Hírek

2014.10.19. 08:50

Versenyzőknek öt óra, turistáknak három nap a Rába Maraton távja

Az idei évben csak második nekifutásra tudták elindítani a XIX. Rába Maratont. A futamot eredetileg egy hónappal korábbra írták ki, azonban a sok eső és a magas vízállás miatt a vízi regattát most szombatra halasztották el.

Markó Petra

A résztvevők a rajtnál napsütéses reggelen gyülekeztek. Volt köztük olyan, aki most először indult el a térség legnépszerűbb és legrégebbi kajak-kenu versenyén, de akadt olyan is, akinek ez már a sokadik megmérettetése volt. A versenyre az ország minden pontjáról és a határon túlról - Romániából, Szlovéniából és Ausztriából - is érkeztek.

A táv közel hetven kilométer volt, de a versenyszakasz Szentgotthárdtól Körmendig tartott. 52 kilométer után, a körmendi Bárkaháznál volt az időmérés. Ez az eredmény azonban csak akkor volt érvényes, ha a hajók teljesítették még a Körmend-Molnaszecsőd közötti 16 kilométeres szakaszt is.

A rendezvény egy 15 fős baráti társaság kezdeményezéséből nőtte ki magát egy olyan rendezvénnyé, amelyen évente mintegy 100 induló vesz részt. Somogyi László, az egyik szervező elmondta, hogy a gyakorlott evezősök, ha négy, négy és fél óra alatt teljesítik a távot, az már jó eredménynek számít. Hozzátette: a turisták ezt a szakaszt körülbelül három nap alatt teszik meg.

I. hely: Őri Zsolt- 4 óra 09' 22"

II. hely: Cristian Nemes- 4 óra 26' 02"

III. hely: Széplaki Tamás – 4 óra 40' 19"

Férfi Kajak2

I. hely: Beck László, Horváth Attila- 4 óra 05' 33"

II. hely: Fehér László, Sándor Tamás- 4 óra 18' 20"

III. hely: Papp Dániel, Balázs Ádám- 4 óra 21' 23"

Férfi Kenu 2

I. hely: Széles Tamás, Széles Levente- 4 óra 26' 15"

II. hely: Király Ferenc, Varga Gábor István- 4 óra 27' 58"

III. hely: Varga Béla, Kovács Péter- 4 óra 28' 47"

Férfi Kenu 3

I. hely: Sánta Tamás, Lillik Zoltán, Várnai Szabolcs- 4 óra 20' 33"

II. hely: Éles Krisztián, Horváth Péter, Székács Tibor- 5 óra 29' 59"

Vegyes Kenu 2

I. hely: Wialajd Ágnes, Popori Krisztián- 4 óra 38' 00"

II. hely: Aipliné Tóth Ilona, Aipli Sándor- 4 óra 38' 49"

III. hely: Balogh Dóra, Beszterczei Csaba- 4 óra 44' 29"

Vegyes Kenu 3

I. hely: Szomor Julianna, Boros Zsuzsanna, Szabó Attila- 5 óra 18' 34"

II. hely: Dr. Kárpáti Réka, Lónárt István, Bogdán Márton- 6 óra 44' 40"

Vegyes Kenu 4

I. hely: Ágota Sára, Ágota Csaba, Takács Attila, Pamuki Zsolt- 4 óra 46' 52"

Különdíjasok

„Legfiatalabbak" kategória: Ágota Sára (9 éves), Dömötör Ninett Jázmin (11 éves)

„Legtapasztaltabb" kategória: Fenz Walter (77 éves)