Hírek

2010.09.29. 04:28

Répcelaki Szabadegyetem: elkezdődtek a Nyitott Tér Kulturális Egyesület programjai

Japán fotóit is bemutatja Polgár Csaba képzőművész a Répcelaki Szabadegyetem szerda esti előadásán. A Nyitott Tér Kulturális Egyesület programjai ismét elkezdődnek.

Simon Erzsébet

A szezonkezdet apropóján kérdeztük Garas Kálmánt, a Nyitott Tér Kulturális Egyesület elnökét a folytatásról.

- Egyesületünk kulturális küldetésnek tekinti, amit csinál - fogalmazott Garas Kálmán. - Igényes programokat igyekszünk kínálni a kisváros közönségének, a színvonalat illetően nem alkuszunk. Büszkék vagyunk arra, hogy 2006 óta számos kitűnő alkotóművészt, s a hétköznapi tudományok képviselőit - a teljesség igénye nélkül: Halmos Béla, Lesenyei Márta, Schrammel Imre, Tábori Ottó, Trajtler Gábor, dr. Láng Gusztáv, dr. Pusztay János, Schaffer Erzsébet, dr. Fabinyi Tamás, Szilárdi Béla - sikerült idecsábítanunk, illetve olyan tárlatokat rendeztünk, amelyek nemcsak a helyieket, de a régió lakóit is vonzották. Csapatmunka a mienk: Szórádi Enikő, az egyesület titkára, kultúrházigazgató, Nagy Ferencné gazdasági szakember, Gömböcz Róbert, az Ümmögő együttes vezetője mind-mind sokat tesz azért, hogy vonzó programokat kínálhassunk.

Garas Kálmán arról is beszélt, civilekként milyen fontosnak érzik, hogy a népzene, a néptánc hagyományait tovább éltessék. Utánpótlásnevelési programot gondoltak ki, az általános iskolával kívánnak együttműködni e tekintetben is. A részleteket közösen dolgozzák majd ki. Örülnek annak is, hogy az önkormányzat vezetői is támogatják a törekvéseiket.

A közeljövőben napvilágot lát egy olyan kiadvány, amely a kisváros kulturális életét mutatja be. A kötetben megjelennek a Répcelaki Szabadegyetem eddigi előadásai, a Répce Galéria kiállításai, a kulturális programok beszámolói, megnyitói. A színes kiadvány célja, hogy tükröt tartson az eddig elért eredmények elé, rámutasson a a város kulturális értékeire, az itteniek tevékenységére.

 

A szezonkezdet apropóján kérdeztük Garas Kálmánt, a Nyitott Tér Kulturális Egyesület elnökét a folytatásról.

- Egyesületünk kulturális küldetésnek tekinti, amit csinál - fogalmazott Garas Kálmán. - Igényes programokat igyekszünk kínálni a kisváros közönségének, a színvonalat illetően nem alkuszunk. Büszkék vagyunk arra, hogy 2006 óta számos kitűnő alkotóművészt, s a hétköznapi tudományok képviselőit - a teljesség igénye nélkül: Halmos Béla, Lesenyei Márta, Schrammel Imre, Tábori Ottó, Trajtler Gábor, dr. Láng Gusztáv, dr. Pusztay János, Schaffer Erzsébet, dr. Fabinyi Tamás, Szilárdi Béla - sikerült idecsábítanunk, illetve olyan tárlatokat rendeztünk, amelyek nemcsak a helyieket, de a régió lakóit is vonzották. Csapatmunka a mienk: Szórádi Enikő, az egyesület titkára, kultúrházigazgató, Nagy Ferencné gazdasági szakember, Gömböcz Róbert, az Ümmögő együttes vezetője mind-mind sokat tesz azért, hogy vonzó programokat kínálhassunk.

Garas Kálmán arról is beszélt, civilekként milyen fontosnak érzik, hogy a népzene, a néptánc hagyományait tovább éltessék. Utánpótlásnevelési programot gondoltak ki, az általános iskolával kívánnak együttműködni e tekintetben is. A részleteket közösen dolgozzák majd ki. Örülnek annak is, hogy az önkormányzat vezetői is támogatják a törekvéseiket.

A közeljövőben napvilágot lát egy olyan kiadvány, amely a kisváros kulturális életét mutatja be. A kötetben megjelennek a Répcelaki Szabadegyetem eddigi előadásai, a Répce Galéria kiállításai, a kulturális programok beszámolói, megnyitói. A színes kiadvány célja, hogy tükröt tartson az eddig elért eredmények elé, rámutasson a a város kulturális értékeire, az itteniek tevékenységére.

 

- Egyesületünk kulturális küldetésnek tekinti, amit csinál - fogalmazott Garas Kálmán. - Igényes programokat igyekszünk kínálni a kisváros közönségének, a színvonalat illetően nem alkuszunk. Büszkék vagyunk arra, hogy 2006 óta számos kitűnő alkotóművészt, s a hétköznapi tudományok képviselőit - a teljesség igénye nélkül: Halmos Béla, Lesenyei Márta, Schrammel Imre, Tábori Ottó, Trajtler Gábor, dr. Láng Gusztáv, dr. Pusztay János, Schaffer Erzsébet, dr. Fabinyi Tamás, Szilárdi Béla - sikerült idecsábítanunk, illetve olyan tárlatokat rendeztünk, amelyek nemcsak a helyieket, de a régió lakóit is vonzották. Csapatmunka a mienk: Szórádi Enikő, az egyesület titkára, kultúrházigazgató, Nagy Ferencné gazdasági szakember, Gömböcz Róbert, az Ümmögő együttes vezetője mind-mind sokat tesz azért, hogy vonzó programokat kínálhassunk.

Garas Kálmán arról is beszélt, civilekként milyen fontosnak érzik, hogy a népzene, a néptánc hagyományait tovább éltessék. Utánpótlásnevelési programot gondoltak ki, az általános iskolával kívánnak együttműködni e tekintetben is. A részleteket közösen dolgozzák majd ki. Örülnek annak is, hogy az önkormányzat vezetői is támogatják a törekvéseiket.

A közeljövőben napvilágot lát egy olyan kiadvány, amely a kisváros kulturális életét mutatja be. A kötetben megjelennek a Répcelaki Szabadegyetem eddigi előadásai, a Répce Galéria kiállításai, a kulturális programok beszámolói, megnyitói. A színes kiadvány célja, hogy tükröt tartson az eddig elért eredmények elé, rámutasson a a város kulturális értékeire, az itteniek tevékenységére.

 

- Egyesületünk kulturális küldetésnek tekinti, amit csinál - fogalmazott Garas Kálmán. - Igényes programokat igyekszünk kínálni a kisváros közönségének, a színvonalat illetően nem alkuszunk. Büszkék vagyunk arra, hogy 2006 óta számos kitűnő alkotóművészt, s a hétköznapi tudományok képviselőit - a teljesség igénye nélkül: Halmos Béla, Lesenyei Márta, Schrammel Imre, Tábori Ottó, Trajtler Gábor, dr. Láng Gusztáv, dr. Pusztay János, Schaffer Erzsébet, dr. Fabinyi Tamás, Szilárdi Béla - sikerült idecsábítanunk, illetve olyan tárlatokat rendeztünk, amelyek nemcsak a helyieket, de a régió lakóit is vonzották. Csapatmunka a mienk: Szórádi Enikő, az egyesület titkára, kultúrházigazgató, Nagy Ferencné gazdasági szakember, Gömböcz Róbert, az Ümmögő együttes vezetője mind-mind sokat tesz azért, hogy vonzó programokat kínálhassunk.

Garas Kálmán arról is beszélt, civilekként milyen fontosnak érzik, hogy a népzene, a néptánc hagyományait tovább éltessék. Utánpótlásnevelési programot gondoltak ki, az általános iskolával kívánnak együttműködni e tekintetben is. A részleteket közösen dolgozzák majd ki. Örülnek annak is, hogy az önkormányzat vezetői is támogatják a törekvéseiket.

A közeljövőben napvilágot lát egy olyan kiadvány, amely a kisváros kulturális életét mutatja be. A kötetben megjelennek a Répcelaki Szabadegyetem eddigi előadásai, a Répce Galéria kiállításai, a kulturális programok beszámolói, megnyitói. A színes kiadvány célja, hogy tükröt tartson az eddig elért eredmények elé, rámutasson a a város kulturális értékeire, az itteniek tevékenységére.

 

Garas Kálmán arról is beszélt, civilekként milyen fontosnak érzik, hogy a népzene, a néptánc hagyományait tovább éltessék. Utánpótlásnevelési programot gondoltak ki, az általános iskolával kívánnak együttműködni e tekintetben is. A részleteket közösen dolgozzák majd ki. Örülnek annak is, hogy az önkormányzat vezetői is támogatják a törekvéseiket.

A közeljövőben napvilágot lát egy olyan kiadvány, amely a kisváros kulturális életét mutatja be. A kötetben megjelennek a Répcelaki Szabadegyetem eddigi előadásai, a Répce Galéria kiállításai, a kulturális programok beszámolói, megnyitói. A színes kiadvány célja, hogy tükröt tartson az eddig elért eredmények elé, rámutasson a a város kulturális értékeire, az itteniek tevékenységére.

 

Garas Kálmán arról is beszélt, civilekként milyen fontosnak érzik, hogy a népzene, a néptánc hagyományait tovább éltessék. Utánpótlásnevelési programot gondoltak ki, az általános iskolával kívánnak együttműködni e tekintetben is. A részleteket közösen dolgozzák majd ki. Örülnek annak is, hogy az önkormányzat vezetői is támogatják a törekvéseiket.

A közeljövőben napvilágot lát egy olyan kiadvány, amely a kisváros kulturális életét mutatja be. A kötetben megjelennek a Répcelaki Szabadegyetem eddigi előadásai, a Répce Galéria kiállításai, a kulturális programok beszámolói, megnyitói. A színes kiadvány célja, hogy tükröt tartson az eddig elért eredmények elé, rámutasson a a város kulturális értékeire, az itteniek tevékenységére.

 

A közeljövőben napvilágot lát egy olyan kiadvány, amely a kisváros kulturális életét mutatja be. A kötetben megjelennek a Répcelaki Szabadegyetem eddigi előadásai, a Répce Galéria kiállításai, a kulturális programok beszámolói, megnyitói. A színes kiadvány célja, hogy tükröt tartson az eddig elért eredmények elé, rámutasson a a város kulturális értékeire, az itteniek tevékenységére.

 

A közeljövőben napvilágot lát egy olyan kiadvány, amely a kisváros kulturális életét mutatja be. A kötetben megjelennek a Répcelaki Szabadegyetem eddigi előadásai, a Répce Galéria kiállításai, a kulturális programok beszámolói, megnyitói. A színes kiadvány célja, hogy tükröt tartson az eddig elért eredmények elé, rámutasson a a város kulturális értékeire, az itteniek tevékenységére.

 

 

 

 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!