kosárbajnokság

2018.05.22. 21:08

Nyert a Falco, befejezte a ZTE elleni negyeddöntőt

Az NB I-es kosárbajnokság negyeddöntőjében a ZTE vendégeként is nyert a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - így 3-1-es eredménnyel lezárta a párharcot, készülhet az elődöntőre.

A nagyot játszó Váradi Benedek öröme Fotó: Unger Tamás/ Vas Népe

Két szoros csata után – Szombathelyen a Falco nyert egylabdás meccset, Zalaegerszegen a ZTE diadalmaskodott háromszori hosszabbítás után -, vasárnap a sárga-feketék hazai pályán elgázolták ellenfelüket. Így az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc 4. felvonásának azzal a tudattal futhatott neki a 2-1-es előnyben lévő Falco, hogy ha kedden este nyer Egerszegen, akkor véget vet a versenyfutásnak, bejut a négy közé.

Mindkét oldal kihagyott dobásokkal kezdett. Radic törte meg a gólcsendet – a folytatásban aztán felváltva, szerényen estek a pontok (4. perc: 5-5). A ZTE lendült bele előbb, rendre lépéselőnyben volt, főleg azért, mert remekül dobott távolról. Szabó már zsinórban a 3. tripláját süllyesztette el a szombathelyi hálóban, amikor Sekulovic mester időt kért (7. perc: 20-14). Zárkózott is a Falco, Váradi hármasa zárta az első etapot. A ZTE azonban érezhetően elkapta a fonalat, bátran játszott – és szórta a triplákat. Többször is megközelítette a tízpontos különbséget (14. perc: 40-32). A Falco jól küzdött, de szellősen védekezett, szinte minden támadását ponttal zárta a házigazda. Így kezdett meglépni (17. perc: 52-40), a nagyszünetre végül 11 pontos előnyt harcolt ki magának (20. perc: 57-46). A hazaiak az első félidőben kereken tíz triplát dobtak, míg a vendégek csak négyszer találtak be távolról.

Lassan elfogyott a ZTE előnye

Fordulás után próbált nagyobb sebességre kapcsolni a Falco – sikerült rendezni a védekezést is. Csendesen faragta a hátrányát a szombathelyi alakulat, amikor időt kért a hazai kispad (24. perc: 63-57). Vissza is vette az irányítást a ZTE. Váradi dobott fontos pontokat kritikus pillanatokban. Állandósult a tíz pont körüli hazai fór. A harmadik negyedet természetesen dudaszós triplával zárta a ZTE (30. perc: 77-67). Rohant, akart a Falco, és ismét közelebb lopta magát ellenfeléhez (33. perc: 80-75). És lassan szinte elfogyott a ZTE előnye (36. perc: 87-85) – de amikor nagyon kellett, egy zalai tripla mindig célba ért. Kiélezett állásnál futottak neki a csapatok a hajrának. Másfél perccel a vége előtt Taylor sokadik kosarával egyetlen pontra zárkózott a Falco (90-89). Vaughn triplája leperdült, Taylor viszont begyötörte palánk alól (90-91) – átvette a vezetést a Falco! Zalai időkérés után kivédekezte a hazai támadást a szombathelyi gárda. Govens dobhatott büntetőt, nem hibázott (90-93). Maradt 24 másodperc. Kinney büntetőzhetett, csak egyiket dobta be (91-93). Govens dugta el a labdát, de csak utolérték, faultolták. Ismét pontosen célzott (91-95). Eldőlt a meccs, nyert a Falco!

Gyengén kezdett a Falco, de a második félidőben feljavult a játéka, a negyedik negyedben pedig bedarálta ellenfelét. A győzelem többek között azért is értékes, mert a ZTE 17 triplát dobott. A Falco 3-1-re nyerte a negyedöntős párharcot – készülhet az Alba elleni elődöntőre.