Hírek

2007.03.26. 02:28

Iskolabarát a település

Söpte (tk) - Szerkesztőségünkbe több alkalommal is érkezett olyan tartalmú esemes, miszerint a településen az iskola fenntartása miatt nem jut pénz fejlesztésekre. Ennek jártunk utána.

Tersztyánszky Krisztina

Az üzenet küldőjét a megadott számon ismételt próbálkozással sem tudtuk elérni. Így kénytelenek voltunk utánajárni: mi igaz mindebből?

- Az önkormányzat meggyőződése, hogy legalább az óvodát és az alsó tagozatot helyben kell tartani, hogy a kisgyerekeknek ne kelljen ingázniuk - tájékoztat Erdősi Lászlóné körjegyző. - Ezért is hozták vissza a rendszerváltáskor az alsó négy osztályt. Jelenleg 25 tanulónk van. Az iskola költségvetése 16,3 millió forint, ebből 8,5 milliót ad az állam, a többit helyben kell kipótolni. Lépéseket teszünk a működés gazdaságosabbá tételére. 2005-től a váti általános iskolához csatlakoztunk tagiskolaként, a jövő tanévtől pedig Váttal együtt Táplánszentkereszthez csatlakozunk. Ettől négymillió forint normatívanövekedést várunk. Ősztől a készségtárgyak oktatásának összevonását tervezzük.

A jegyzőnő megjegyzi: ezentúl a Szombathelyre járó diákok után is kell majd fizetni. Attól tart, hogy amint megszűntek a helyi iskolák, a városkörnyéki kis önkormányzatok teljesen kiszolgáltatottakká válnak majd.

Komláti László polgármester is az iskola pedagógusa, ám épp azért, hogy elkerülje az összeférhetetlenséget, már korábban lemondott a vezetői posztról.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

- Az önkormányzat meggyőződése, hogy legalább az óvodát és az alsó tagozatot helyben kell tartani, hogy a kisgyerekeknek ne kelljen ingázniuk - tájékoztat Erdősi Lászlóné körjegyző. - Ezért is hozták vissza a rendszerváltáskor az alsó négy osztályt. Jelenleg 25 tanulónk van. Az iskola költségvetése 16,3 millió forint, ebből 8,5 milliót ad az állam, a többit helyben kell kipótolni. Lépéseket teszünk a működés gazdaságosabbá tételére. 2005-től a váti általános iskolához csatlakoztunk tagiskolaként, a jövő tanévtől pedig Váttal együtt Táplánszentkereszthez csatlakozunk. Ettől négymillió forint normatívanövekedést várunk. Ősztől a készségtárgyak oktatásának összevonását tervezzük.

A jegyzőnő megjegyzi: ezentúl a Szombathelyre járó diákok után is kell majd fizetni. Attól tart, hogy amint megszűntek a helyi iskolák, a városkörnyéki kis önkormányzatok teljesen kiszolgáltatottakká válnak majd.

Komláti László polgármester is az iskola pedagógusa, ám épp azért, hogy elkerülje az összeférhetetlenséget, már korábban lemondott a vezetői posztról.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

- Az önkormányzat meggyőződése, hogy legalább az óvodát és az alsó tagozatot helyben kell tartani, hogy a kisgyerekeknek ne kelljen ingázniuk - tájékoztat Erdősi Lászlóné körjegyző. - Ezért is hozták vissza a rendszerváltáskor az alsó négy osztályt. Jelenleg 25 tanulónk van. Az iskola költségvetése 16,3 millió forint, ebből 8,5 milliót ad az állam, a többit helyben kell kipótolni. Lépéseket teszünk a működés gazdaságosabbá tételére. 2005-től a váti általános iskolához csatlakoztunk tagiskolaként, a jövő tanévtől pedig Váttal együtt Táplánszentkereszthez csatlakozunk. Ettől négymillió forint normatívanövekedést várunk. Ősztől a készségtárgyak oktatásának összevonását tervezzük.

A jegyzőnő megjegyzi: ezentúl a Szombathelyre járó diákok után is kell majd fizetni. Attól tart, hogy amint megszűntek a helyi iskolák, a városkörnyéki kis önkormányzatok teljesen kiszolgáltatottakká válnak majd.

Komláti László polgármester is az iskola pedagógusa, ám épp azért, hogy elkerülje az összeférhetetlenséget, már korábban lemondott a vezetői posztról.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

A jegyzőnő megjegyzi: ezentúl a Szombathelyre járó diákok után is kell majd fizetni. Attól tart, hogy amint megszűntek a helyi iskolák, a városkörnyéki kis önkormányzatok teljesen kiszolgáltatottakká válnak majd.

Komláti László polgármester is az iskola pedagógusa, ám épp azért, hogy elkerülje az összeférhetetlenséget, már korábban lemondott a vezetői posztról.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

A jegyzőnő megjegyzi: ezentúl a Szombathelyre járó diákok után is kell majd fizetni. Attól tart, hogy amint megszűntek a helyi iskolák, a városkörnyéki kis önkormányzatok teljesen kiszolgáltatottakká válnak majd.

Komláti László polgármester is az iskola pedagógusa, ám épp azért, hogy elkerülje az összeférhetetlenséget, már korábban lemondott a vezetői posztról.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

Komláti László polgármester is az iskola pedagógusa, ám épp azért, hogy elkerülje az összeférhetetlenséget, már korábban lemondott a vezetői posztról.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

Komláti László polgármester is az iskola pedagógusa, ám épp azért, hogy elkerülje az összeférhetetlenséget, már korábban lemondott a vezetői posztról.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

- Ez egy iskolabarát testület - hangsúlyozza. - Mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, megvan minden felszerelésünk, négyszáz négyzetméteres tornatermünk. Jó a hírünk, a növendékeink felsőben is megtartják eredményeiket, sokan szereznek közülük diplomát. A falusi ünnepeket a kicsik műsorai teszik szebbé.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

- Nevesíthetné a panaszos, hogy milyen fejlesztést hiányol - teszi hozzá a jegyzőnő. - Falunkban az elsők között lett teljes a közműellátottság. Az elmúlt években felújítottuk az ifjúsági klubot, a sportöltözőt, sok belterületi út és járda épült, volt telekalakítás, csillagpontos hálózat épült, megújult a templom.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

A szülők véleményét Takács László tolmácsolta, akinek már a második gyermeke jár az iskolába.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

- A költségekért kárpótol, hogy a gyerekek helyben tanulhatnak - mondja. - Aranyos az épület, jók a pedagógusok, a gyerekek nem szenvednek hátrányt. A fiamat nem akartam napközibe íratni, de ő kért, hogy hadd maradhasson ott délután is, így már a leckét is megírta és játszott is egy jót, mire hazaér. Szívesen végzünk az iskolában társadalmi munkát is, mert tudjuk, hogy a sajátunk.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!