GÖDÖLLŐ

2018.04.23. 21:12

Mezeifutó diákolimpia vasi érem nélkül

Negyedik volt a legjobb helyezése a vasiaknak a mezeifutó diákolimpia országos döntőjében.

Fotó: Pixabay

Már 21. alkalommal adott otthont az atlétikai diákolimpia mezeifutó országos döntőjének Gödöllő. A megyei döntőkről az 1-4. helyezett egyéni versenyzők, valamint az 1-2. helyezett csapatok vehettek részt a gödöllői repülőtéren megrendezett versenyen. Összesen 2346-an álltak rajthoz 107-237 fős mezőnyökben, öt korcsoportban hirdettek egyéni és csapateredményt.

Vas megyei versenyzőknek ezen az országos döntőn nem sikerült dobogóra állnia. Csapatban a legjobb helyezésünk negyedik volt, a kőszegi Béri Balog Ádám Általános Iskola III. korcsoportos lányegyüttese – Iker Natália, Róka Bora, Ecker Nikolett, Almási Leila, Sárközi Tirza – érte el. Egyéniben ugyanebből a csapatból Iker Natália végzett a legelőkelőbb helyen, hetedik lett.

A Vas megyeiek jobb helyezései. II. korcsoport. Fiú, egyéni: 14. Vert Bence (Béri Balog). Lány, egyéni: 8. Pápai Nerina (Béri Balog), 18. Németh Luca (Bolyai). III. kcs. Lány, csapat: 4. Béri Balog, Kőszeg (Iker Natália, Róka Bora, Ecker Nikolett, Almási Leila, Sárközi Tirza). Egyéni: 7. Iker Natália (Béri Balog), 18. Róka Bora (Béri Balog), 19. Juhász-Tóth Eszter (Zrínyi). IV. kcs. Fiú. egyéni: 19. Thaler Levente (Árpád-házi, Kőszeg). V. kcs. Lány, egyéni: 13. Hütter Szilárda Lili (Bolyai). VI. kcs. Lány, csapat: 6. Jurisich, Kőszeg (Pillisz Réka, Horváth Rebeka, Keresztes Gréta, Marosvölgyi Adél, Németh Dorka). Egyéni: 22. Pillisz Réka (Jurisich).