Célba értek

2018.06.17. 20:29

Küzdelmes sárvári diadal az NB III-as osztályozón

Hosszabbításban gyűrte le a REAC gárdáját az NB III-as osztályozó viszszavágóján a Sárvár megyei bajnok labdarúgócsapata – így visszajutott a harmadosztályba.

Óriási a sárvári öröm, a csapat a bajnokság után az osztályozón is diadalmaskodott Fotó: Nagy Jácint/Vas Népe

Az osztályozó első, budapesti mérkőzése 0-0-val zárult, így a vasi bajnok jó helyzetből várhatta a visszavágót. Bár volt gondjai, ugyanis Ódor betegen, Potyi és Venczel pedig sérülten vállata a játékot.

Sárvár FC–REAC 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után. – Sárvár, 1000 néző, NB III-as osztályozó labdarúgó-mérkőzés, visszavágó, vezette: Horváth T.

Sárvár: Horváth B. – Horváth A., Pados, Takács M., Ódor – Pető, Rajos, Potyi (Aizenpreisz, 58.), Kun (Venczel, 91.) – Takács Á. (Hoós, 71.), Koronczai. Edző: Kovács László. Gólszerző: Venczel (116.). Kiállítva: Ódor (107.). Az első pillanatól hajtós, kemény meccset vívtak a felek. A percek múlásával a vendégek labdabirtoklásban fölénybe kerültek, de két, hasonló erőt képviselő csapat csatázott. Mindkét kapu előtt akadt helyzet – a kilépő Petőt erősen 11-es gyanús körülmények közepette állították meg. Sok átlövés volt, mindkét gárda nagy hangsúlyt fektetett a pontrúgásokra. A hosszabbításban aztán egy begyakorolt fi gurából döntésre vitte a dolgot a szervezett, motivált Sárvár: egy szöglet után a hoszszúoldalon érkezett Venczel, és kapásból a kapuba vágta a labdát. A Sárvár óriási, színvolalas küzdelemben győzte le a patinás, előzetesen esélyesebbnek tartott REAC-ot.

Kovács László: – Nem csak osztályozón látottakkal, hanem az egész szezonnal elégedett vagyok. Sokat dolgoztunk, végig egységesek, szervezettek voltunk, megérdemeltük ezt a szép eredményt. Most egy kicsit szuszszanuk, ünneplünk, aztán megkezdjük a felkészülést az NB III-ra! Az NB III-ba jutott megyei bajnok Sárvár FC labdarúgócsapata: Horváth Brúnó, Osvald Márkó, Pados Patrik, Takács Márton, Nyírő Bálint, Horváth András, Kovács Bence, Kun Benjámin, Rajos Gábor (csapatkapitány), Csákvári Zsolt, Pető Benjámin, Potyi Gábor, Takács Ádám, Schimmer Dániel, Ódor Bálint, Szép Dániel, Aizenpreisz Lázár, Czövek László, Pázsi Máté, Maráczi József, Dancsecs Dániel, Hováth Dániel, Gottfried Dániel, Koronczai Roland, Venczel Zoltán, Hoós Patrik játékosok. Szakmai stáb: Kovács László vezetőedző, Horváth Győző kapusedző, Joós Attila maszszőr, Németh József technikai vezető, Szabó Martina fizioterapeuta. Technikai személyzet: Csempesz Gábor, Szabados Márk, Maár József, Nagy László. Elnök: Szabados Endre.