szeptemberben rajtol

2018.08.15. 08:00

Készülnek a vasi tekések a szezonra

Már tornákon hangolnak a szuperligás vasi tekecsapatok a szeptemberben rajtoló szezonra.

A Balogunyom TK 2017/2018-as csapata. Állnak (balról): Cserei Gábor, Józsa Gábor, Virág Bence, Svajda Győző edző, Svajda Zoltán, Kiss Zsolt, Gáspár Ervin. Elöl: Kiss Tamás, Farkas Milán, Hammer Bálint, Horváth Flórián, Horváth Márton, Völgyi Ádám, Doma Attila Fotó: Nagy Jácint

A Répcelaki SE-tekeshop.hu hatszoros bajnoki bronzérmes férfi tekecsapata az ausztriai Klein warasdorfban megnyerte a Teke Grand Prix-t, azaz a négy város tornáját. Azon csapatonként nyolcan kaphatnak lehetőséget és az eredményszámítás is speciális: az éppen pályán lévő négy játékos szettenként kap pontokat, a sorok győztesei szintén pontokat kapnak – ezekből alakul ki a végeredmény. A csapatversenyt a Répcelak nyerte 4828 fával, 22,5 ponttal, a második a házigazda SKC Kleinwarasdorf lett (4575, 20 pont), a harmadik a Győr-Szol TC (4629, 19 pont), a negyedik pedig a KSK Wien (4672, 18,5 pont). A répcelakiak eredményei: Kuslics 548, Horváth Z. 639, Kakuk 608, Molnár P. 618, Móricz 625, Zapletán 645, Babos 566, Vörös 579. Zapletán 645 fája egyéniben második helyet jelentett.

Az elmúlt hétvégén Egerben vendégeskedtek a répcelakiak és a szintén szuperligás Balogunyom TK játékosai. Meg is mérkőzött egymással a két vasi csapat a híresen eredményes pályán. A Répcelak 8:0-ra nyert, 3778 fával új csapatpályacsúcsot állított fel, Zapletán Zsombor pedig 687 fával egyéniben döntött pályarekordot

Balogunyom TK–Répcelaki SE-tekeshop.hu 0:8 (3347– 3778). – Eger, felkészülési mérkőzés. Balogunyom: Doma 574, Cserei 552, Kiss T. 582, Gáspár 492, Svajda Z. 569, Horváth M. 578. Répcelak: Horváth Z. 630, Móricz 572, Molnár 645, Kakuk 657, Zapletán 687, Vörös 587.