Hírek

2012.09.30. 16:25

Magyar Torna GP - Csillag és Jelencsics is két szeren nyert

Szombathely – A Thales Kupa IV Magyar Grand Prix nemzetközi tornaverseny vasárnapi szerenkénti döntőiben a szombathelyi versenyzők közül Csillag Tünde két aranyat, Jelencsics Dorina két aranyat és egy ezüstöt nyert. A férfiaknál a magyarok közül Rácz Attila állhatott fel a dobogó legfelső fokára a gyűrű eredményhirdetésén.

Vasárnap a szerenkénti döntőkkel folytatódott a Thales Kupa IV. Magyar Grand Prix nemzetközi tornaverseny.  A férfiak hatos fináléi közül csak ugrásban nem volt két magyar induló, összesen hét tornász képviselte a piros-fehér-zöld színeket, végül  hatan a dobogóra is felállhattak.  Az első magyar érmet – egy bronzot - Mihók Ádám nyerte talajon.  Lólengésben Babos Ádám ezüst-, Tálas Bence bronzérmet vehetett át a londoni olimpián ezen a szeren aranyérmes Berki Krisztiántól és a nyolcadik helyezett Hidvégi Vidtől.  Gyűrűn született meg az első magyar arany Rácz Attila jóvoltából.  Korláton Vágner Levente bronz-, nyújtón Vecsernyés Dávid ezüstérmes lett.

A nőknél a szabályok csak hármas finálékat tettek lehetővé, hiszen egy nemzetből csak ketten szerezhetnek kvalifikációt. S mivel a magyarokon kívül csupán egy szlovén versenyző alkotta a mezőnyt, Tina Ribic mind a négy szeren döntőzhetett , s bronzérmes lehetett – bár ő volt az egész mezőny legszerényebb tudású tornásznője.  Az arany- és ezüstcsatákban a  Szombathelyi Sportiskola tornászai – Vizer Erzsébet és Rácz Gábor tanítványai - közül Csillag Tünde kettő, Jelencsics Dorina három  szeren szerepelt.  Ismét bizonyítottak a hazai közönségnek: Tünde megnyerte az ugrás és talaj aranyát is, Dorina felemás korláton és gerendán lett első, talajon szorult a második helyre klubtársa mögé. (Ők és a GP-t finanszírozó Szombathely városa is több külföldi ellenfelet érdemeltek volna.) A KSI-s Divéky Luca  kettő,  a békéscsabai Böczögő Dorina egy ezüsttel gazdagodott.

Szerenkénti döntők. Női, ugrás: 1. Csillag Tünde 13,733, 2, Divéky Luca 13,543, 3. Ribic (szlovén)  13,35. Felemás korlát: 1. Jelencsics Dorina  12,566, 2. Böczögő  Dorina 12,433, 3. Ribic 9,2. Gerenda: 1. Jelencsics 12,8, 2. Divéky 12,266, 3. Ribic 10,433.Talaj: 1. Csillag 13,733, 2. Jelencsics 12,8, 3. Ribic 10,8.

Férfi, talaj: 1. Rok Klavora (szlovén) 14,65, 2, Korosteljev (horvát) 14,6, 3. Mihók Ádám 14,30. Lólengés: 1.Oliver  Hegi  (svájci) 14,45, 2. Babos Ádám 13,9, 3. Tálas Bence 13,7. Gyűrű: 1. Rácz Attila 14,5, 2. Dyrmishi (osztrák) 14,0, 3. Tomcik (svájci) 13,95. Ugrás:  1. Al Herz (kuvaiti) 14,9, 2. Hegi és Klavora 14,85-14,85. Korlát: 1. Robert Watson (kanadai) 14,15, 2. Brez (horvát) 14,1, 3. Vágner Levente 13,9. Nyújtó:  1. Marijo Moznik (horvát) 15,5, 2. Vecsernyés Dávid 14,55, 3. Hegi 14,4.