Hírek

2009.11.25. 03:27

Az Őriszentpéter nyerte a rangadót

Az Őriszentpéter lett az őszi bajnok a megyei II. osztályú futballbajnokság Körmendi-csoportjában. Az őrségi együttes a hétvégi fordulóban biztosította be az első helyét.

Török Tibor

A találkozót a Halogy kezdte jobban, akcióból és szabadrúgásból is veszélyeztettek - Sass lövését nehezen hárította Gergály kapus. Húsz perc után merészkedett előre a vendégegyüttes, a széleken vezetett támadások ekkor még nem okoztak különösebb gondot. Aztán egy lesgól után felpörgött a listavezető, feljebb tolta állásait, szinte folyamatosan a hazai térfélen folyt a játék. A gyors, passzolós futball a 34. percben lett eredményes: Csonka vágott a hazai kapuba egy beadást (0:1). A hazaiak mentek előre becsülettel, de a veszélyesebb támadásokat a Őriszentpéter vezette.

A szünet után nagyon hamar eldőlt a mérkőzés, az 54. percben ismét Csonka volt eredményes egy kiugrás után (0:2). Négy perc múlva szó szerint kipasszolta az Őriszentpéter a házigazdákat, az egyérintős játék végén Albert vette be Doktor kapuját. (0:3).

Az előny birtokában kicsit kiengedtek a vendégek, így a 64. percben Nagy Zoltán révén szépített a Halogy. Az éledő hazai reményeket a 66. és a 75. percben azonnal lehűtötte az Őriszentpéter. Mindkétszer Csonka keltett riadalmat a hazai védelemben, a kipattanó labdát előbb Balogh, majd Kovács értékesítette. A fölényes győzelemmel a vendégek négypontos előnyre tettek szert, és az élen várják a tavaszi folytatást.