Kiemelt állások

2018.01.15. 15:53

Családmegerősítő program munkatárs

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és hátrányos helyzetű családok megsegítését célzó programokat működtet. Családmegerősítő programunkba munkatársat keresünk az alábbi pozícióra:

A munkakör célja:

A családmegerősítő program az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványának egy új kezdeményezése. A program célja, hogy a szervezet a magyarországi gyermekjóléti alapellátás szereplőjévé váljon, azáltal, hogy a veszélyeztetett vagy hátrányos helyzetű családokat támogatja és megerősíti. A családmegerősítő program munkatárs a családmegerősítő program-vezetőjének irányítása mellett segíti a nehéz helyzetbe került családokat Kőszeg térségében.

Új munkatársunk főbb feladatai:

• Támogatja a családmegerősítő programok fejlesztését a helyi igényeknek és a célcsoport szükségleteinek megfelelően, hozzájárulva egy fenntartható helyi szociális rendszer megerősítéséhez

• Részt vesz a helyi partnerekkel való együttműködésben és olyan szakmai hálózatok kialakításában, ami javítja a rászoruló családok szolgáltatásokhoz való hozzáférését

• Rendszeresen látogatja a programba került hátrányos helyzetű családokat, akikkel közösen együtt dolgozik a teljes család fejlődése, segítése érdekében

• Jelentéseket készít a program előrehaladásáról

• Részt vesz a program pénzügyi és adminisztratív folyamataiban

• Segít a helyi források és adományszervezési lehetőségek feltérképezésében és elérésben

Olyan szakemberek jelentkezését várjuk, akik:

• Felsőfokú szociális alapvégzettséggel vagy pszichológus, pszichopedagógus, mentálhigiénés, család- és gyermekvédelem szakos pedagógus, gyermek- és ifjúságvédelmi tanácsadó, ifjúságsegítő oklevéllel rendelkeznek.

• „B” kategóriás jogosítványuk van.

• Magabiztos felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel bírnak

Előnyt jelent:

• Angol nyelv ismerete

• A gyermekvédelem területen vagy hátrányos helyzetű családokkal való munkában szerzett tapasztalat.

A munkavégzés helye:

Kőszeg

Amit ajánlunk:

• Változatos és kihívásokkal teli feladatokat, támogató munkahelyi légkört.

• Lehetőséget a szakmai fejlődésre

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar nyelvű, fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét legkésőbb 2018. február 12.-ig a következő e-mail címre: [email protected]

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!