávid, Joó, Horváth Zs., Kardos, Sárközi M., Sárközi R. (Dedics), Horváth Dániel, Szekeres.

Gólszerzők: Kölkedi (3), Marcz G., Komáromi.

A búcsúi hangulatban megrendezett mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született a lelkes vendégek ellen.