Hírek

2006.09.22. 02:29

Testvérközségek

Szergény (br) - A falunapon emlékezetes esemény tanúi lehettek a szergényiek: testvérköz-ségi szerződést írt alá két polgármester.

Mórocz Zsolt

Szergény egyedül áll nevével, határszéli helyzetével Vas megyében. A falu múltja, hagyományai iránt fogékony önkormányzatot foglalkoztatta, van-e hasonló nevű település az országban. A névjegyzékben találtak rá Agyagos-szergényre. Levélben fordultak a Győr-Moson-Sopron megyei település önkormányzatához. Itt is, ott is izgalommal álltak a kapcsolatfelvétel elébe. Polgármesterek, képviselők találkoztak, játszottak már egymás ellen a focicsapatok. A falunapokon népes delegációval keresték fel egymást. Így volt ez a múlt hét végén is, amikor Szergényben művelődési házat avattak. A felújított ház nagytermében az első jeles esemény Szergény és Agyagosszergény testvérközségi szerződésének aláírása volt. Az eseményt Pintér Imre, a házigazda falu polgármestere jelentette be: a szerződés szövegét mindkét település önkormányzata jóváhagyta. Az évek során ki-alakult jó partneri viszonyt, a kultúra, a sport, a gazdaság területén erősödő szálakat szerződéskötéssel kívánta hivatalos kapcsolattá tenni a két önkormányzat.

Agyagosszergény polgármesterét nagy taps köszöntötte a zsúfolt teremben. Ratacsics Tiborné, Mária felidézte az ismeretség kezdetét:

- Amikor megkaptuk az első levelet a szergényi önkormányzattól, nagyon meglepődtünk. Nem tudtuk, hol van Szergény, a térképen kerestük meg, és fedeztük fel, hogy nem is vagyunk olyan messze egymástól. Gondolom, önök is ezt élték át, amikor megtalálták falunkat Kapuvár és Fertőszentmiklós között. Vajon milyenek lehetnek a szergényiek? Volt bennünk feszültség az első találkozás előtt. Aztán megismerkedtünk, előbb a polgármesterrel, a képviselőkkel. Kocsival bejártuk a falut és környékét. Találkoztak egymással a két Szergény lakói, és felfedeztük, hogy nagyon hasonlóak vagyunk, ugyanolyan embereket találtunk itt, mint amilyenekkel otthon élünk együtt. Szeretettel írjuk alá az együttműködési szerződést, hiszen ez a barátságról, egymás segítéséről szól. És várjuk önöket továbbra is falunapra. Örömmel adunk helyet az önök kézimunkázó asszonyainak a bemutatkozáshoz.

Pintér Imre, Szergény polgármestere így kezdte a visszaemékezést:

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

Agyagosszergény polgármesterét nagy taps köszöntötte a zsúfolt teremben. Ratacsics Tiborné, Mária felidézte az ismeretség kezdetét:

- Amikor megkaptuk az első levelet a szergényi önkormányzattól, nagyon meglepődtünk. Nem tudtuk, hol van Szergény, a térképen kerestük meg, és fedeztük fel, hogy nem is vagyunk olyan messze egymástól. Gondolom, önök is ezt élték át, amikor megtalálták falunkat Kapuvár és Fertőszentmiklós között. Vajon milyenek lehetnek a szergényiek? Volt bennünk feszültség az első találkozás előtt. Aztán megismerkedtünk, előbb a polgármesterrel, a képviselőkkel. Kocsival bejártuk a falut és környékét. Találkoztak egymással a két Szergény lakói, és felfedeztük, hogy nagyon hasonlóak vagyunk, ugyanolyan embereket találtunk itt, mint amilyenekkel otthon élünk együtt. Szeretettel írjuk alá az együttműködési szerződést, hiszen ez a barátságról, egymás segítéséről szól. És várjuk önöket továbbra is falunapra. Örömmel adunk helyet az önök kézimunkázó asszonyainak a bemutatkozáshoz.

Pintér Imre, Szergény polgármestere így kezdte a visszaemékezést:

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

Agyagosszergény polgármesterét nagy taps köszöntötte a zsúfolt teremben. Ratacsics Tiborné, Mária felidézte az ismeretség kezdetét:

- Amikor megkaptuk az első levelet a szergényi önkormányzattól, nagyon meglepődtünk. Nem tudtuk, hol van Szergény, a térképen kerestük meg, és fedeztük fel, hogy nem is vagyunk olyan messze egymástól. Gondolom, önök is ezt élték át, amikor megtalálták falunkat Kapuvár és Fertőszentmiklós között. Vajon milyenek lehetnek a szergényiek? Volt bennünk feszültség az első találkozás előtt. Aztán megismerkedtünk, előbb a polgármesterrel, a képviselőkkel. Kocsival bejártuk a falut és környékét. Találkoztak egymással a két Szergény lakói, és felfedeztük, hogy nagyon hasonlóak vagyunk, ugyanolyan embereket találtunk itt, mint amilyenekkel otthon élünk együtt. Szeretettel írjuk alá az együttműködési szerződést, hiszen ez a barátságról, egymás segítéséről szól. És várjuk önöket továbbra is falunapra. Örömmel adunk helyet az önök kézimunkázó asszonyainak a bemutatkozáshoz.

Pintér Imre, Szergény polgármestere így kezdte a visszaemékezést:

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

- Amikor megkaptuk az első levelet a szergényi önkormányzattól, nagyon meglepődtünk. Nem tudtuk, hol van Szergény, a térképen kerestük meg, és fedeztük fel, hogy nem is vagyunk olyan messze egymástól. Gondolom, önök is ezt élték át, amikor megtalálták falunkat Kapuvár és Fertőszentmiklós között. Vajon milyenek lehetnek a szergényiek? Volt bennünk feszültség az első találkozás előtt. Aztán megismerkedtünk, előbb a polgármesterrel, a képviselőkkel. Kocsival bejártuk a falut és környékét. Találkoztak egymással a két Szergény lakói, és felfedeztük, hogy nagyon hasonlóak vagyunk, ugyanolyan embereket találtunk itt, mint amilyenekkel otthon élünk együtt. Szeretettel írjuk alá az együttműködési szerződést, hiszen ez a barátságról, egymás segítéséről szól. És várjuk önöket továbbra is falunapra. Örömmel adunk helyet az önök kézimunkázó asszonyainak a bemutatkozáshoz.

Pintér Imre, Szergény polgármestere így kezdte a visszaemékezést:

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

- Amikor megkaptuk az első levelet a szergényi önkormányzattól, nagyon meglepődtünk. Nem tudtuk, hol van Szergény, a térképen kerestük meg, és fedeztük fel, hogy nem is vagyunk olyan messze egymástól. Gondolom, önök is ezt élték át, amikor megtalálták falunkat Kapuvár és Fertőszentmiklós között. Vajon milyenek lehetnek a szergényiek? Volt bennünk feszültség az első találkozás előtt. Aztán megismerkedtünk, előbb a polgármesterrel, a képviselőkkel. Kocsival bejártuk a falut és környékét. Találkoztak egymással a két Szergény lakói, és felfedeztük, hogy nagyon hasonlóak vagyunk, ugyanolyan embereket találtunk itt, mint amilyenekkel otthon élünk együtt. Szeretettel írjuk alá az együttműködési szerződést, hiszen ez a barátságról, egymás segítéséről szól. És várjuk önöket továbbra is falunapra. Örömmel adunk helyet az önök kézimunkázó asszonyainak a bemutatkozáshoz.

Pintér Imre, Szergény polgármestere így kezdte a visszaemékezést:

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

Pintér Imre, Szergény polgármestere így kezdte a visszaemékezést:

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

Pintér Imre, Szergény polgármestere így kezdte a visszaemékezést:

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

- Tanakodunk azon, hogy erősíthetnénk a falu kapcsolatait, így jutottunk arra, hogy testvért keresünk magunknak. Agyagosszergényről alig valamit tudtunk, amikor az első levelet megírtuk, izgultunk, nehogy elutasítsanak. Minden várakozásunkat felülmúlta az első reagálás és a folytatás is. Nagyon sok kedves embert ismertünk meg, kapcsolataink szélesedtek. Legutóbb annyira jól éreztük magunkat Agyagosszergényben, hogy a fiatalok nem akartak indulni, mondtam nekik, maradhattok, de a busz éjfélkor elmegy. A szerződéssel a kapcsolat folytatására teszünk ígéretet.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

A testvérközségi szerződés okiratát két példányban készíttették el, és írták alá a polgármesterek.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!