Hírek

2006.08.25. 02:27

QIgazi látványosság a testvérvárosi iránykő

Szombathely (al) - A Király utca és a Savaria tér találkozásánál igazi idegenforgalmi attrakció fogadja a járókelőket: a testvérvárosok nevét és Szombathelytől való távolságát jelző kő.

Mórocz Zsolt

A felújított Fő téren az eredeti elképzelések között több új látványosság is szerepelt: a szökőkút és ivókút mellett napóra, és egy császárkő. Ez utóbbi két attrakció megvalósulása egyelőre kérdéses, ám itt van helyettük egy másik: a testvérvárosok nevét és távolságát feltüntető kilométerkő. Erről kérdeztük Tóth Kálmánt, az idegenforgalmi bizottság elnökét.

- Réges-régi ötletről van szó, már a ciklus elején felmerült, hogy a város egy meghatározott pontján, lehetőleg könnyen megközelíthető helyen valamiképpen tüntessük fel Szombathely testvérvárosainak nevét, és kilométerben meghatározott távolságát városunktól. Ezt az elképzelést az idegenforgalmi, valamint a városfejlesztési bizottság - s annak elnöke, Soós József - is támogatta. Ám ahogyan sokszor lenni szokott, teltek az évek, de a megvalósításhoz szükséges pénz mindig hiányzott. Az elmúlt időszakban először egy kőfaragót kerestünk meg az ötlettel, aki gipszkartonból elkészítette az alkotás látványtervét. A művet a két bizottság megszemlélte, a képviselők véleményt mondtak, s miután elnyerte a tetszésüket az alkotás terve, megbízást adtunk a kőfaragónak. A díszes követ a megújult Fő tér frekventált pontjára daruval emeltük be. A testvérvárosi iránykő érdekessége, hogy az alkotó számolt azzal, hogy bővülhet Szombathely testvérvárosainak névsora, ezért hagyott helyet az újabb körcikkeknek. Az alkotás egyébként utcabútorzatnak is kitűnően megfelel: saját szememmel láttam, amint felsőőri turisták ültek rá, pózoltak a fotó kedvéért. Az alkotó hagyott ki helyet a leendő testvérvárosoknak

- Réges-régi ötletről van szó, már a ciklus elején felmerült, hogy a város egy meghatározott pontján, lehetőleg könnyen megközelíthető helyen valamiképpen tüntessük fel Szombathely testvérvárosainak nevét, és kilométerben meghatározott távolságát városunktól. Ezt az elképzelést az idegenforgalmi, valamint a városfejlesztési bizottság - s annak elnöke, Soós József - is támogatta. Ám ahogyan sokszor lenni szokott, teltek az évek, de a megvalósításhoz szükséges pénz mindig hiányzott. Az elmúlt időszakban először egy kőfaragót kerestünk meg az ötlettel, aki gipszkartonból elkészítette az alkotás látványtervét. A művet a két bizottság megszemlélte, a képviselők véleményt mondtak, s miután elnyerte a tetszésüket az alkotás terve, megbízást adtunk a kőfaragónak. A díszes követ a megújult Fő tér frekventált pontjára daruval emeltük be. A testvérvárosi iránykő érdekessége, hogy az alkotó számolt azzal, hogy bővülhet Szombathely testvérvárosainak névsora, ezért hagyott helyet az újabb körcikkeknek. Az alkotás egyébként utcabútorzatnak is kitűnően megfelel: saját szememmel láttam, amint felsőőri turisták ültek rá, pózoltak a fotó kedvéért. Az alkotó hagyott ki helyet a leendő testvérvárosoknak

- Réges-régi ötletről van szó, már a ciklus elején felmerült, hogy a város egy meghatározott pontján, lehetőleg könnyen megközelíthető helyen valamiképpen tüntessük fel Szombathely testvérvárosainak nevét, és kilométerben meghatározott távolságát városunktól. Ezt az elképzelést az idegenforgalmi, valamint a városfejlesztési bizottság - s annak elnöke, Soós József - is támogatta. Ám ahogyan sokszor lenni szokott, teltek az évek, de a megvalósításhoz szükséges pénz mindig hiányzott. Az elmúlt időszakban először egy kőfaragót kerestünk meg az ötlettel, aki gipszkartonból elkészítette az alkotás látványtervét. A művet a két bizottság megszemlélte, a képviselők véleményt mondtak, s miután elnyerte a tetszésüket az alkotás terve, megbízást adtunk a kőfaragónak. A díszes követ a megújult Fő tér frekventált pontjára daruval emeltük be. A testvérvárosi iránykő érdekessége, hogy az alkotó számolt azzal, hogy bővülhet Szombathely testvérvárosainak névsora, ezért hagyott helyet az újabb körcikkeknek. Az alkotás egyébként utcabútorzatnak is kitűnően megfelel: saját szememmel láttam, amint felsőőri turisták ültek rá, pózoltak a fotó kedvéért. Az alkotó hagyott ki helyet a leendő testvérvárosoknak

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!