Hírek

2013.07.17. 16:32

Virágözön táblákkal Csánigon

Csánig - Virágözönnel vették körbe a település főbb pontjain elhelyezett útbaigazító táblákat.

Simon Erzsébet

Bármerre néz a Csánigra Répcelak felől érkező, virágözönt fog át a tekintete. A színes szirmok fölött sok helyütt faragott táblán jól olvasható betűk adnak információt az utazónak, mit merrefelé keressen.

A település számos pontján helyeztek el útbaigazító táblákat. Fotó: Simon Erzsébet

– Még az előző faluvezetés készíttette az első útjelző táblákat, mi folytatjuk, de hogy ne csak egy csupasz oszloppal szembesüljenek a községünkbe érkezők, virágládákkal vettük körbe az időközben kicserélt, faragott táblákat – hallottuk Joó Ferenc polgármestertől. Egynyári virágok kerültek a ládákba, amiket egymáshoz képest derékszögben elforgattak, így alakult ki a buja látvány. A faragást a nicki Vörös János készítette, az ő munkái a környező falvakban is megtalálhatóak. Csánigon a hősi emlékmű környékén, a templomok mellett, a boltnál, a temetőnél illatoznak a virágok. A polgármester örömmel említette, hogy a két egyházközséggel közösen pályázaton 62 millió forintot nyertek nemrég további falufejlesztésre.

Címkék#csánig
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!