kosárlabda

2018.10.17. 20:48

Végig vezetve, simán győzött a Körmend

Jó játékkal, végig vezetve nyert az Egis Körmend NB I-es kosárlabdacsapata az UBSC Graz otthonában az Alpok–Adria Kupa csoportkörének első mérkőzésén.

Fotó: Szendi Péter

UBSC Raiffeisen Graz–Egis Körmend 71-84 (21-24, 19-20, 14-23, 17-17). – Graz, Alpok–Adria Kupa, kosárlabda-mérkőzés, 200 néző, vezette: M. Kasdkhodaei, C. Hiermann, S. Rath.

Graz: Hudson 8/3, Maresch 13/6, Tyus 10, Nikolic 5/3, CJ TURMAN 18. Csere: Ernst 9/9, Moschik 3/3, Rasic –, Rich­ter 5/3. Edző: Milos Sporar.

Körmend: McNeail 12, PRICE 20/9, Németh 5/3, HAMMONDS 9/3, Csorvási 5. Csere: Bradford 11, Delas 10, Kiss –, Ferencz 12/6, Oroszi –. Edző: Antonis Constantinides.

Az eredmény alakulása, 6. perc: 7-14. 13. perc: 25-30. 19. perc: 36-40. 25. perc: 45-54. 26. perc: 45-60. 33. perc: 63-69.

Kipontozódott: Csorvási (36.).

Az Alpok–Adria Kupa első csoportmérkőzésén az UBSC Graz együttesével találkozott az Egis Körmend. A meccset a grazi Raiffeisen Sportparkban rendezték meg, ahol többségében a piros-feketék szurkolói foglalták el az amúgy foghíjas nézőteret. A közel százfős vasi tábor szinte hazai hangulatot varázsolt az osztrák sportlétesítménybe, nagy hanggal és lelkesedéssel biztatták kedvenceiket a piros-fekete szimpatizánsok. A mérkőzésen pályára lépett a Körmend új idegenlégiósa, Mario Delas is, akit az elmúlt hétvégén Jonas Zohore Bergstedt helyére szerződtettek a Rába-parti klubnál.

Az elején a Körmend kapta el jobban a fonalat, és a hatodik percre már hétpontos vendégelőny állt az eredményjelzőn (7-14). Nagyobb erőbedobással, összeszedettebben küzdöttek a vasi fiúk, előnyüket tartani tudták. A második negyedben egy Ferencz-triplával tíz ponttal megugrott a piros-fekete együttes, de egy sikeres osztrák sorozatnak köszönhetően hamar öt pontra zárkózott a házigazda. A nagyszünet után ismét szorítani akart a Graz, büntetőkkel araszolt előre, de a Körmend Price vezényletével gyorsan meggyőző fölényre tett szert (45-54). Ezután jobban kijött a lépés a piros-feketéknek, rövid idő alatt 15 pontra duzzasztották az előnyt (45-60). A záró etap elején megemberelte magát az osztrák együttes, indított egy 9-2-es rohamot, időszerű lett a körmendi időkérés. Ez rendet tett a fejekben, és ismét a Constantinides-csapat brillírozott és a végére nem sok lehetőséget hagyott a fáradtság jeleit is mutató ellenfelének, így végig vezetve megnyerte a találkozót.

A Körmend további menetrendje az Alpok–Adria Kupában, november 7., szerda, 18.00: Decin–Körmend. November 13., kedd, 18.00: Körmend–Levice. November 20., kedd, 18.00: Körmend–Graz. December 5., szerda, 18.00: Körmend–Decin. December 11., kedd: Levice–Körmend. TJ