MEGYEI KÖRKÉP

2018.04.24. 19:26

Megye II. osztály : A Körmend nyerte a rangadót a csoportjában

A megyei II. osztály körmendi csoportjában már a 25. fordulón vannak túl a csapatok, a sárvári csoportban a 21. játéknapot tudták le az alakulatok.

KELEMEN ATTILA

A Sitke–Gérce-Vásárosmiske találkozón Komáromi Zoltán (balra) kétszer is legyőzte a hazaiak kapusát, a négyből két találatot ő jegyzett tartalékos kapus létére Fotó: Szendi Péter / Vas Népe

Sárvár, 21. forduló

Pecöl-Ölbő 4-3 (1-2). Pecöl, 150 néző. Vezette: Farkas G.

Pecöl: Takács – Pálfi (Both), Bakonyi, SZEMES Z., Elekes (Nagy Z.), Varsányi, FARKAS A., Janek, SZEMES B. (Oszkó), Veres (Nagy Sz.), Varga B. (Németh I.).

Ölbő: Vártok – NARDAI (Sági Kiss), TÓTH A. (Szár), Szele, Sipos, Fider, NÉMETH Z., Baksay (Bakics), Csizmazia, Kalányos, Kovács T.

Gól: Farkas Attila (3), Szemes B., ill. Sipos, Nardai, Kovács T.

Kiállítva: Sági Kiss (94., Ölbő).

Gyors hazai gólra volt válasza az Ölbőnek, a szünet előtt fordítani tudtak a vendégek. A második félidőre lecserélte három védőjét a Pecöl, innen kezdve egykapuztak az ellenfél térfelén. Farkas Attila vezérletével meg is nyerték a mérkőzést, miközben az ellenfél erejéből csak szórványos ellentámadásokra futotta. Az eredmény igazságos.

Püspökmolnári-Mersevát 3-2 (0-1). Püspökmolnári, 70 néző. Vezette: Horváth.

Püspökmolnári: Kiss G. (Horváth Sz.) – Varga S., Sziffer I., Sziffer K., Pados, Szücs, Horváth G. (Sipos), Horváth Sz., Kónya, Babos, Varga M.

Mersevát: Tóth Á. – Nagy Á., Dénes (Orbán), Pethő (Kocsis), CSITE, Kóbor, Kövi, Gáncs, Marton, HORVÁTH A., Molnár G.

Gól: Horváth G. (2), Sziffer I., ill. Csite, Pethő.

Gyengén kezdte a mérkőzést a hazai gárda, aminek nem lehetett más az eredménye, mint vendégvezetés. A második félidőben más felfogásban játszva hamar megforditotta a meccset a hazai csapat, a vendégek erejéből már csak a szépítésre futotta.

Kemenesalja-Bük 4-2(1-0). Vönöck, 80 néző. Vezette: Sály K.

Kemenesalja: Hujbert – Szakál, Belegrai, Hajas (Princzes), Németh R. (Dobány), Széles (Csonka), Németh P., Berecz, Döbrönte (Őri), Veszprémi (Bognár), Erdélyi.

Bük: Takács – Kovács Ri., Taródi (Kovács Ro.), NÉMETH T., Plajszer, Czirók, Wágner (Grubick), Kovács Z., CSONKA, Tóth K., Horváth G.

Gól: Princzes, Németh P., Hajas, Széles, ill. Kovács Z., Czirók.

Szimpatikus, jó csapat ellen játszott a Kemenesalja. A BTK az első félidőben még tartotta magát, többet is birtokolták a labdát, mégis a hazaiak vonultak gólelőnnyel szünetre. A folytatásban jobban játszott a hazai gárda, a harmadik gólnál végleg eldőlt a három pont sorsa.

Sitke-Gérce-Vásárosmiske 0-4 (0-2). Sitke, 100 néző. Vezette: Mórocz Gy.

Sitke: Viczmándi (Kelemen) – SZITKAY, Pencz, Papp B., Molnár G., Szalai Cs., NÉMETH R., Magyar (Orbán), Máhr, Szalay D., Pénzes.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi A. – Horváth B. (Szilárd), MAJOR, SALI G., MÓROCZ, KOMÁROMI Z., Gazdag, SALI Z., Nunkovics (Glavánovics), Németh A., Péter.

Gól: Mórocz (2), Komáromi Z. (2).

Kiállítva: Pénzes (83., Sitke), Szalai Cs. (32., Sitke).

Az ezer sebből vérző Sitke nem tudta megállítani a Gércét. A vendégek győzelme megérdemelt.

Uraiújfalu-Szeleste-Pósfa 1-4 (1-1). Uraiújfalu, 100 néző. Vezette: Bagoly G.

Uraiújfalu: Szabó Ma. – SZABÓ MÁ., Varga Zs., Gallen A., Varga P. (Pap), Gáspár (Illés), FARKAS A., Gallen I., Csete (Koszogovits), Németh I., NAGYOBB.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Trittremmel A. (Horváth L.), ROZMÁN, FÜLÖP, Németh T. (Mersich), Riba (Nagy I.), Csizmazia, ENZSÖL, VINCZE, Trittremmel Zs., POMPER.

Gól: Farkas A., ill. Enzsöl, Pomper, Vincze, Illés (öngól).

Az erősen tartalékos hazai csapat védelmi hibáit kegyetlenül kihasználta a vendég-együttes. A szelesteieknek büntetőrúgáskor sem remegett meg a lábuk.

Körmend, 25. forduló

Viszák-Körmendi Téglagyár 0-2 (0-0). Viszák, 80 néző. Vezette: Samu Cs.

Viszák: Szabó Gy. – Tóth P., Horváth T., Biczó, Agg M. (Hegyi), Németh I., Agg A., Varga B., Kovács R., Tóth G., Agg R.

Körmendi Téglagyár: Németh G. – Horváth S. (Horváth Á.), Horváth P., Horváth Dávid, Horváth J., Urbán (Sárközi R.), Horváth Z. (Horváth M.), Gerencsér (Sárközi Z.), Kis-Nemes, Tóth D., Horváth Dániel.

Gól: Horváth Dániel, Gerencsér.

Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelt vendéggyőzelem született.

Bajánsenye-Magyarszecsőd 2-1 (0-0). Bajánsenye, 80 néző. Vezette: Harcsár R.

Bajánsenye: Kalamár – Sáfrányos, Kovács V. (Császár), Vörös (Luter), Bacsák (Hodács), Koltai, Szabó Sz., Réczeg, Mihály (Kovács I. helyett), Balogh R., Avas.

Magyarszecsőd: Ádám – Horváth Zs., Vass, Seres, Hajba, Hegedüs, Horváth N., Tóth N., Varga K., Nagy M., Horváth D. (Járfás).

Gól: Avas, Szabó Sz., ill. Horváth Zs.

A második félidei teljesítmény alapján a hazaiak megérdemelten nyertek a jól játszó vendégek ellen.

Őriszentpéter-Nádasd5-1 (3-0). Őriszentpéter, 100 néző. Vezette: Bedi T.

Őriszentpéter: SÜKET – PONGRÁCZ, NÁRICZA, VARGA A. (KOVÁCS D.), PONÁCZ, SÁLY, KOVÁCS R. (BAJÁN), SOMOGYI, TUBOLY, IVÁN, EMBERSICS (SZÉP).

Nádasd: Rejtli – Azanger, Pálmai, Marton, Csenterics, Szabó Z., Szakály, Podlaviczki, Esztergályos (Danka), Somogyi (Sipos), Horváth L.

Gól: Szép (2), Sály, Iván, Tuboly, ill. Csenterics.

Nagy nyári melegben, jó kis mérkőzésen kötelező hazai győzelem született.

Szarvaskend-Körmend VSE 2-3 (0-2). Szarvaskend. Vezette: Takács Ryan L.

Szarvaskend: Esztergályos – Nagy Á., Tóth A., Csillag, Jóna, Németh T., Csenterics (Németh B., Kovács Sz.), Szabó D. (Nagy Á.), Földes, Vilics, Kunovics.

Körmend VSE: Kecskés – Velekei L., Velekei B., Káptalan, Sárközi, Törő, Meixner, Pesti (Horváth Á.), Horváth D., Horváth A., Vilics.

Gól: Nagy Á., Németh B., ill. Velekei L. (3).

Kiállítva: Jóna (93., Szarvaskend).

A „hatpontos” találkozón Velekei László mesterhármasával sikerült meglepnie az éllovast a már csak két ponttal lemaradó Körmend VSE-nek.

Szakonyfalu-Csákánydoroszló 2-1 (1-1). Szakonyfalu, 80 néző. Vezette: Horváth P.

Szakonyfalu: Szukics – Stájer D., GÁSPÁR, Stájer N. (Szőke), Károlyi, VAJDA, Horváth M. (Dömötör), Réczeg (Klujber), Herczeg, Domján, STÁJER M.

Csákánydoroszló: DÉVAI – Farkas N., Németh R., Perger (Cservék), Danyi, TAKÁCS (Pintér), Doktor, Kraller (Szabó Á.), CSILLAG, Horváth M., Németh G.

Gól: Szőke, Vajda, ill. Danyi.

A hazaiak saját maguknak tették nehézzé a mérkőzést, rengeteg helyzet maradt kihasználatlanul. A vendéglátók ha nehezen is, de megérdemelten győztek s jutottak három bajnoki ponthoz, a küzdeni tudásból jelesre vizsgázó csákányiakkal szemben.