2006.11.04. 03:26

Jó kezdet, rossz vég

Győr (tg) - Az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság 2. fordulójában vereséget szenvedett az SZFSE. A főiskolások a Győri Egyetem vendégeként kaptak ki 76:91-re.

Széchenyi Egyetem Győr-Szombathelyi Főiskola SE 91:76 (26:23, 25:14, 19:21, 21:18). - Győr, 50 néző, NBII-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Hanacsek, Kulcsár.

SZFSE: Vig 7/3, Auer 5, Szabó 9/3, Mester 4, Horváth N. 18. Csere: Novák 5/3, Horváth I. 26/18, Mészáros -, Verein -, Léránt 2, Juhász -. Edző: Esztergályos Róbert.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, felváltva estek a kosarak - a rohanásból az SZFSE jött ki jobban (5. perc: 9:14). Aztán a támadások kapkodóbbá váltak, a védekezés egyre gyengébben működött a vendégeknél (16. perc: 41:32). Fordulás után belekezdett az SZFSE, ám az érdekes bírói ítéletek megtörték a lendületet. Az utolsó percekre nem maradt izgalom, biztosan nyert a házigazda.

A főiskolások idei első hazai meccsükön ma 9.30-as kezdéssel az NLG tornacsarnokában fogadják a Kapos-plast Mágusok csapatát.