kosárlabda

2018.05.18. 21:03

Háromszori hosszabbítás után elbukott a Falco

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének 2. felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely háromszori hosszabbítás után kapott ki a ZTE vendégeként.

Triplával nyitott a házigazda, amit egy 2+1-es akcióval fejelt meg. Futottak, dobtak a csapatok – a védekezésre a ZTE ügyelt jobban, sőt, jobban is dobott. A harmadik ZTE-tripla után kénytelen volt időt kérni a Falco. Ekkorra már tíz pont fölé növelte előnyét a házigazda (6. perc: 20-8). De nem sikerült belassítani az Egerszeget, egyre nőtt a különbség. Az első etapban 17 (!) pontot vert a Falcóra a ZTE. A folytatásban aztán ha nehezen is, de összeszedte magát a Falco, sikerült útját állni a zalai rohamoknak. Mivel azonban a dobóforma nem javult, állandósult a hazaiak biztos előnye (16. perc: 36-22). Ha közelített a Falco, rendre érkezett egy demoralizáló tripla. Norfleet jól szállt be a padról, a vezérletével a Falco azt azért elérte, hogy a ZTE nem tudta eldönteni a meccset egy félidő alatt (20. perc: 45-33). A Falco kilenc sikertelen triplakísérlettel vonult nagyszünetre...

Norfleet (labdával) nagyot játszott, de nem tudta győzelemre vezetni csapatát Fotó: Unger Tamás

Fordulás után sem változott a játék képe: a ZTE robogott tovább. Pillanatokon belül 20 pont környékére hízott a fórja (32. perc: 52-33). Most viszont használt a vasi időkérés, elkezdett zárkózni a Falco. Norfleet szerezte az első szombathelyi triplát – a 23. percben, a 12. kísérletből. Felgyorsult, pontosabb lett a szombathelyiek játéka (26. perc: 54-64). A lélektanilag fontos tíz pont alá Norfleet lopta be a vendégeket (28. perc: 58-50). Végül öt pont előnye maradt a nem is olyan régen még közel 20-ból a ZTE-nek (30. perc: 60-55). A Falco pedig folytatta a támadást, és Govens távolijával – a mérkőzésen először – átvette a vezetést (32. perc: 60-62). Zalai időkérés után váltott kosarakkal folytatták a felek. Fogytak a percek, és nem jutottak dűlőre a csapatok (37. perc: 70-69). Óriási csatát hozott a hajrá. Az utolsó perc 75-74-es állásról kezdődött. Pustahvar begyötörte a dupláját (75-76). Vaughn csak egy büntetőt dobott be (76-76). Az időkérés után Perl triplája leperdült a gyűrűről, következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban is fej fej mellett haladtak a csapatok (43. perc: 82-82). Nagy izgalmak közepette Govens az utolsó pillanatban egyenlített a Falcónak (45. perc: 87-87). A második öt percet 4-0-val nyitotta a Falco, de ez sem volt elég: ez a játékrész 93-93-as eredménnyel zárult. A harmadik hosszabbítást ismét 4-0-val kezdte a Falco – de Pustahvar után Govens is kipontozódott. A folytatásban inkább a vasiak vezettek. 12 másodperccel a vége előtt Szabó jól büntetőzött (105-104). A Falco elrontotta a támadását, Benke értékesítette két büntetőjét (107-104), Borisov triplája leperdült a gyűrűről – nyert a ZTE.

Első félidei teljesítménye miatt kapott ki a Falco. Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc állása: 1-1.

A további menetrend, 3. mérkőzés: Falco–ZTE, május 20., vasárnap, 18.00. 4. mérkőzés: ZTE–Falco, május 22., kedd, 18.00. 5. mérkőzés: Falco–ZTE, május 25., péntek, 18.00.