Hírek

2010.08.25. 02:28

Kitüntetések Szentgotthárdon

Augusztus 20-án Szent István, az államalapítás és az új kenyér mellett a városavatást is ünnepeltük. Városi kitüntetéseket adott át a polgármester, szentmisén a megszentelt, új kenyeret szegte meg.

Szenkovits Péter

Megtiszteltetés számomra, hogy államalapításunk 1010. évfordulóján önökkel és kitüntetettjeinkkel együtt idézhetem fel Szent István alakját, múltunk és jelenünk országunkat próbára tevő gondjait és közösen elért sikereit , kezdte ünnepi beszédét Viniczay Tibor polgármester. Mondják, mi magyarok kalandos nép vagyunk, hiszen honfoglalásunk után hiába zárult le viszonylag korán kalandozásaink kora, az igazi kalandok és megpróbáltatások csak azután kezdődtek történelmünkben.

Az igazi ünnepeket az teszi valóban igazivá, hogy alkalmat adnak személyes és közös sorsunkról való meghitt töprengésre, az összetartozás élményének erősítésére.

Köszöntőjében megemlékezett Szent István művéről, méltatta jelentőségét. Majd így beszélt: Manapság valamennyien jól tudjuk, mit jelent az a családunkhoz, munkánkhoz, hivatásunkhoz fűző szövetség, amit a kenyér jelképez, és amit a szó közvetlen értelmében is a kenyér, mindennapi kenye-rünk jelent életünkben. Miként az sem szorul különösebb magyarázatra, hogy mit jelképez a kenyér az Új Szövetségben. És végül mindannyian jól tudjuk azt is, hogy mit jelent számunkra a Szent Istváni műben megtestesülő új szövetség. Arra az elmúlt évezredben többször megújított szövetségre gondolok, amellyel keletről jött népünk elkötelezte magát a nyugati keresztény kultúra és az európai civilizáció értékei mellett. Államalapító kirá-lyunk Imre fiához írt Intelmeiben a következő, ma különösen megfontolásra érdemes szavakat is találjuk e szövetség jövőbemutató lényegéről: Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országodseknek. Hogy a közös áldozat- és felelősségvállalás végül meghozza gyümölcsét. Hogy újra meg újra úrrá tudunk lenni a körülmények hatalmán, és igenis van mód a saját kezünkbe venni sorsunk irányítását. A széthúzás, intrika helyett összefogásra van szükség.

Így fogalmazott: Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe Szent Gotthárd városában is hű maradt fiatalon megkoronázott királyunk örökségéhez. Mert, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És szerintem városunk is!

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Megtiszteltetés számomra, hogy államalapításunk 1010. évfordulóján önökkel és kitüntetettjeinkkel együtt idézhetem fel Szent István alakját, múltunk és jelenünk országunkat próbára tevő gondjait és közösen elért sikereit , kezdte ünnepi beszédét Viniczay Tibor polgármester. Mondják, mi magyarok kalandos nép vagyunk, hiszen honfoglalásunk után hiába zárult le viszonylag korán kalandozásaink kora, az igazi kalandok és megpróbáltatások csak azután kezdődtek történelmünkben.

Az igazi ünnepeket az teszi valóban igazivá, hogy alkalmat adnak személyes és közös sorsunkról való meghitt töprengésre, az összetartozás élményének erősítésére.

Köszöntőjében megemlékezett Szent István művéről, méltatta jelentőségét. Majd így beszélt: Manapság valamennyien jól tudjuk, mit jelent az a családunkhoz, munkánkhoz, hivatásunkhoz fűző szövetség, amit a kenyér jelképez, és amit a szó közvetlen értelmében is a kenyér, mindennapi kenye-rünk jelent életünkben. Miként az sem szorul különösebb magyarázatra, hogy mit jelképez a kenyér az Új Szövetségben. És végül mindannyian jól tudjuk azt is, hogy mit jelent számunkra a Szent Istváni műben megtestesülő új szövetség. Arra az elmúlt évezredben többször megújított szövetségre gondolok, amellyel keletről jött népünk elkötelezte magát a nyugati keresztény kultúra és az európai civilizáció értékei mellett. Államalapító kirá-lyunk Imre fiához írt Intelmeiben a következő, ma különösen megfontolásra érdemes szavakat is találjuk e szövetség jövőbemutató lényegéről: Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országodseknek. Hogy a közös áldozat- és felelősségvállalás végül meghozza gyümölcsét. Hogy újra meg újra úrrá tudunk lenni a körülmények hatalmán, és igenis van mód a saját kezünkbe venni sorsunk irányítását. A széthúzás, intrika helyett összefogásra van szükség.

Így fogalmazott: Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe Szent Gotthárd városában is hű maradt fiatalon megkoronázott királyunk örökségéhez. Mert, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És szerintem városunk is!

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Az igazi ünnepeket az teszi valóban igazivá, hogy alkalmat adnak személyes és közös sorsunkról való meghitt töprengésre, az összetartozás élményének erősítésére.

Köszöntőjében megemlékezett Szent István művéről, méltatta jelentőségét. Majd így beszélt: Manapság valamennyien jól tudjuk, mit jelent az a családunkhoz, munkánkhoz, hivatásunkhoz fűző szövetség, amit a kenyér jelképez, és amit a szó közvetlen értelmében is a kenyér, mindennapi kenye-rünk jelent életünkben. Miként az sem szorul különösebb magyarázatra, hogy mit jelképez a kenyér az Új Szövetségben. És végül mindannyian jól tudjuk azt is, hogy mit jelent számunkra a Szent Istváni műben megtestesülő új szövetség. Arra az elmúlt évezredben többször megújított szövetségre gondolok, amellyel keletről jött népünk elkötelezte magát a nyugati keresztény kultúra és az európai civilizáció értékei mellett. Államalapító kirá-lyunk Imre fiához írt Intelmeiben a következő, ma különösen megfontolásra érdemes szavakat is találjuk e szövetség jövőbemutató lényegéről: Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országodseknek. Hogy a közös áldozat- és felelősségvállalás végül meghozza gyümölcsét. Hogy újra meg újra úrrá tudunk lenni a körülmények hatalmán, és igenis van mód a saját kezünkbe venni sorsunk irányítását. A széthúzás, intrika helyett összefogásra van szükség.

Így fogalmazott: Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe Szent Gotthárd városában is hű maradt fiatalon megkoronázott királyunk örökségéhez. Mert, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És szerintem városunk is!

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Az igazi ünnepeket az teszi valóban igazivá, hogy alkalmat adnak személyes és közös sorsunkról való meghitt töprengésre, az összetartozás élményének erősítésére.

Köszöntőjében megemlékezett Szent István művéről, méltatta jelentőségét. Majd így beszélt: Manapság valamennyien jól tudjuk, mit jelent az a családunkhoz, munkánkhoz, hivatásunkhoz fűző szövetség, amit a kenyér jelképez, és amit a szó közvetlen értelmében is a kenyér, mindennapi kenye-rünk jelent életünkben. Miként az sem szorul különösebb magyarázatra, hogy mit jelképez a kenyér az Új Szövetségben. És végül mindannyian jól tudjuk azt is, hogy mit jelent számunkra a Szent Istváni műben megtestesülő új szövetség. Arra az elmúlt évezredben többször megújított szövetségre gondolok, amellyel keletről jött népünk elkötelezte magát a nyugati keresztény kultúra és az európai civilizáció értékei mellett. Államalapító kirá-lyunk Imre fiához írt Intelmeiben a következő, ma különösen megfontolásra érdemes szavakat is találjuk e szövetség jövőbemutató lényegéről: Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országodseknek. Hogy a közös áldozat- és felelősségvállalás végül meghozza gyümölcsét. Hogy újra meg újra úrrá tudunk lenni a körülmények hatalmán, és igenis van mód a saját kezünkbe venni sorsunk irányítását. A széthúzás, intrika helyett összefogásra van szükség.

Így fogalmazott: Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe Szent Gotthárd városában is hű maradt fiatalon megkoronázott királyunk örökségéhez. Mert, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És szerintem városunk is!

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Köszöntőjében megemlékezett Szent István művéről, méltatta jelentőségét. Majd így beszélt: Manapság valamennyien jól tudjuk, mit jelent az a családunkhoz, munkánkhoz, hivatásunkhoz fűző szövetség, amit a kenyér jelképez, és amit a szó közvetlen értelmében is a kenyér, mindennapi kenye-rünk jelent életünkben. Miként az sem szorul különösebb magyarázatra, hogy mit jelképez a kenyér az Új Szövetségben. És végül mindannyian jól tudjuk azt is, hogy mit jelent számunkra a Szent Istváni műben megtestesülő új szövetség. Arra az elmúlt évezredben többször megújított szövetségre gondolok, amellyel keletről jött népünk elkötelezte magát a nyugati keresztény kultúra és az európai civilizáció értékei mellett. Államalapító kirá-lyunk Imre fiához írt Intelmeiben a következő, ma különösen megfontolásra érdemes szavakat is találjuk e szövetség jövőbemutató lényegéről: Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országodseknek. Hogy a közös áldozat- és felelősségvállalás végül meghozza gyümölcsét. Hogy újra meg újra úrrá tudunk lenni a körülmények hatalmán, és igenis van mód a saját kezünkbe venni sorsunk irányítását. A széthúzás, intrika helyett összefogásra van szükség.

Így fogalmazott: Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe Szent Gotthárd városában is hű maradt fiatalon megkoronázott királyunk örökségéhez. Mert, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És szerintem városunk is!

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Köszöntőjében megemlékezett Szent István művéről, méltatta jelentőségét. Majd így beszélt: Manapság valamennyien jól tudjuk, mit jelent az a családunkhoz, munkánkhoz, hivatásunkhoz fűző szövetség, amit a kenyér jelképez, és amit a szó közvetlen értelmében is a kenyér, mindennapi kenye-rünk jelent életünkben. Miként az sem szorul különösebb magyarázatra, hogy mit jelképez a kenyér az Új Szövetségben. És végül mindannyian jól tudjuk azt is, hogy mit jelent számunkra a Szent Istváni műben megtestesülő új szövetség. Arra az elmúlt évezredben többször megújított szövetségre gondolok, amellyel keletről jött népünk elkötelezte magát a nyugati keresztény kultúra és az európai civilizáció értékei mellett. Államalapító kirá-lyunk Imre fiához írt Intelmeiben a következő, ma különösen megfontolásra érdemes szavakat is találjuk e szövetség jövőbemutató lényegéről: Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országodseknek. Hogy a közös áldozat- és felelősségvállalás végül meghozza gyümölcsét. Hogy újra meg újra úrrá tudunk lenni a körülmények hatalmán, és igenis van mód a saját kezünkbe venni sorsunk irányítását. A széthúzás, intrika helyett összefogásra van szükség.

Így fogalmazott: Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe Szent Gotthárd városában is hű maradt fiatalon megkoronázott királyunk örökségéhez. Mert, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És szerintem városunk is!

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Így fogalmazott: Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe Szent Gotthárd városában is hű maradt fiatalon megkoronázott királyunk örökségéhez. Mert, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És szerintem városunk is!

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Így fogalmazott: Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe Szent Gotthárd városában is hű maradt fiatalon megkoronázott királyunk örökségéhez. Mert, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És szerintem városunk is!

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Kitüntetéseket adott át a polgármester. Vidovics Jánosnénak, a bölcsőde vezetőjének a felnövekvő nemzedékért végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Városért kitüntetést, Ernst Józsefnek, a gimnázium testnevelőtanárának Szentgotthárd sportéletében, elsősorban a kézilabda szakág területén végzett többévtizedes kiemelkedő szakmai munkája elismerése jeléül Szentgotthárd Testnevelési és Sportdíját adományozta.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!