Nem tudták velük tartani a lépést

2018.05.20. 20:11

Gálázott a Falco a ZTE KK ellen

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnoksáf negyeddöntőjének 3. felvonásán parádés játékkal rukkolt elő a Falco-Vulcano energia KC Szombathely, elsöpörte a vendég ZTE-t.

Az előző két negyeddöntőizgalmas csatákat hozott: az első mérkőzésen egylabdás összecsapást nyert meg a hazai pályán játszó Falcó (91-88), majd az egerszegi találkozón visszavágott a ZTE, háromszori hosszabbítás (!) után csikarta ki a győzelmet (107-104). A vasánapi szombathelyi derbi előtt a szurkolók azon morfondíroztak, hogy utóbbi, pénteki, a játékosokat teljesen kifacsaró összecsapás után melyik gárdában maradt több erő?

Idegesen, kihagyott helyzettekel kezdtek a csapatok. A Falco lendült bele előbb, 6-0-s rohamot vezényelt. A hazaik ezúttal sokkal jobban védekeztek, jobban dolgoztak a palánk alatt, gyorsabban kosárlabdáztak. Pontosan tíz pont volt a hazaiak előnye, amikor a zalai kispad időt kért (5. perc: 12-2). De nem sikerült belassítani a szombathelyi alakulatot. Bencze Tamás nem tehetett másként, kikérte második idejét is (7. perc: 18-2). Ezúttal sem használtak a tanácsai – a Falco robogott tovább. Igaz, a ZTE legalább ismét betalált a gyűrűbe. Csak a második negyed elején szerezte első tripláját a Falco, Norfleet talált be távolról. egyre nőtt a különbség, már a 20 pontot súrolta ahazai fór (13. perc: 29-10). Pustahvar triplájával pedig át is lépte. Nem tudta tartani a lépést a ZTE, óriási különbség volt a két csapat között. Pustahvar, Norfleet remekül szállt be a padról. De alapvetően nem volt gyenge pont a Falcóban (18. perc: 40-16). A zalaiaknak néha egy, egy kétségbeesetten eldobott tripla behullott – ez volt az egyetlen fegyverük. Nagyon úgy tűnt, hogy a Falco erőt akar demonstrálni – és eldönteni a meccset egy félidő alatt. Majdnem 30 pont volt a különbség a nagyszünetben (20. perc: 47-19).

Azt a 30 pontot pedig fordulás után gyorsan átlépte a Falco. Taylort továbbra sem tudták tartani a vendégek (23. perc: 55-24). A ZTE küszködött, egyéni megoldásokkal próbálkozott – összetört, zavarodott csapat benyomását keltette. Ezzel szemben a Falco szinte minden támadását ponttal zárta, jól védekezett, jól lepattanózott, és teljesen más sebességben játszott. Mielőtt 40 pontra hízott volna a különbség gyorsan időt kért a zalai kispad (26. perc: 65-29). Talán a játékvezetők is megsajnálták az Egerszeget, mert a harmadik etap hajrájában fújtak néhány érdekes faultot a Falcóra, ezekkel pontokkal araszolt a vendég. Ettől függtelenül a Falco korán eldöntötte a mérkőzés sorsát, az utolsó negyednek már nem volt jelentősége (30. perc: 74-41). A ZTE a folytatásban, meglehetősen kemény faultokkal tördelte a meccset. ami nem zavarta a roppant higgadt szombathelyi alakulatot – a sárga-feketék csak élvezték a játékot (33. perc: 84-46). A végére ugyan kiengedett a Falco, de a közönség vastapssal köszönte meg kedvencei produkcióját.

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc állása: 2-1-a Falco javára. A felek kedden (18.00) Zalaegerszegen folytatják.

JEGYZŐKÖNYV

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK 93-70 (20-8, 27-11, 27-22. 19-29).

Szombathely, 3000 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, 3.összecsapás, vezette: Földházi T., Tőzsér D., Minár L.

Falco: Govens 2, Perl 19/6, Váradi B. 6, Borisov 13, Taylor 22. Csere: Norfleet 10/6, Pustahvar 13/3, Tóth N. 6, Kucsora 2, Durázi -, Hódi -, Dancsecs -. Edző: Srecko Sekulovic.

ZTE: Kinney 9, Vaughn 8/6, Benke 6, Szabó Zs. 11/6, Radic 12. Csere: Mohácsi 7/6, Horváth Á. 12/12, Kis R. 5/3, Mikovic -, Doktor -. Edző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 12-2. 8. perc: 20-2. 15. perc: 32-10. 18. perc: 40-16. 20. perc: 47-19. 23. perc: 55-24. 26. perc: 65-29. 30. perc: 74-41. 33. perc: 84-46.

Srecko Sekulovic: – Az első perctől a mi akaratunk érvényesült, azt játszottuk amit kell, amit tudunk. Rendben volt a védekezésünk, a támadásuk, tudtam sokat pihentetni a kulcsembereket. Az előző két meccs nem alakult jól a számunkra, azúttal viszont az a Falco volt a pályán, amelyet megszokhattak a szurkolók. Kedden Zalaegerszegen megpróbáljuk lezárni a párharcot!

Bencze Tamás: – Gratulálok a Falcónak, a játék minden elemében jobb volt, megérdemelten nyert. Ezúttal nem voltunk egyenlő ellenfelek – nem ezt terveztük, elnézést kérünk a szurkolóinktól. Megpróbálunk tanulni a hibáinkból, kedden javíthatunk.