Hírek

2012.05.10. 17:46

Újra a szombathelyiek vezetnek: Falco-Körmend: 82-75

Timberlake extra teljesítményével nem tudtak mit kezdeni a Rába-partiak a férfi kosárlabda elődöntő vasi párharcának harmadik felvonásán: Falco-Körmend 82-75; a sárga-feketék 2-1-re vezetnek a három nyert meccsig tartó csatában.

Falco-SZOVA KC Szombathely_Fortress-Lami Véd Körmend 82-75 (28-16, 21-13, 21-22, 12-24). _ Szombathely, 3000 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, harmadik találkozó, vezette: Földházi, Győrffy, Király.

Falco: KÁLMÁN 12, TIMBERLAKE 29/3, Simon L. 6, SZABÓ ZS. 16/6, PANTELICS 10. Csere: Szanati 2, Harazin 4, Will 3/3. Edző: Bencze Tamás.

Körmend: English 3, NÉMETH I. 12/6, Fodor G. 7/6, Bell 8, TOWNES 16/6. Csere: Ruják 4, Eiligsfeld 7, Ferencz 12/3, Mladenovics -, Cseh 6. Edző: Zoran Martic.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 15-8. 8. perc: 26-14. 12. perc: 35-16. 16. perc:40-20. 20. perc: 49-29. 27. perc: 63-39. 30. perc: 70-51 33. perc: 70-63. 38. perc: 80-67.

Kipontozódott:
Simon L. a 35. percben.

A mérkőzést egy sportszerű jelenet vezette fel: a csapatok bemutatásánál Kálmán László átment a körmendi játékosokhoz és kezet fogott Mladenovics Dejannal.

Rohanós tempóban, és óriási dobópárbajjal nyitottak a felek (2. perc: 6-7). A hazaiak rendezték előbb a védekezésüket, ráadásul gördülékenyen támadtak, remekül dobtak, így némi lépéselőnyre tettek szert (5. perc: 15-8). Az időkérés nem használt, a Körmend nem tudott kimászni a gödörből (8. perc: 26-14). A Kálmán által vezérelt hazaiak magabiztosan játszottak, egyre növelték fórjukat. A második etapot elsöprő rohammal és hét ponttal kezdte a Falco (12. perc: 35-16). Martic edző nem tehetett mást, ismét maga köré gyűjtötte csapatát. Csapata szárnyal, ám Bencze Tamás mégis gondterhelt arccal nézte a mérkőzést, a palánk alatt vitézkedő Pantelics ugyanis a 14. percben begyűjtötte harmadik hibáját. A körmendiek szétesően játszottak, ráadásul rendkívül gyengén dobtak, még büntetőből is alig-alig találtak gyűrűbe. Húsz pont körül állandósult a szombathelyi előny (16. perc: 40-20). A piros-fekete drukkerek döbbent csendben figyelték, hogy mi zajlik a pályán. Elképesztő első félidőt produkált a Falco (20. perc: 49-29).
Fordulás után sem változott a játék képe: az történt a pályán amit a higgadt, szervezett Falco akart. Az enerváltnak tűnő, rengeteget hibázó Körmend nem tudta szorossá tenni a meccset (27. perc: 63-39). Óriási fölényben játszott a hazai gárda (30. perc: 70-51). A vendégek viszont váratlanul összeszedték magukat, és alaposan ráijesztettek a Falcóra, tíz pont alá csökkent a hazai előny (33. perc: 70-63). Négy percnek kellett eltelnie, míg gyűrűbe talált a Falco.  Aztán Kálmán vezérletével átvészelte a kritikus pillanatokat a Szombathely (38. perc: 80-67). A végére így nem maradt izgalom. Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharcában 2-1-re a Falco vezet. folytatás vasárnap, Körmenden.
Bencze Tamás: - Húsz pontos előnyünknél azt hittük, hogy vége a meccsnek - erre majdnem ráfizettünk. De ettől függetlenül megérdemelten nyertünk, mert 5-6 percet leszámítva végig kézben tartottuk a mérkőzést.
Zoran Martic: - Elnézést kérek a szurkolóinktól, többet érdemeltek volna, nem tudom, hogy mi történt velünk. Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyert.